Naukowcy wykorzystali „supermoc” kwiatu do opracowania innowacyjnych terapii lekowych

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Naukowcy z Uniwersytetu w Bath dokonali przełomowego odkrycia, które może zrewolucjonizować sposób opracowywania środków farmaceutycznych. Czerpiąc inspirację z natury, stworzyli nowe narzędzie, które sprawi, że proces będzie czystszy, bardziej ekologiczny i bardziej opłacalny.

Tradycyjne podejście do opracowywania leków obejmuje wykorzystanie małych cząsteczek, które wiążą się z białkami biorącymi udział w rozwoju choroby. Jednak leki te często nie zakłócają skutecznie interakcji białek. W ostatnich latach przemysł farmaceutyczny zwrócił swoją uwagę na peptydy, małe białka, które mogą potencjalnie zapewnić skuteczniejszy sposób blokowania tych interakcji.

 

Jednakże peptydy i białka mają swoje własne wyzwania. Ich struktury 3D mogą się rozwikłać, są wrażliwe na wysokie temperatury i trudno je dostarczyć do komórek organizmu, w których znajduje się wiele celów leków.

 

Aby pokonać te trudności, naukowcy z Uniwersytetu w Bath opracowali metodę tworzenia „cyklicznych” białek i peptydów. Łącząc ze sobą wolne końce tych cząsteczek, stworzyli struktury, które są bardziej stabilne i łatwiejsze do dostarczenia do komórek.

 

Naukowcy wykorzystali enzym o nazwie OaAEP1 z małego fioletowego kwiatu Oldenlandia affinis. Zmodyfikowali enzym i przenieśli go do komórek bakteryjnych, aby masowo produkować cykliczne białka i peptydy. Proces ten jest znacznie prostszy i tańszy w porównaniu do naturalnego procesu w roślinach lub metod chemicznych, które wymagają wielu etapów i stosowania toksycznych rozpuszczalników.

 

Zespół wykazał skuteczność swojego podejścia, stosując je do białka zwanego DHFR. Łącząc sekcje czołową i ogonową, odkryli, że stał się on bardziej odporny na zmiany temperatury, zachowując jednocześnie swoje normalne funkcjonowanie.

 

Profesor Jodie Mason z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu w Bath wyjaśnia: „Białka i peptydy są zwykle dość wrażliwe na ciepło, ale cyklizacja czyni je znacznie trwalszymi”. Roślina Oldenlandia w naturalny sposób wytwarza cykliczne białka jako mechanizm obronny, a my wykorzystaliśmy tę zdolność, modyfikując OaAEP1 i łącząc go z technologią produkcji białek bakteryjnych.”

 

Dr Simon Tang, pracownik naukowy na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu w Bath, podkreślił znaczenie tego odkrycia w rozwiązaniu problemu wąskiego gardła w opracowywaniu leków. Powiedział: „Wyprodukowanie wystarczającej ilości białek i peptydów do celów terapii zawsze było wyzwaniem. To nowe narzędzie pomoże pokonać tę przeszkodę i sprawi, że dostarczanie pacjentom nowych terapii bez astronomicznych kosztów stanie się bardziej wykonalne”.

 

Ten przełom może zrewolucjonizować przemysł farmaceutyczny, zapewniając czystszy, bardziej ekologiczny i bardziej opłacalny sposób opracowywania nowych leków. Otwiera to nowe możliwości leczenia chorób i poprawy stanu pacjentów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

A dlaczego ludzie się

A dlaczego ludzie się krzywdzą i sobie ubliżają,  bo to oznaka życia w czasie końca tego niegodziwego systemu rzeczy, a to oznaka braku miłości  do innych  :

Mateusza 24: 12  a z powodu wzrostu bezprawia+ miłość większości oziębnie.+

22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

A to wskazówka najlepsza w życiu :

Łukasza 6: 27  „Ale wam, którzy słuchacie, mówię: Miłujcie swych nieprzyjaciół,+ czyńcie dobrze+ tym, którzy was nienawidzą, 28  błogosławcie tych, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy was znieważają.+ 29  Temu, kto cię uderza w jeden policzek,+ nadstaw także drugi, a temu, kto zabiera+ twoją szatę wierzchnią, nie odmawiaj nawet szaty spodniej. 30  Dawaj każdemu, kto cię prosi,+ a zabierającego to, co twoje, nie proś o zwrot.

Bo się może okazać ze  " uderzysz  śmiecia " a za człowieka trzeba odpowiadać :

Rzymian 12: 19  Nie mścijcie się+ sami, umiłowani, lecz pozostawcie miejsce srogiemu gniewowi;+ napisano przecież: „Pomsta jest moja; ja odpłacę, mówi Jehowa”.+ 20  Ale „jeśli twój nieprzyjaciel jest głodny, nakarm go, jeśli jest spragniony, daj mu coś do picia;+ bo czyniąc to, nagarniesz ognistych węgli na jego głowę”.+ 21  Nie dawaj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj.+

Po co sobie brudzić ręce kimś skompromitowanym !

Portret użytkownika wiktor wektor

Ludzka niegodziwość wobec

Ludzka niegodziwość wobec siebie samych jest cechą naszego gatunku od samego powstania. Czy to znaczy że od setek tysięcy lat żyjemy w "czasach ostatecznych" ?? Żyjesz w swojej bańce informacyjnej wypełnionej propagandą ŚJ, którzy niczego nie wiedzą.. bo mają tylko swoje wyobrażenia zwanę "wiarą" podobnie jak inne wyznania i religie, i dlatego wszystko interpretujesz według kontekstu ŚJ. Wszystkie religie i wyznania są tylko ludzkimi wyobrażeniami a nie wiedzą (!), których narracje modyfikują oni na swoje potrzeby by gromadzić władzę i wpływy. Nie inaczej jest ze ŚJ - oni również mają swoje władze centralne, które świetnie sobie żyją z datków swoich wiernych poddanych śmiejąc się z ich naiwności. 

Portret użytkownika ba19

To prawda , ale teraz to

To prawda , ale teraz to zagraża istnieniu planety Ziemi , więc nie jest to taka sama sytuacja jak dawniej , po za tym musiało się wypełnić to proroctwo :

Mateusza 24: 14  I ta dobra nowina+ o królestwie+ będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom;+ a potem nadejdzie koniec.

Bóg Biblii musiał wykazać , ze ludzie sami nie potrafią się rządzić bez Boga - swojego Stwórcy , nawet jak mają tak zaawansowaną technikę - technologie  a to zmienia wszystko , to co się dzieje na Ziemi przygląda się cały wszechświat innych rozumnych istot , i zadawali sobie pytania,  czy Bóg który wszystko stworzył ma prawo do rządzenia wszystkim , a sytuacja na Ziemi wykazała ze ma , bo ludzkości bez Boga grozi holokaust atomowy , więc jakby Bóg Biblii zlikwidował  tych co nie chcą się słuchać Bogu , postawili by zarzut , ze ludzie lepiej potrafią się sami rządzić bez Boga , a obecna sytuacja temu zaprzecza , wiec jak Bóg Biblii wkrótce przybędzie i zgładzi wszystkich – miliardy, nikt Boga Biblii nie oskarży o ludobójstwo, tylko ratunek ludzkiej rasy i nie będzie zagłady planety ;

A tak na Marginesie posłuchaj jakie ludzie sobie opowiadają kawały :

Rozmawiają dwaj kosmici, słyszałeś , na Ziemi najwyższa forma inteligencji stworzyła broń jądrową , czyżby wyłoniła się nowa inteligencja we wszechświecie , odpowiada drugi kosmita , nie sadzę , bo tą broń atomową skierowali na siebie !!!!!

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

Objawienia 21:  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Portret użytkownika syriues

Od niedawna zauważyłem, ze

Od niedawna zauważyłem, ze sie ludzie tu obrażają, strona pisze teksty niczym poradnik lub przyrodnik.Zastanawia mnie to dlaczego wciaz pisza o tematach uległych. Żeby dupy dawać trzeba miec płacone. Każda strona internetowa jest w to zaangażowana i ciekawi mnie to,do czego to dojdzie.

Kiedys ktos pisal o drzewie życia, pewnie ciekawy temat pomyślałem. Po dalszych podbojach intelektualnych doszedlem do ciekawej odpowiedzi, natomiast ze drzewo życia jest w mózgu i jest to obca masa,tzw móżdżek. Na rysunkach sumerow widac tez to samo. 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika destroyer of minds

i tak wiadomo, że jesteś

i tak wiadomo, że jesteś chujomordy cwel kacapstański xD sądzisz, że na mnie zrobi to jakiekolwiek wrażenie? xD Hahahahahahahahaha marniutki podczlowieczku wielbiący ochujalych cweli kacapstańskich i piszacy "we glowie" zamiast nieco inaczej xD nie nie to nie była żadna literówka xD

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika destroyer of minds

ooo kurwa hahahahahhahahaha

ooo kurwa hahahahahhahahaha xD niestety ale nie mam nic wspólnego z judaizmem xD ty skończony debilu skąd ten pomysł, że jestem akurat jakimś jewrejem? xD nie wpadleś na to, że jestem po prostu kimś w rodzaju szowinisty? xD ale no tak podczlowiekiem (czy chocby podistotą) to tylko jude może kogoś nazwać beka xD

a tak bardziej na powaznie...to teraz nie miejcie pretensji, że tu ludzie nie chcą przebywać, skoro wy zaraz stwierdzacie, że ktoś tu jest jakimś eskimosem

pixel jesteś przykładem kogoś kto nisko upadl i tego w ogóle nie widzi...wobec ciebie jestem niedościgniony jeśli chodzi o bycie szowinistą

Portret użytkownika axell69

skoro  obawiasz się

skoro  obawiasz się przyznania do  nienarodowności   , czyli   pustynnego  pochodzenie  , dlaczego nazwałeś mnie ruską  onucą debilu , teraz przepraszasz   wszystkich     a powinieneś      beznapletkowcu   przeprosić mnie  !       głupkowaty jesteś    i wędrujesz w półmroczności ciemnej  'mimo że burzy piaskowej  brak ,  nawyki   cygańskie w podejściu do  drugiego człowieka   parchate  -    wiesz już kim na pewno nie jesteś  , więc teraz nie skarż do  przełożonego  Rabina że nikt tu  nie zagląda    bo  to  niczego  już dla was nie  zmieni , dochody z dupy wzięte    kończą się    XD , XD  xD i Dx 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika destroyer of minds

hahahahahhaha ty

hahahahahhaha ty zacietrzewieńcu xD czy twoim zdaniem tylko parchy mogą nienawidzić chujomordych cweli kacapstańskich? jesteś tak tępy, że dla ciebie każdy kto tych alkoholickich degeneratow nienawidzi od razu jest eskimosem

a jeśli chodzi o narodowości to podobno jestem gruzinem a powodów by nimi gardzić (chujomordymi kacapami) mam całkiem mnóstwo...dla ciebie to serio już nie ma ratunku i widac, że ten cały magister inżynier to ładnie siadł na baniaki takim jak ty a do tego ruska onuca a chujomordy cwel kacapstański to nieporównywalne określenia tych pomiotów człekokształtnych

to wasza wina, że wielu nie chce się tutaj udzielać, bo i po co...to jest zla karma takich jak ty a jeśli nie rozumiesz tego, że bierzesz udział w dogorywaniu tej strony to już jest znak, że masz cechę takich jednych na literę "p"...wszyscy winni tylko nie ty...i w sumie jest mi cię trochę szkoda, bo okłamujesz w tej chwili samego siebie i nie potrafisz sobie z tego w ogoóle zdać sprawy...i pisże to serio: ty stajesz się psycholem i oczywiście tego nigdy nie zauważysz...

 

ps. dobry chujomordy cwel kacapstański to zdechły chujomordy cwel kacapstański xD

Portret użytkownika Endymion

Axel i Destroyer, fajnie

Axel i Destroyer, fajnie pokłuciliście się chłopaki, ale bez sensu, bo nic konstruktywnego z tego nie wynika. Napijcie się razem wódki, dajcie sobie po mordzie, tak Polacy rozwiązują problemy, a nie wypisywanie żali niczym Youtuberzy zamieszani w Pandoragate. Ja mogę napisać, że z mojego punktu widzenia, oboje jesteście karaluchami nic nie znaczącymi, zaśmiecasjącymi ten portal. Trzeba Was uspołecznić; siad, podaj łapę, waruj.. należy zacząć od podstaw.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika destroyer of minds

Wypierdalaj z wódką bo to

Wypierdalaj z wódką bo to jebane scierwo dla wąsatych januszy itd. Wiem, że jestem (jak większość w tym kraju tak naprawdę) mieszańcem. Ja sam bardzo dobrze odnajduje sie tam, gdzie pelno mroku,,,choc wlasciwie mrokiem to jestem sam we wlasnej osobie. Mialbym moze nagle wg czyjegos pizdowidzimisie wielce przestawiac na kogos "poprawnego inaczej"? A moze to ja mam racje i wiekszosc powinna brac poprawki wlasnie z tego wzgledu. Doprawdy zbyt wiele nie roznicie sie od tych cuchnacych sztucznoscia i zaklamaniem spolecznych "poprawniakow". I co ciekawe pisze to ktos, kto sam napisal, ze skoro zbaraniali ludzie lubia byc czestowani smiercionkami to mu ich w ogole nie szkoda...o takie uspolecznianie ci chodzi? Jak widzisz w wytykaniu innym hipokryzji (zdaje sie wrodzonej) to jestem naprawde dobry.

Portret użytkownika axell69

Model działania ten sam który

Model działania ten sam który panuje w sklepach i marketach , czyli  cały sklep trucizny    ale na pułkach z  artykułami  Bio  oblężenie  będzie -  jak  w blackfreeday lub cybermandej   a juz o valentynkach nie wspomę   . Cudotwórcy spodziewają  się  że  z ramienia  marketingu     do aptek i  felczerów   ustawią się  kolejki  po  "nowe  uzdrowienie"   na bazie roślinnej 

Autor tego badziewia    jedzie z wami jak  chce  , lansuje promuje   i   świadczy usługę   reklamową    po to  wyłącznie by podnieść    sprzedaż   utrapom tego świata a on sam    zlicza wpływ gotówki      na konto   bo tak mu powiedział  Chat GPT  lub inny algorytm  nieprawdy  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj