Naukowcy wyjaśnili dlaczego na świecie rodzi się rekordowa liczba bliźniaków

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy zauważyli, że w ostatnim czasie notujemy rekordową liczbę bliźniaków, którzy zaczęli się rodzić na naszej planecie. Ich liczba stale rośnie i postanowiono zbadać dlaczego.

Zdaniem ekspertów od lat 80 tych XX wieku liczba bliźniaków wzrosła o jedną trzecią - z 9 do 12 na 1000 urodzeń. Rocznie na świecie rodzi się około 1,6 miliona bliźniaków. Oznacza to, że co 42 dziecko jest bliźniakiem.

 

Naukowcy usiłowali zrozumieć jakie przyczyny stoją za tym dziwnym wzrostem i  doszli do wniosku, że zjawisko to wiąże się ze wzrostem liczby przypadków sztucznego zapłodnienia in vitro i innych metod stymulowania płodności.

 

Innym powodem, któy jest brany pod uwagę jako czynnik wywołujący ciąże bliźniacze jest późniejsze macierzyństwo, co obserwuje się ostatnio w wielu krajach i co nasila się w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Tak się składa, że prawdopodobieństwo urodzenia bliźniąt rośnie wraz z wiekiem.

 

Autor badania, uczony z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Christian Monden, podkreślił, że posiadanie bliźniaków często wiąże się z wyższą śmiertelnością niemowląt oraz z powikłaniami dla matek i dzieci podczas ciąży i porodu. Trudno zatem postrzegać tą tendencję za coś pozytywnego

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Ciąża bliźniacza oznacza , że

Ciąża bliźniacza oznacza , że na początkowym etapie tuż po zapłodnieniu komurka jajowa zamiast dzielić się (czyli pomnażać komurki nowego organizmu) podziela się na dwa oddzielne nowe organizmy , które z oczywistych względów muszą mieć to samo D.N.A , czego wynikiem są bliźnięta. I nie widzę tu związku ani z wiekiem zajścia w ciążę ani z "antykoncepcją" czy zapłodnieniem pozaustrojowym . Według mnie odpowiada za to mutacja jakiegoś genu , który wywołuje taki właśnie "lustrzany" podział embrionu zamiast normalnego namnażania komurek . A że żyjemy w świecie w którym coraz więcej bodźców może mieć mutacyjny wpływ na nasz genom to i nie powinno dziwić , że tak się dzieje .. Nieustannie wrasta przecież natężenie pól elektromagnetycznych wysokich częstotliwości (normy bezpieczeństwa są podnoszone - ostatnio ... 100 krotnie !) , skażenie radioaktywne też wywiera swój wpływ (awarie, testy itp.) a i ilość konsumowanych leków i kosmetyków , których śladowe ilości trafiają do wód gruntowych dokładnie pomieszana nie wiadomo jakie tworzy w niej związki a jak wiadomo homeopatyczne właściwości wody potrafią "kodować" określone jej działanie nawet w przypadku niemal całkowitego braku już substancji czynnej. Pół biedy jak tylko bliźniaki się rodzą albo ciąże mnogie ... gorzej jak na świat zaczną przychodzić mutanty i maszkary o "paszczakach" nie wspominając - chociaż i oni mogą sobie znależć "robotę" w domu strachów lub na planie filmowym jakiegoś horroru i to bez charakteryzacji - tylko , że taki "mutak" to dopiero będzie musiał chodzić w masce , żeby popłochu nie czynić idąc chodnikiem.

Portret użytkownika MlotoWiertara

18 i patrząc na dym jej

18 i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali:
"Jakież jest miasto podobne do stolicy?"   to prawdziwy cytat z Biblii

a to pisowskiego schizofrenika  „Królowie ziemi, którzy z nią nierząd uprawiali i w rozkoszach żyli, będą nad nią płakać i lamentować, gdy ujrzą dym jej pożaru”. 18. 9 Ap Jana.

Ktos jeszcze ma watpliwosci kim jest schizofrenik vel pocieszyciel ?