Naukowcy wyhodowali pierwsze na świecie hybrydy ludzi i małp

Kategorie: 

Hybryda myszy i szczura – źródło: Instytut Salka

Międzynarodowy zespół naukowców powiadomił o kontrowersyjnych eksperymentach, jakie odbyły się w Chinach. Podczas badań wyhodowano pierwsze na świecie hybrydowe zarodki człowiek-małpa. Naukowcy mówią otwarcie, że ich celem jest przekształcenie zwierząt w „fabryki narządów” do przeszczepów.

 

Szczegóły tych eksperymentów w większości pozostają tajemnicą. Biolog Estrella Núñez z Katolickiego Uniwersytetu w Murcji ujawniła, że hybrydy człowiek-małpa powstawały poprzez dodanie ludzkich komórek macierzystych do zarodków małp. Jednak wszystkie chimery zostały zniszczone po 14 dniach, aby nie dopuścić do rozwoju układu nerwowego.

 

Wcześniej, zespół pod przewodnictwem Juana Carlosa Izpisúa Belmonte próbował hodować zarodki świń przy użyciu ludzkich komórek macierzystych, lecz zabieg zakończył się niepowodzeniem. Dlatego postanowiono spróbować z małpami.

Naukowcy w pierwszej kolejności stworzyli zmodyfikowane genetycznie zarodki małp, w których wyłączono geny odpowiedzialne za tworzenie się narządów. Następnie wstrzyknięto do nich ludzkie zarodkowe komórki macierzyste, które mogą stać się praktycznie dowolnym rodzajem komórek w ciele. Naukowcy liczyli, że ludzkie komórki macierzyste przejmą kontrolę nad rozwojem narządów małpy.

 

Zabieg został przeprowadzony w Chinach przede wszystkim ze względu tamtejsze prawo, które jest mniej restrykcyjne w kwestii badań transgenicznych – w przeciwieństwie do Hiszpanii. Ponadto, eksperymenty tego typu zwykle nie zyskują aprobaty w krajach zachodnich. Etycy uważają, że hodowanie hybryd człowieka i małp do pozyskiwania narządów do przeszczepów to błędna droga.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Naukowcy wyhodowali pierwsze

Naukowcy wyhodowali pierwsze na świecie hybrydy ludzi i małp? Nie wiem, czy to jest dobrze czy źle ? Wiem jedno.Trzeba to przyjąć takim jaki jest,bo nic nie powstrzyma naukowców jak i szrlatanów i innych cudotwórców w tej dziedzinie.Żadne zasady,reguły,kanony moralności i etyki tutaj nie zadziałają.Badania i eksperymenty będą tak długo prowadzone, aż wyjaśni sie całkowicie pytanie Czy z małpy zrobimy człowieka ?

 

Portret użytkownika Medium

Nie rozumiem, po co

Nie rozumiem, po co przyśpieszać naturalny proces. Człowiek coraz bardziej zbliża się naturą do zwierzęcia. Jeszcze trochę potrwa durna polityka, a degeneracja naturalna człowieczeństwa przerośnie najśmielsze oczekiwania naukowców.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Przegląd lipca w trzech

Przegląd lipca w trzech zdaniach:            

PIS uchwalił w lipcu 4 anty polskie ustawy. 5G + środowiskowa + nie zablokował 447 + bankowa. Ta bankowa pozwala sprzedawać kredytobiorców (chodzi o frankowiczów) do firm windykacyjnych bez wiedzy kredytobiorcy.

Strony

Skomentuj