Naukowcy wyjaśniają zagrożenie ze strony „brytyjskiego” szczepu koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Centre for Mathematical Modeling of Infectious Diseases w London School of Hygiene and Tropical Medicine doszli do wniosku, że nowy zmutowany szczep koronawirusa SARS-CoV-2 odkryty w Wielkiej Brytanii może stać się jeszcze bardziej niebezpieczny niż ten znany wcześniej. 

 

Brytyjscy eksperci twierdzą, że nowy szczep jest o 56 procent bardziej zaraźliwy niż oryginalny SARS-CoV-2. Naukowcy uważają, że doprowadzi to do wzrostu liczby pacjentów w szpitalach. Jednocześnie podkreślają, że nawet utrzymanie restrykcji wprowadzonych w Wielkiej Brytanii podczas pandemii, w tym blokady, nie zapobiegną takiemu scenariuszowi. Ich zdaniem każde rozluźnienie doprowadzi do gwałtownego wzrostu liczby wykrywanych przypadków.

 

Wcześniej okazało się, że w Wielkiej Brytanii zidentyfikowano nową mutację koronawirusa. Według miejscowych lekarzy jest o wiele bardziej zaraźliwa i rozprzestrzenia się szybciej, ale naukowcy nie znaleźli dowodów na to, że jest bardziej śmiertelna lub prowadzi do cięższego przebiegu choroby. Ten typ wirusa został już wykryty w ośmiu krajach.

Co zdumiewające, naukowcy i politycy zapewniają, że stręczona obecnie szczepionka przeciw COVID będzie działała również na nowy typ koronawirusa. Nie wiadomo na jakiej podstawie formułowane są te twierdzenia, ani kiedy i czy w ogóle ktoś badał to w normalnym laboratoryjnym reżimie. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hallkell

Dziwnym trafem nowy szczep

Dziwnym trafem nowy szczep wykryto, gdy Unia nie dogadala sie z UK. Zatrzymali caly transport, chwile pozniej UK przystalo na warunki i magicznie wszystko bylo cacy. A ze wirus byl w odwrocie, sciagneli restrykcje i w koncu szczepionka AstraZeneka zostala zaakceptowana to lockdowny zaczeli wprowadzac i robic zmasowane szczepienia. A ludzie dalej to lykaja.

Portret użytkownika Binx

Jak czytam tych "naukoffcóf"

Jak czytam tych "naukoffcóf" to za chwile sie okaże że ta szczepionka działa na wszelkie wirusy, rwę kulszową , zgagę , grzybice i wszystko inne , aby się dac zaszczepić .

Przypomnę że tzw. Hiszpanka (nie wiem czemu jak tak nazywają skoro przywlekli ją do Europy szczepieni żolnierze Amerykanscy przed wyjazdem do Francji) trwała 2 lata i sama przeszła  - bez szczepionek i z dużo gorszą służbą zdrowia przy trwających działaniach wojennych

Portret użytkownika ixi

Od chwili pojawienia się

Od chwili pojawienia się wirusa pojawiały się informacje o kolejnych skutecznych lekach po czym były dementowane. To wskazuje na celową dezinformację oraz kierowanie myślenia że jedyną skuteczną ochroną jest szczepionka. Tymczasem można znaleźć techniczny opis abordażu wirusa oraz ziołowe suplementy które to uniemożliwiają.

Strony

Skomentuj