Naukowcy wymienili trzy najbardziej prawdopodobne scenariusze końca świata

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy wymienili trzy najbardziej prawdopodobne scenariusze końca świata. Amerykańska kosmolog Katie Mack przedstawiła opcje apokalipsy w książce „Koniec wszystkiego z punktu widzenia astrofizyki”. Wnioski do jakich doszła są zaskakujące.

Za około pięć miliardów lat Słońce przejdzie do fazy czerwonego olbrzyma. W związku z tym bardzo urośnie i pochłonie orbitę Merkurego oraz Wenus. Przy okazji zwęgli Ziemię czyniąc ją pozbawioną życia skałę pokrytą magmą. Właśnie taką oczywistą przyszłość wyjawiła Katie Mack zaczynając swoją książkę. Specjalistka porównała opinie różnych naukowców, którzy wypowiadali się o hipotetycznej apokalipsie i doszła do wniosku, że nieuchronny koniec świata nastąpi za 200 miliardów lat.

Katie Mack - źródło: wikipedia

Pierwsza opcja zakłada śmierć cieplną, która będzie się stopniowo rozwijać w ciągu tysięcy lat. W końcu Wszechświat zniknie do najmniejszych atomów, a przeszłość i przyszłość połączą się w jedną całość.

 

Druga wersja mówi o „dużej luce”, która zniszczy czasoprzestrzeń. Grawitacja nagle zniknie, a ciała kosmiczne będą poruszać się chaotycznie w przestrzeni. Ziemię może zatem czekać kosmiczne zderzenie i wielka eksplozja, która zakończy istnienie naszej planety.

 

Trzeci scenariusz opiera się na hipotezie, że wszechświat składa się z niestabilnej materii. W związku z tym może natychmiast zniknąć w tak zwanej  „bańce kwantowej”. Jeśli by do tego doszło mieszkańcy naszej planety i wielu innych, które moga być zamieszkałe, po prostu nie będą mieli czasu, aby zrozumieć, co się z nimi dzieje i znikną w kataklizmie, który zakończy istnienie tego co znamy jako wszechświat.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika UkradaczPaństwowy

Naukowcy to niech się wezmą

Naukowcy to niech się wezmą za normalną fizyczna pracę , buty szyć , ciuchy, chlebek upiec, może ziemniaczki zasadzić normalne zdrowe, było by widać efekty pozytywne coś z tego będzie, a nie jakieś wyimaginowane wyssane z palca scenariusze. Zwykli ludzie muszą płacić wielkie podatki(characze) na nierobów , urzędasy politycy celebryci do roboty:)

Portret użytkownika dobreTo

Dla Adminow i wszystkich

Dla Adminow i wszystkich ktorzy sa tutaj na  ZnZ, wyszukajcie sobie w google artykul z 2012 roku, z portalu wolnemedia.net (prosba do adminow - to nie jest reklama tej strony, to sa bardzo wazne informacje, ktore gdzies na etapie dojzewania i budzenia sie, gdzies nam umknely.)

Filmik ma bardzo malo odslon, jest w jezyku hiszpanskim ale sa zamieszczone w nim napisy polskie.

Apeluje, obejrzyjcie i sami ocencie.

wpiszcie w google fraze:

Wolnemedia.net szach i mat dla ludzkosci

Lub wejdzcie w link https://wolnemedia.net/szach-mat-dla-ludzkosci/

jezeli z jakichkolwiek powodow nie bedzie tutaj opcji napisow polskich, znajdziecie alternatywne video na YouTube pod tym samym tytulem, w ktorym na 100% sa napisy (ogladalem osobiscie).

 

Tyle moge powiedziec. Czekam i zachecam wszystkich do komentowania.

pozdrawiam

Portret użytkownika dobreTo

Gates tak promuje

Gates tak promuje "depopulacje ziemii" ze ma udzialy i macza paluchy w kazdym niezdrowym zarciu jakie nam serwuja, tj.:

coca-cola, pepsico (czyli firma od pepsi, mirindy, 7-up'a itd), mcdonalds, kfc, monstanto, wallmarts, bayern, nie zapominajac o who.

Ten gosc powinien dawno siedziec w azjatyckim wiezieniu bez straznikow, gdzie caly spokoj trzymaja najwieksze gangsterskie scierwa na tym swiecie, za to co odpie**ala.

Plus na konto Twojego komentarza

Skomentuj