Naukowcy z USA zarejestrowali fale grawitacyjne podczas zaćmienia słońca

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W niedawnym przełomowym odkryciu, naukowcy z American University of Montana potwierdzili istnienie fal grawitacyjnych wywołanych przez zaćmienie Słońca. Badanie to rzuca nowe światło na nasze zrozumienie atmosfery Ziemi i potencjalne zastosowania w prognozowaniu pogody oraz modelowaniu zmian klimatycznych.

 

Zespół badawczy, składający się z grupy studentów, został wyposażony w balony do monitorowania wahań przestrzeni, temperatury powietrza i innych kluczowych wskaźników podczas zaćmienia. Obserwując reakcję atmosfery podczas specjalnych zaćmień, możemy lepiej zrozumieć atmosferę jako całość, co może pomóc nam lepiej przewidywać pogodę i modelować zmiany klimatyczne.

 

Choć wcześniej zauważono fale grawitacyjne podczas zaćmień, nie można było ich wiarygodnie potwierdzić. Tym razem, dzięki dokładnym pomiarom i obserwacjom, naukowcom udało się jednoznacznie stwierdzić, że zaćmienie Słońca powoduje ochłodzenie Księżyca, a jego cień również staje się zimniejszy. To zjawisko generowało fale grawitacyjne co 15 minut, tworząc charakterystyczne zmarszczki w atmosferze ziemskiej.

 

Odkrycie to ma potencjał do znacznego wzbogacenia naszego zrozumienia mechanizmów rządzących atmosferą i grawitacją. Poprzez lepsze poznanie reakcji atmosfery na tego typu wydarzenia, naukowcy mogą opracować dokładniejsze modele prognozowania pogody i symulacji zmian klimatycznych.

 

Fale grawitacyjne, choć niewidoczne gołym okiem, odgrywają kluczową rolę w dynamice atmosfery. Są one wywoływane przez różnice w gęstości i temperaturze powietrza, które z kolei są rezultatem oddziaływania Słońca, Księżyca i innych czynników kosmicznych. Zrozumienie tych subtelnych interakcji może mieć daleko idące konsekwencje dla naszego codziennego życia.

 

Odkrycie to jest szczególnie istotne w kontekście rosnącego zainteresowania badaniami nad grawitacją i jej wpływem na różne procesy zachodzące w Układzie Słonecznym. Naukowcy mają nadzieję, że dalsze badania w tym kierunku pozwolą im lepiej zrozumieć fundamentalne siły rządzące naszym wszechświatem.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Ci idioci niedługo nam

Ci idioci niedługo nam zmienia wszystko tymi swoimi qrwa falami z anten.oblecza nas w siec I zmienia czestotliwosc I daswidania 

Wiecie co sie stanie jak im sie uda chociaż cokolwiek zmienić bysmy postrzegali wszystko inaczej?

To będzie beznadzziejny koniec. 

Mozna dostukac sie podobienstw technologii ze starożytnej mezopotamii.

Portret użytkownika inzynier magister

pojazdy ufo działają na

pojazdy ufo działają na zasadzie antygrawitacji, i to co pisze admin zgadza się z tym co mówi Bob Lazar naukowiec który pracował nad odkryciem zasady działania silnika antygrawitacyjnego pojazdu ufo ! W 1989 roku stacja telewizyjna w Las Vegas nadała wywiad z samozwańczym naukowcem Bobem Lazarem. Twierdził, że pracował w ściśle tajnym obiekcie o nazwie S-4, na zlokalizowanym na południe od Strefy 51 w Nevadzie. Zeznawał jak widział dziewięć pozaziemskich latających spodków przechowywanych w S-4. Twierdzi, że jego praca polegała na inżynierii wstecznej reaktora jednego z latających dysków. Tam został poinformowany o historii interakcji istot pozaziemskich z ludzkością. Według Lazara spodek leci przy użyciu wzmacniaczy grawitacyjnych zdolnych do utworzenia własnego pola grawitacyjnego. Moc potrzebna do tego jest generowana w reaktorze statku, który jest zasilany przez pierwiastek 115

'They ARE HERE!'' Bob Lazar FINALLY Reveals Government Secrets On UFO's Sightings!

https://youtu.be/uMkAIZXiM_M?si=BcpQZAqdVc0f3rf8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

już ci wiele razy pisałem ,

już ci wiele razy pisałem , że pojazd to obiekt poruszający sie na ziemi a nie latający ale obiekt głupi zawsze bedzie pisał , że jest to latające ustrojstwo - jestes głupszy niż myślałem.

Nawet jak tobie sie napiszę fakt to ty jesteś tak TEMPY , że tkwisz w swojej paranoicznej schizofremii .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

To jest niesamowite -

To jest niesamowite - wpisując frazę - fale grawitacyjne ziemi wyszło , że !!!    - odkryte zostały w 2015r ale tylko w kosmosie i jest to teoria oparta o  teorię jednego kamienia po niemiecku a nie udowodniony fakt !!!

ziemskich fal grawitacyjnych nie odkryli ale tamte daleko w chooooooj już tak !? 

Wniosek jest tylko jeden -  ......

na ziemi każda akcja i reakcja jest falą - to co te nałkofce odkryli ?

i zaraz włączy się nadworny spec od srasa  i będzie wklejał gównoprawdę srasa  Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj