Naukowcy wynaleźli skuteczny lek na wirusa Ebola

Kategorie: 

Źródło: Internet

Demokratyczna Republika Konga od ponad roku zmaga się z epidemią Eboli. Tamtejsi naukowcy i lekarze prowadzą badania kliniczne, testując nowe leki w walce z groźnym wirusem. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że dwie eksperymentalne metody leczenia znacząco zwiększają szansę pacjentów na przeżycie.

 

W listopadzie zeszłego roku, pacjenci z czterech ośrodków leczniczych we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga zostali włączeni w badania kliniczne, otrzymując jedną z czterech terapii – lek przeciwwirusowy Remdesivir, lub jeden z środków opartych o przeciwciała monoklonalne: ZMapp, mAb114 lub REGN-EB3.

 

Wyniki tego eksperymentu wskazały na dwa środki, które okazały się znacznie skuteczniejsze w zwalczaniu Eboli, w porównaniu do leku ZMapp, który jest standardowo podawany pacjentom. W jednej grupie otrzymującej lek mAb114 zmarło 34% chorych, natomiast w drugiej grupie, gdzie podawano REGN-EB3, zmarło zaledwie 29%. Dla porównania, wśród pacjentów otrzymujących ZMapp zmarło 49%, a w grupie z Remdesivirem odnotowano zgon 51% osób. Tymczasem wskaźnik śmiertelności dla osoby zakażonej, która nie otrzymuje żadnej pomocy, wynosi 75%.

 

Rezultaty były jeszcze lepsze, gdy pacjenci otrzymywali terapię tuż po zachorowaniu. Lek mAb114 pozwolił zmniejszyć śmiertelność do 11%, a REGN-EB3 nawet do 6%. Natomiast śmiertelność w przypadku leku ZMapp wynosiła 24%, a dla Remdesivir – 33%.

Światowa Organizacja Zdrowia już zapowiedziała kolejne badania kliniczne, które tym razem będą obejmować dwa najskuteczniejsze eksperymentalne terapie z udziałem środków mAb114 i REGN-EB3. Od teraz, wszyscy pacjenci w strefie epidemii będą otrzymywać te dwa leki.

 

Epidemia Eboli wybuchła w Demokratycznej Republice Konga w sierpniu 2018 roku. Od tego czasu odnotowano 1 794 zgonów spowodowanych wirusem oraz ponad 2 800 zakażeń. W lipcu, WHO uznała epidemię tego wirusa za zagrożenie międzynarodowe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PierwszaZapowiedź

Min. moim zdaniem takie

Min. moim zdaniem takie "osiągnięcia" mają ostatecznie doprowadzić do realizacji wydarzeń zapowiadanych w filmach jak np. "Resident Evill", "12 Małp" czy "Jestem legendą", podobnie do tego gdy w filmach z Hollywood zapowiadano plany satanistycznego NWO w kwestii wydarzeń z września 2001 roku symbolizując zniszczenie wież WTC (np. w filmnie "Super Mario Bros"czy w "Terminatorze"  itd. ). Chodzi o ogólnoplanetraną epidemię poszczepionkową. Próbowano tego po raz pierwszy w 2009 roku. rozkręcają medialną histerię "świńskiej" ptasiej grypy. To nie jest "teoria spiskowa" ale trudno to udowodnić wprost choć dowody same "pchają się w ręce". Króluj nam Panie Jezu Chryste i zniwecz zamiary sztana oraz  jego pomocników na Ziemi!.

Portret użytkownika locutus79

Światowa Organizacja Zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia jak każda światowa organizacja jest organizacją terrorystyczną. Jak ktoś nie wierzy ,to proszę dokładnie przeanalizować słowa - terror i terroryzm. Terror ,zastraszanie i zaszczucie człowieka ,tym zajmują się te zkurw.ałe organizacje.  

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika normalny as

Natsepny troll? Obronca?

Natsepny troll? Obronca?
Moze Kangur, cos bys powiedzial na temat np:
- przenisienia Falenty?
- trolli w MINISTERSTWIE SPRAWIEDLIWOSCI?
- zabojstwa Kosteckieo i odmawiania przez Prokurature ponownej sekcji?

- i czemu (moze wiesz) w TVP nic o tym nie ma?

he?
 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj