Naukowcy wyhodowali ucho z tkanek krów i owiec

Kategorie: 

Dzięki inżynierii tkankowej, naukowcom z Massachusetts General Hospital w Bostonie udało się stworzyć sztuczne ucho, które posiada kształty podobne do ludzkiego. Narząd rósł na myszy przez trzy miesiące, nie tracąc swojego kształtu.

 

Poprzedni eksperyment jaki miał miejsce na początku roku się nie udał, ponieważ ucho nie rosło. Tym razem wszystko przebiegło pomyślnie, co prawdopodobnie nie byłoby możliwe, gdyby nie użyto drukarki 3D. Naukowcy stworzyli ucho na elastycznym tytanowym ruszcie, które następnie wszczepili myszom. Dr. Thomas Cervantes powiedział że badania okazały się naprawdę dobre, ponieważ ucho zachowało swój kształt nawet po 3 miesiącach wzrostu i udało się utrzymać naturalną elastyczność chrząstki.

 

Naukowcy mają nadzieję, że tego typu eksperymenty pomogą ludziom, którzy stracili część ciała w wyniku wypadku lub urazów. Co więcej mają nadzieję, że w ciągu 5 lat będzie można spróbować przeprowadzić zabieg na człowieku, pobierając od pacjenta niewielką próbkę tkanki chrząstnej, aby wytworzyć z niej porządany narząd. Inżynieria tkankowa jest rozwijającą się dziedziną nauk medycznych, dzięki której można utworzyć organy w labolatorium i niekoniecznie musi to być tylko ucho.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika bogna

czlowiek jest najgorsza

czlowiek jest najgorsza istota na ziemi niech robia doswiadczenia na mordercach niech zostawia biedne szczury myszy w spokoju Boze jak tak mozna najwieksza kara spadnie na ludzi ja mam szczura domowego w domu jest taki fajny zabawny nawet w parku jak pies idzie za mna zeby tym naukowca uszy odpadly nie wiem co mam napisac jestem bardzo zla pozdrawiem

Portret użytkownika Klaus

Wszystko mogę zrozumieć, ale

Wszystko mogę zrozumieć, ale kiedy mają komórki macierzyste, po co męczą zwierzęta? Niemcy męczyli w Oświęcimiu ludzi. Taka firma BAYER z Niemiec do tej pory bazuje na doświadczeniach z Oświęcimia. Wszystkie inne firmy z USA, które nabyły wiedze dzięki operacji "spinacz" też korzystają z doświadczeń na więźniach. Teraz robią to na myszach szczurach...bez szacunku dla życia.

Portret użytkownika Ziemia

Nie pytam Ciebie bo pewnie i

Nie pytam Ciebie bo pewnie i tak mi nie potwierdzisz tego, że nie rozumiesz o czym mowa:):). Czyli można z góry posądzić Cię o...no, co tam kto chce i jakie kto ma skojarzenia:). A przecież nie chodzi o Ciebie i Twoje cięte riposty tylko o te biedne zwierzeta.
 
 

Portret użytkownika morfeusz

KONIEC TESTÓW NA ZWIERZETACH

KONIEC TESTÓW NA ZWIERZETACH KONIEC WIWISEKCJI JESLI MYSLICIE SZALENI NAUKOWCY ZE ZWIERZETA NIE CZUJA BÓLU TO ZPRASZAM DOMNIE JA POROBIE TESTY NAWAS.MATA PEDOFILÓW MORDERCÓW LUDZI SKAZANYCH NA DORZYWOCIA TO RUBCIE TESTY NA NICH I TAK DLA SPOLECZENSTWA SA TYLKO  KULĄ U NOGI A PIENIAZKI ZA ICH UTRZYMANIE PRZYDAdza sie ich ofiarom.LUDZIE DAJCIE MI WŁADZE A ZROBIE PORZĄDECZEK W TYM SYFIE.

Strony

Skomentuj