Naukowcy z Japonii otrzymali zgodę na edytowanie genów ludzkich embrionów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Nathan Farrugia/CC BY-NC 2.0

Kolejny kraj na świecie otrzymał właśnie zgodę na przeprowadzanie eksperymentów, polegających na modyfikacji genów ludzkich zarodków. Japoński panel rządowy do spraw bioetyki wyraźnie zaznaczył, że badania nie mogą posłużyć do tzw. projektowania dzieci - przynajmniej na dzień dzisiejszy.

 

Eksperyment polegający na edycji genów ludzkich zarodków został po raz pierwszy przeprowadzony w Chinach w zeszłym roku i wywołał niemałe oburzenie. W lutym zgodę na podobne badania otrzymali uczeni z Wielkiej Brytanii, a teraz również z Japonii.

 

Tamtejsi naukowcy będą mogli korzystać ze zmodyfikowanych genetycznie zarodków człowieka aby odkryć które konkretnie geny odgrywają rolę we wczesnej fazie rozwoju. Pozwoli to opracować nowe sposoby leczenia chorób wrodzonych a także usprawni obecne technologie reprodukcyjne.

 

Wspomniany na początku panel rządowy nie zgadza się na eksperymenty kliniczne, ponieważ modyfikacja genów może doprowadzić do problemów edycyjnych i nie wiemy jaki będzie miała wpływ na potomstwo. Należy jednak zauważyć że powoli przekraczamy kolejne granice a usługi typu "dzieci na zamówienie" prędzej czy później staną się powszechnie dostępne.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/japonscy-uczeni-beda-edytowac-geny-ludzkich-embrionow

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika o

Juz niedługo Bóg ześle karę.

Juz niedługo Bóg ześle karę. Miara ludzkiej pychy, grzechów sięgnęła juz nieba. Ludzkie życie jest święte a zabawawa w Pana Boga zawsze kończy się tragicznie. Na świecie istnieje przyzwolenie na sadomę i gomorę więc ludzkość będzie okrutnie ukarana - niestety to co zasieje to odbierze.

Portret użytkownika black.serpent

Za jakiś czas scenariusz z

Za jakiś czas scenariusz z Gattaca się spełni co do tego nie ma wątpliwości. Do wszystkich bogobojnych - wasza bozia to tylko kolejny pierdolony uzurpatorski śmieć, któremu siła ludzkiego umysłu solą w oku. Jeżeli sumeryjskie mity są prawdziwe to chwała Lucyferowi.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika charis

każde zło zaczyna się od

każde zło zaczyna się od małych rzeczy. Kropla drąży skałę. Małe pęknięcie w tamcie jeśli nie będzie naprawione będzie się powiększać aż spowoduje wielką katastrofę. Mały płomyk powoduje wielkie pożary 

Skomentuj