Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego stworzyli drona przypominającego smoka

Kategorie: 

Źródło: University of Tokio, YouTube/IEEE Spectrum

Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego stworzyli niesamowitego drona o nazwie „Dragon”. Nazwa ta powiązana jest z budową urządzenia, które przypomina smoka.

Dron zbudowany jest z wielu obrotowych elementów, które swoim kształtem przypominają mityczną kreaturę. Każdy z segmentów niezwykłego robota może poruszać się niezależnie od siebie, co daje urządzeniu możliwość transformowania się w praktycznie dowolny kształt.

Dron przeszedł testy, w których dopasowuje się do różnych szczelin i struktur. Urządzenie może latać prosto, pionowo, po przekątnej – dron może zrobić praktycznie wszystko. Prototyp może jednak latać tylko przez około trzy minuty.

 

W ostatnim czasie to Boston Dynamics tworzyło niesamowite roboty o zaawansowanych możliwościach ruchu. Ich ostatni wynalazek – robot łudząco przypominający psa – trafi do sprzedaży już w przyszłym roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj