Naukowcy wyliczyli, które miasta staną się najbardziej zaludnione do 2050

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto stworzyli listę miast, które ich zdaniem, do 2050 roku staną się najbardziej zaludnione. Eksperci uważają, że ludzka populacja rośnie bardzo szybko i wierzą, że wkrótce na Ziemi będzie około 10 miliardów ludzi.

 

Obecnie pierwsze miejsce wśród miast o największej populacji zajmuje Tokio. W japońskiej stolicy mieszka mniej więcej tyle ludzi ile w Polsce, czyli około 38 milionów. Przy użyciu różnych technik specjaliści byli w stanie obliczyć, które z miast będą najbardziej zaludnione do połowy tego wieku.

 

Jeśli przewidywania kanadyjskich naukowców się sprawdzą wkrótce Tokio zostanie zdetronizowane i największym miastem świata pod względem populacji stanie się hinduski Mumbai z szacowaną populacją około 42,4 miliona osób, a na drugim miejscu będzie Delhi z 36,2 mln osób. Trzecie miejsce naukowcy prognozują dla miasta Dhaka (35,2 mln osób), stolicy Bangladeszu. Następna w kolejce jest Kinszasa z Demokratycznej Republiki Kongo. Miasto to może być w stanie zwiększyć swoją liczebność do 35 milionów mieszkańców.

 

Potem najludniejsze będą w kolejności Kalkuta, Lagos, Tokio, Karaczi, Nowy Jork i Meksyk. Zaskakuje brak w tym zestawieniu wielkich miast chińskich. Łatwo zauważyć, że zdecydowana większość z tych rzekomo najszybciej przyrastających miast, znajduje się w krajach trzeciego świata, dlatego możemy się spodziewać, że nie będą to raczej nowoczesne metropolie w stylu japońskiej stolicy, ale raczej nieskończone slumsy widoczne po horyzont.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Myśl

PRZELUDNIENIE to mit,

PRZELUDNIENIE to mit, fałszywa nieudana propaganda, idiotów próbujących zostać panami tej Pięknej planety. Wyjdź za miasto, ZOBACZ, otwórz oczy... Nie dajcie już sobą manipulować, budźcie się

Portret użytkownika charis

m.in 21 i 22 rozdział

m.in 21 i 22 rozdział Objawienia Jana opisuje najwspanialsze miasto : " A miasto jest czworokątne, i długość jego taka sama, co szerokość. I zmierzył miasto kijem mierniczym na dwanaście tysięcy stadiów; długość jego i szerokość, i wysokość są równe. (17) Zmierzył też mur jego, który wynosił sto czterdzieści cztery łokcie według miary ludzkiej, którą się posłużył anioł. (18) A mur jego zbudowany był z jaspisu, samo miasto zaś ze szczerego złota, podobnego do czystego szkła. (19) Kamienie węgielne muru miasta były ozdobione wszelakimi drogimi kamieniami: kamień pierwszy, to jaspis, drugi szafir, trzeci chalcedon, czwarty szmaragd, (20) piąty sardoniks, szósty karneol, siódmy chryzolit, ósmy beryl, dziewiąty topaz, dziesiąty chryzopras, jedenasty hiacynt, dwunasty ametyst. (21) A dwanaście bram, to dwanaście pereł; a każda brama była z jednej perły. Ulica zaś miasta, to szczere złoto, jak przezroczyste szkło. (22) Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek. (23) A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek. (24) I chodzić będą narody w światłości jego, a królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją. (25) A bramy jego nie będą zamknięte w dzień, bo nocy tam nie będzie; (26) i wniosą do niego sławę i dostojeństwo narodów. (27) I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwość i kłamie, tylko ci, którzy są zapisani w księdze żywota Baranka.  " 
 
"  A pośrodku rynku miasta, po obu stronach rzeki, było drzewo życia przynoszące owoc dwunastu rodzajów, wydające swój owoc co miesiąc. A liście drzewa służą do uzdrawiania narodów. " - Objawienie Jana 22:2 UBG 
 

Portret użytkownika OgnistyOko

Miasto ze zlota, brak

Miasto ze zlota, brak światynia. A ze malo kto wierzy w istnienie  boga czyli nie ma światynia. A nad miastem tecza niczym symbol homoseksualnych  , wszystkei ozdobiona szlachetnych surowcow  droga brukowana sztabkami zlota to kojarzy mi sie  miastem Los Vegas to Miasto Szatana a nie Miasto Boga i jest zamieszkana przez szatanistów . Dzrewo dajacy 12 roznych  rodzaje owoce czyli  stworzona przez czlowieka w wyniku  manipulacji genetyczna a wiec drzewo z genetyczna modyfikana organizmu.
Prawdzywy błogoslowiony i wierzacy w boga nie potrzebuje do zycia ani zlota ani  świecidełka wiec   twoja sekta czy miasto szatanska wczesniej czy póżniej zostanie zniszczona przez  normalnych  ludzi a wasze miasto przerobia na  monety dolarowe.
 

Portret użytkownika OgnistyOko

Nie. Nie  uzywam google

Nie. Nie  uzywam google tłumacza.
Pisze wspólczesnym Jezyk Polski wersja nowoczesna.
Jestem wtórnym analfabetem. I mam niedorozwoj umysłu wiec nie wymagaj ode mnei znajomosci jakiego sie wymaga od profesora  szkoly wyższych na uniwersytecie Polonistyki. Nie każdy jest Polonistą.:).
 
Dla mnie wazne ze zrozumiales czegos. . a  nie to ze znasz dobrze i bezblednie jezyka i nic nie rozumiesz.
 
 

Skomentuj