Naukowcy z Chin stworzyli system "hodowli ludzi"

Kategorie: 

Źródło: Internet

Chińscy naukowcy opracowali technologię opartą na sztucznej inteligencji, przeznaczoną do opieki nad ludzkimi zarodkami rozwijającymi się w sztucznych łonach. Twórcy tego systemu uważają, że dzięki sztucznej "hodowli ludzi" kobiety nie będą już musiały rodzić dzieci.

 

 

Zespół z Instytutu Inżynierii i Technologii Biomedycznej w Suzhou zapewnia, że system jest wydajny i pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo rozwoju zarodków. Technologia jak dotąd została przetestowana jedynie na zarodkach zwierząt, ale naukowcy przymierzają się do pierwszych eksperymentów z udziałem ludzkich embrionów.

 

System oparty o sztuczną inteligencję miałby regulować dostęp do składników odżywczych, dwutlenku węgla i innych substancji, a także zapewniać stały nadzór nad rozwojem. Zdaniem chińskich naukowców, ich technologia pozwoliłaby również lepiej poznać fizjologię rozwoju embrionalnego człowieka, a w przyszłości nawet leczyć wady wrodzone i inne chorzenia związane z reprodukcją.

Zagraniczne media zauważają, że system sztucznej "hodowli ludzi" to odpowiedź na kryzys demograficzny. Chiny po wielu latach wyeliminowały z życia politykę jednego dziecka, a teraz władze wręcz zachęcają obywateli do posiadania dzieci. Mimo to w Chinach rodzi się coraz mniej ludzi, a społeczeństwo starzeje się w błyskawicznym tempie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika eee

człowiek rodząc się może mieć

człowiek rodząc się może mieć ograniczony maksymalny rozmiar głowy , który jest w stanie przejść przez drogi rodne kobiety. To naturalna selekcja mutacji zbyt dużych czaszek, ale to również eliminuje możliwość posiadania większego mózgu (koń ma wprawdzie większy łeb i zatem mózg , ale ma inną strukturę tego mózgu. Dlatego to my jeździmy na nim a nie on na nas) Cesarskie cięcie usuwa tą barierę , ale jest stosunkowo rzadko stosowane w porównaniu do porodów naturalnych. Sztuczne łono usunie tą barierę wielkości głowy i jeżeli się trafi mutacja znacznie zwiększająca rozmiar mózgu ale zachowująca jego strukturę, to mamy nowy gatunek homo sapiens. Jakby nie patrzeć, chyba wolałbym taki kierunek ewolucji niż cyborgizacje.

Portret użytkownika Jony V

Ta forma asymilacji maszyn i

Ta forma asymilacji maszyn i ludzi to jest tylko forma przejściowa, następnym etapem ich dewolucji jest pozbycie się ciała na rzecz maszyn. Taka czeka przyszłość ludzkość z takimi debilami u władzy. I wreszie pozbędą się cierpienia bo nie będzie życia na tej planecie.

Portret użytkownika Sio

Super pomysł tylko jeszcze

Super pomysł tylko jeszcze niedopracowany. Mam nadzieję, że już niebawem. Problem z matkami i ojcami polega na tym, że przekazują dzieciom nie tylko geny, ale i traumy, zachowania i inne debilne formy wierzeń i archetypy.
Spójrzcie na polskie - chore społeczeństwo nie mówiąc o innych.
Ludzkość posuwa się do przodu ku chwale Najwyższego bo religie już dawno Go zawiodły.

Portret użytkownika Andrzej Glimke

"chore społeczeństwo"

"chore społeczeństwo" oczywiście że tak, zdrowe sa tylko nasze elity. Jak można dać kontrole nad swoimi dziećmi ich rodzicom, zgodnie z globalnym planem twórców nowego porządku swiata lepiej oddać dzieci bilowi gejcowi i klausowi szfabowi oni wiedzą co z nimi uczynić. Rodzice przekazują "geny, ale i traumy, zachowania i inne debilne formy wierzeń i archetypy" nie możemy na to pozwolić bo mogli by z nich wyrosnąć buntownicy a tymczasem , nie potrzebujemy nieposłusznego elementu, tymczasem a dzieci mają być odpowiednio przygotowane do roli nowego człowieka.  Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się! Tak że ten pomysł jest super i przyniesie światu , sory tfu, nam przyniesie , same korzyści. To czyba oczywiste.

Portret użytkownika ARTUR

Rozwój ludzkości opiera się

Rozwój ludzkości opiera się na różnorodności , produkcja ludzi z matrycy spowoduje awarię systemu róznorodności w wyniku czego wszystkie te osoby umrą tak jak rośliny 1 gatunku uprawiane masowo np. banany . Gdyby wszystko opierało się na genach to rodzice menele nie mieliby genialnych dzieci a w rodzinach elit nie byłoby debili co widzimy obecnie w całej Europie .

Strony

Skomentuj