Naukowcy zaczynają wątpić w teorię globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com

Jak podaje brytyjska gazeta The Telegraph, znani naukowcy zaczynają uznawać, że przewidywania dotyczące globalnego ocieplenia i zmniejszenia grubości lodu Antarktydy oraz Arktyki były błędne. Według raportu Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC), od 1951 roku poziom wzrostu temperatury na świecie postępuje w tempie 0,12 °C na dekadę. Teraz aukowcy twierdzą jednak, że przewidywania odnośnie globalnego ocieplenia nie są prawdziwe. 

 

Długoterminowe pomiary potwierdziły, że od 1997 roku, globalna temperatura nie uległa istotnym zmianom.  Ponadto analiza temperatury powierzchni Ziemi w przeszłości wykazała, że temperatura podczas średniowiecznej anomalii klimatycznej w latach 950-1250 były niemal identyczne z tymi jakie zmierzyliśmy do końca XX wieku.

 

W tym roku zarówno Antarktyda jak i Arktyka zyskały pokrywy lodowej. W zeszłym roku na biegunie północnym lodu było rekordowo mało, ale w tym samym czasie na Antarktydzie pojawiło się więcej lodu. Uczeni nie ukrywają, że nie potrafią właściwie zinterpretować tych zjawisk.

 

Specjaliści zwracają uwagę, że modele komputerowe stosowane w tego typu prognozach nie biorą pod uwagę naturalnej zmienności klimatu. Zamiast tego nauka skupia się na przesadzonych aksjomatach na temat wpływu emisji przemysłowych na temperaturę powietrza na naszej planecie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baryla

"naukowcy" raczej powinno sie

"naukowcy" raczej powinno sie pisac !
Wiadomo o co chodziło od zawsze - wyłudzić od spoleczenstwa myto zeby placili za pakiety Co2 co za barany pojechaly i podpisaly to w Kopenhadze i co za interesy mieli ? Biznas - kasa - Limity co2 = globalny przekret !

Teraz jak to wytlumacza zbaranialemu spoleczenstwo ze bedzie globalne ochlodzenie i co niby wymysla podatek na dogrzanie okolic ? Pizg..am hehehehe xD

Portret użytkownika RH+

z komputerami to jest tak

z komputerami to jest tak dziwnie, że jak gwno włożysz na wejście, to szajs wyjdzie na wyjściu. Jak dasz niepełne dane to dostaniesz błędny wynik. A przecież wiadomo, że jeśli chodzi o pieniądze, to dane się da stworzyć, umożyć, pod dywan włożyć i z rękawa wyskoczyć.

Strony

Skomentuj