Naukowcy zaczęli się brać za wskrzeszanie mamutów

Kategorie: 

happynerdjohn.blogspot.com

Naukowcy zgromadzeni w Jakucku podczas seminarium na temat kopalin omówili projekt zmartwychwstania syberyjskiego mamuta. Tematem rozmów biologów i paleontologów były uzyskane z wiecznej zmarzliny szczątki trzech starożytnych zwierząt: mamuta, bizona i konia, które niedawno odnaleziono w Ustjansku w regionie Jakucji. 

 

W ciągu kilku dni międzynarodowy zespół badał tusze, po czym zdecydowano się wezwać światowych ekspertów do spraw klonowania.

"Będziemy wysyłać próbki do Stanów Zjednoczonych, Francji, Danii, Hiszpanii, Japonii i wielu innych krajów, na świecie gdzie instytucje prowadzących badania w klonowaniu zwierząt " powiedział cytowany przez "Interfax ", członek wyższego personelu badawczego Instytutu Paleontologii Rosyjskiej Akademii Nauk, Eugene Mashchenko.

Zostały już ustalone, że wszystkie znalezione zwierzęta żyły prawdopodobnie około 10 000 lat temu. 

"Znaleziono mamuta, który był młodą samicą o wieku 4-5 lat, wzrostu 160 cm, starożytnego bizona, 4-letni samiec i konia o wieku 5-6 lat" powiedział naukowiec. 

Mamut i koń były ofiarami lwów jaskiniowych a bizon zmarł z innej przyczyny. Teraz paleontolodzy mają zamiar udoskonalić wiedzę na temat diety tych zwierząt i szczegółów flory epoki lodowcowej. Nie wykluczają też możliwości przywrócenia dawnych odmian roślin znalezionych w żołądkach starożytnej fauny. 

 

Tymczasem lekarz-epidemiolog z centrum Higieny i Epidemiologii Jakucji Victor Cherniavsky ostrzegł, że znalezione zwłoki mogą zawierać patogeny nieznane nauce. Medyk również powiedział, że według jednej z hipotez, mamuty wyginęły wskutek chorób zakaźnych. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku, japońscy i rosyjscy eksperci w końcu znaleźli cały nieuszkodzony materiał DNA mamuta. To odkrycie pozwoliło im obiecać, że północne włochate słonie powrócą na Ziemię w ciągu najbliższych pięciu lat. 

 


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika K.Ozaczenko

Na Ziemi to my jesteśmy

Na Ziemi to my jesteśmy bogami i to nam przyszło decydować co można a co nie. Skoro jest mozliwość sklonowania mamuta to czemu nie spróbować? Nie rozumiem dlaczego niektórzy są przeciwni postępowi nauki , jest on nie unikniony a owa nauka robi dla ludzkości o WIELE więcej niż jakieś wierzenia w boga (bez urazy dla nikogo) czy inne podobne temu zabobony mające na celu ujednolicić nasze umysły aby łatwiej je było kontrolować. Pozdrawiam

Portret użytkownika atonieto

No no, co za gornolotne

No no, co za gornolotne zamiary. Poprawić , czy może pokonać Stwórcę. Szkoda tylko, że nikt z tych buntowniczych poprawiaczy nie sprawdził jak to się ma do rzeczywistych faktów i możliwości nauki. A tu bez kompletnego kodu DNA można sobie tylko pogadać . Znalezienie kompletnego mamuta (nie kodu) być może pozwoli uzyskać kompletne DNA. Puki co kodu jeszcze  nie ma. Kod DNA jest bardzo delikatny i niestety nietrwały, może to zamierzone działanie Stwórcy ?  Co do sklonowania biednej Dolly, to efekt był taki, że mała owieczka była na niby młoda, bo jednak klonowanie dało jej taki wiek  jaki miała dawczyni kodu, czyli dorosła owca. Innymi słowy zegar biologiczny Dolly włączył się przy narodzinach dając jej na powitanie wiek dawczyni kodu wraz ze wszystkimi konsekwencjami. Młoda owca cierpiała na choroby starczego wieku owiec. Postęp w tej dziedzinie jakoś nie owocuje ani brykającymi po zagrodach replikami dorodnych zwierzaków, ani galopującymi w tundrze mamutami. Jeżeli istnieją klony polityków to, biorąc przypadłości Dolly, jedynie można tym faktem wytłumaczyć lawinowy przyrost głupoty w posunięciach światowej finansjery i polityki. Nic tu nie dadzą takie budowlane symbole, jak budynek Parlamentu Europejskiego  jako wieża Babel w budowie, z podtekstem - teraz uda nam się pokonać Stwórcę .

Portret użytkownika colleeman

Nie chodzi tu o to aby

Nie chodzi tu o to aby wychodować powtórnie mamuta. Chodzi o to, że my ludzie jesteśmy w stanie z materiału genetycznego z przed 10 000 lat odtworzyć tego mamuta. Niektórzy podnoszą głos, ze to niemoralne i że to sprawa Boga. A moje zdanie jest takie: Ludzkość powinna mieć w dupie zabobony i durne wierzenia! Rozwijajmy naukę i nie patrzmy na nią jak na coś co jest zakazane ! Kto na Ziemi decyduje co jest ludzkie a co boskie? Potrafimy grzebać w genach i odtworzyć mamuta? Może i uda się nam odtworzyć dinusie a potem samych siebie - wtedy będziemy nieśmiertelni. Nie mówię czy to dobre czy złe ale dążymy do tego i kiedyś taki poziom wiedzy będzie osiągnięty. Większość z Was nawet nie wie, że je modyfikowaną genetycznie żywność, której nie jedzą szkodniki i robaki.Od dwudziestu lat plony powiększyły się o 100% i nie jest to zasługa nawożenia a zmian łańcuchów w roślinach. Nie blokować nauki zabobonne barany !!!

Portret użytkownika filip

masz 100 % racje kolego !!!!

masz 100 % racje kolego !!!! Nauka niech sie rozwija skoro w dobrej wierze jest rozwijana. Ludzie sami wymyslaja swoje teorie przeciw, nie zastanawiajac sie wogole nad tym. Nauka bedzie szla do przodu czy to sie komus bedzie podobac czy tez nie . Nie moralne sa wojny i nienawisc miedzyludzka .

Portret użytkownika filip

masz 100 % racje kolego !!!!

masz 100 % racje kolego !!!! Nauka niech sie rozwija skoro w dobrej wierze jest rozwijana. Ludzie sami wymyslaja swoje teorie przeciw, nie zastanawiajac sie wogole nad tym. Nauka bedzie szla do przodu czy to sie komus bedzie podobac czy tez nie . Nie moralne sa wojny i nienawisc miedzyludzka .

Portret użytkownika Miłośnik cytatów

"Idzie sobie mamut leśną

"Idzie sobie mamut leśną ścieżką... nagle przebiegło po nim stado słoni...Mamut podnosi się cału obolały i smotno patrzy w gęstwinę tam gdzie słuchać jeszcze chrzęst i łamanie gałęzi przebiegającego stada... i mamrocze pod nosem (zwanym trąbą) - ZNOWU CI CHOLERNI SKINI..."

Portret użytkownika ad vocem

A co to jest za nauka,która

A co to jest za nauka,która chce poprawiać Stwórcę?Co to jest ludzkość pytam?.Miernota zmierzająca do samozagłady bo" homo sapiens " może panoszyć się na Matce Ziemi, ponieważ taki jest" ludzkości trend"?Poczucie uczciwości w PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU jest Beeeee!!!!?Środki przeznaczone na wymarłe gatunki flory i fauny nie lepiej przeznaczyć na inny bardziej wartościwy cel?.Niech się dymają specjaliści od gównianych teorii na temat zmian na planecie Ziemia,którzy się mienią mądrzejszymi od Matki Natury!!!

Strony

Skomentuj