Naukowcy z Wielkiej Brytanii rozpoczynają badania nad ciemną materią

Kategorie: 

Źródło: LSST

Naukowcy z Uniwersytetu w Manchester w Wielkiej Brytanii stworzyli zaawansowaną sieć komputerów, by przyjrzeć się tajemniczym składnikom Wszechświata, ciemnej energii oraz ciemnej materii.

 

Zespół wykorzystał GridPP, brytyjską część europejskiej sieci, która została użyta przy odkryciu bozonu Higgsa, by przetwarzać obraz. Celem przedsięwzięcia było obliczenie pozornych zniekształceń galaktyk z powodu ciemnej materii zaginającej ich światło.

 

GridPP wprowadziło obrazy z badań nad ciemną energią, które mapują setki milionów galaktyk i szuka wzorców w kosmicznej konstrukcji. Badanie jest prekursorem bardziej intensywnych prac, które będą możliwe do wykonania przy użycia ogromnego teleskopu LSST, obecnie budowanego w Chile.

Naszym nadrzędnym celem jest rozwiązanie zagadki ciemnej materii wszechświata – to pilotażowy, niezwykle istotny projekt – powiedziała profesor Sarah Bridle w swoim oświadczeniu. Wszechświat rozszerza się w przyspieszonym tempie, a przyczyną wydaje się być ciemna energia. Badania mają przynieść lepsze zrozumienie tego zjawiska.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

To pewnie chodzi o tą materię

To pewnie chodzi o tą materię co przez Turcję i Morze Śródziemne dociera do Europy. Bo z tą możemy mieć więcej do czynienia niebawem. Niemniej temat ładnie zakamuflowany. Zauważmy, że ta materia też zaczyna wszystko wciągać, niepostrzeżenie na naszych oczach. Ale może w końcu jak przejdziemy przez "czarną dziurę europejską" to nowe wspaniałe światy nam się ukażą?:-D

Portret użytkownika Mojeimię44

A właśnie dobry temat. ciemna

A właśnie dobry temat. ciemna materia to produkt uboczny kolorowego świata, który obraca się przeciwko kooperacji za co będzie spalony jako pierwszy.  Czarna materia to Polski fiat i idzie na złom oprócz wersji które  już wyszły. Sab i tatra te auta będą produkowane w Polsce. Saba szwedzi nie chcieli to my kupimy a tatra i tak była nasza zachowamy skode bo szkoda a wolkswagen i tak ma mój gen to wyjdzie na tym dobrze. Wilczy gen. Już raz napisałem teraz pisze drugi raz. kto rusza przed czasem ten w miejscu stoi. Krakusy dostały kawał kultury, rysy dostały kawał kultury i nową figure taneczną oraz nowe buty, które do tej kultury są niezbędne bo bolą nogi. Jak się wkurze to tata 666. Chcecie żeby atomówki wyszły z kreskówki? ABP jeb się. Co kolege sobie teraz znalazłeś? Jak byłem na spotakniu w sabacie to ostrzegałem co będzie. Nie pamiętamy już? Prosiłem o pomoc na Skłodowskiej i co? tak pomoc wasza wyszła, że mnie w szpitalu zamknięto i głupka ze mnie zrobiono. Dlatego narazie nie chce mieć z wami nic wspólnego. Może za 100 lat mi przejdzie. W niemczech już piloci strajkują o podwyżki wiadomo naloty a tym razem pierwszy grzyb na działdowo pójdzie i nie uchowam więc do kościołów i modlić się Boże uchowaj. Zrozumiano? Jak nie to czas najwyższy świętoszki. Nauczycielka co okradła własnych uczniów i sama dostała wała. Jak przejdziecie moją drogę krzyżową i reinkarnacje to się nauczycie i wtedy święci wyjdziecie bo narazie niegodziwi jesteście. To Piotr Polsky was oświecił bo jeszcze 4 lata temu to nikt nic nie wiedział a teraz sami bogowie kurwa mać. Jak pisze rumunia to rumunia i się jajka ze złota 12.12. 2016r. kupuje. Złote rumuńskie jajka zrozumiano? Ja tam zabespieczenie mam. W niemczech na koncie to mi nic nie grozi a wy? Co mnie to obchodzi? kto się mną przejmował? Kto mądry ten wie, że moje intencje nie są złe a kto nie i jest pycha ten zapłaci srogo i o samego swaroga będziecie się modlić. Tak to wygląda profesorowie co nie wiedzą że 2+2=3- metafora tata. Dziękuje.

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Medium

Prosiłem o pomoc na

Prosiłem o pomoc na Skłodowskiej i co? tak pomoc wasza wyszła, że mnie w szpitalu zamknięto i głupka ze mnie zrobiono. Dlatego narazie nie chce mieć z wami nic wspólnego. Może za 100 lat mi przejdzie. 

Zaraz głupka... Jak się ma gonitwę myśli, ich pomieszanie i jest się zanadto nakręconym to pasuje pod opisy, ale nie głupków kolego. Zaburzenia mentalne przy silnych obciążeniach zdarzają się. Głupka, to tylko sam z siebie możesz zrobić, zaś obrażanie się na wirtualnych znajomych z portalu to już zwykła dziecinada. Odpoczniesz, ułożysz myśli i wszystko wyjdzie na prostą.

Strony

Skomentuj