Naukowcy zamierzają drukować kości wewnątrz ludzkiego ciała

Kategorie: 

Źródło: UNSW

Biuro prasowe UNSW Sydney, ogłosiło nowe niesamowite odkrycie. Naukowcy opracowali tam atrament na bazie ceramiki, który może umożliwić chirurgom drukowanie kości wraz z żywymi komórkami, przy pomocy drukarek 3D. Proponowana technika, może otworzyć zupełnie nowy sposób leczenia i naprawy tkanki kostnej.

W artykule badawczym opublikowanym niedawno w Advanced Functional Materials, autorzy opisują, w jaki sposób opracowali specjalny atrament w matrycy mikrożelowej z żywymi komórkami. Ceramiczne wielokierunkowe drukowanie biologiczne w zawiesinach komórkowych (COBICS), umożliwia drukowanie struktur przypominających kości, które twardnieją w zaledwie kilka minut po umieszczeniu w wodzie.

 

Chociaż pomysł drukowania struktur imitujących kości nie jest nowy, po raz pierwszy zdarzyło się, że użyteczny do tego celu materiał powstał w temperaturze pokojowej wraz z żywymi komórkami i bez agresywnych chemikaliów lub promieniowania. Do tej pory wykonanie kawałka materiału przypominającego kości do naprawy tkanki kostnej, wymagało udania się do laboratorium w celu wytworzenia konstrukcji przy użyciu pieców wysokotemperaturowych i toksycznych chemikaliów.

 

Nowa technika, może być wykorzystana bezpośrednio w miejscu ubytku tkanki kostnej. Jest to duży postęp w stosunku do wykorzystywanej obecnie technologii. Proces, tworzy strukturę, która jest chemicznie podobna do składu kości. Konwersja tuszu na kości, jest szybka, nietoksyczna, zachodzi w środowisku biologicznym i rozpoczyna się dopiero po wystawieniu tuszu na płyny ustrojowe. Zapewnia to wystarczający czas pracy, dla chirurgów i innych użytkowników tej techniki.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika antyryt

No tak. A to, że przed

No tak. A to, że przed szpitalem umierają na wyrostek w karetce, czy ze złamaną nogą, wylewem, zawałem (bo ich nawet do szpitala łaskawe konowały nie wpuściły przez kilkanaście godzin) - to przypadek. Pewnie chuje z białej mafii były zajęte drukowaniem kości albo odtwarzaniem nerwów po zerwaniu rdzenia, albo z komórek macierzystych odtwarzali uszkodzoną nerkę, albo wątrobę, albo mózg, albo dopracowywali kolejną udaną "szczepionkę na raka"... no bo przecież nie ze skurwysyństwa pozwalającego pociągnąć niezłą kasę za puste łóżka kałwidowe.

Nie dla psa kiełbasa. Dla psa to właśnie powstają izolatoria i "szpitale tymczasowe" oraz programy do permanentnego monitoringu baranów - oczywiście dla ich dobra, żeby barany miały możliwość monitorowania, czy przypadkiem nie spotkały, jesusmaria, innego "zarażonego" barana.

Budzić się, otwierać baranie oczka i zauważać, że co innego efekty nauki, a co innego rzeczywistość codzienna dla baranów mających być zredukowanymi do 10% obecnej populacji.

Zerwać wreszcie ze schizofrenicznymi bajkami wszczepianymi od dzieciństwa. Nie będzie szesnastu siedemdziesięciodwuletnich dziewic w raju, nie będzie mistycznych efektów kabały, nie będzie raju z przypisanym numerkiem do chóru spiewającego "Panu" alleluja! Na przykładzie medycyny widać jak na dłoni schemat wszystkich bajek: politycznych, religijnych, medycznych - łudzenie cudami, w zamian gówno, bat, śmierć.
 

Portret użytkownika MlotoWiertara

ACAB jak to dobrze ,ze nie

ACAB jak to dobrze ,ze nie jestes inzynierem magistrem od genetyki. Brakowalo by jeszcze kosc miec w peniu.

Proponuje drukuj kosc ogonowa co niektorym bardzo bylby potrzebny ogon - przypomnial by im z jakiej dzungli wyszli..

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj