Naukowcy z Chin tworzą komputer kwantowy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W ostatnich latach Chiny przeznaczyły dużo swoich środków na badania i rozwój technologii kwantowych. W 2015 roku wydano na to ponad sto miliardów dolarów, co dało rezultat w postaci uruchomienia pierwszego na świecie satelity do komunikacji kwantowej.

Teraz naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk rozpoczęli tworzenie kwantowego komputera, który ma przewyższyć swoją mocą wszystkie dotychczas stworzone nowoczesne superkomputery.

 

Przewodniczący Chińskiej Akademii Nauk, Bai ChunLi wyjaśnia, że to co chiński superkomputer Tianhe-2 może obliczać przez setki lat, komputer kwantowy rozwiąże w ułamku sekundy. Naukowcy tłumaczą swoją pewność wielkim sukcesem w badaniach, który zdecydowano się zastosować w praktyce.

 

Stworzenie chińskiego komputera kwantowego będzie prowadzone przy wsparciu pracowni Quantum Computing. Specjaliści laboratoryjni są pewni, że będą mogli zaprezentować swój twór w ciągu kilku najbliższych lat.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika ąę

Na jednego chińczyka będzie

Na jednego chińczyka będzie przypadało 123mln.kwantów- ale tylko 20 gramów ryżu. Lepiej żeby  odwrotnie. A po drugie co się stanie jak się zepsuje ? W necie rok temu niemieccy eksperci oceniali kitajski aparat cyfrową lustrzankę. To było zabawne naprawdę- ta lustrzanka nadawała się jedynie jako podstawka pod garnek z gorącą zupą. Nie to żebym ich nie lubił-ale na 20 kitajskich towarów które nabyłem-13 nadaję się do wyrzucenia na śmietnik. Za to ich zabawne maskotki są ŚLICZNE.

Portret użytkownika 12@

nie ma znaczenia ile ich

nie ma znaczenia ile ich produktów wyrzuciłeś na śmietnik.najwazniejsze że zapłaciłeś im za wszystko co kupiłeś, a wkrótce zapłacisz, tak jak my wszyscy, za kolejną tandetę. Możesz sobie narzekać i zrzędzic, dla nich liczy się efekt czyli twoje pieniądze na ich koncie.

Portret użytkownika ajwaj

Myślę, że maciarewicz i

Myślę, że maciarewicz i koledzy już teraz powinni zakazać naukowej współpracy z chinami, a przede wszystkim muszą zakazać sprowadzania tego bezbożnego wynalazku na błogosławioną i świętą polską ziemię.
Uwalenie chińskiego pomysłu budowy w Polsce węzła jedwabnego szlaku (bo nas chińskim komunizmem zarażą) jest wystarczającym dowodem maciarewiczowskiej mądrości która także  ustrzeże nas przed jakimiś tam kwantami.
(no, chyba że z centrali cia przyjdą dla macierewicza inne polecenia)

Skomentuj