Naukowcy wyhodowali nowe życie w probówce przyspieszając ewolucję

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Naukowcy z Georgia Institute of Technology przeprowadzili niebywały eksperyment, w którym udało im się powtórzyć 3000 pokoleń ewolucji drożdży w probówce. Wyniki ich przełomowej pracy zostały opublikowane w prestiżowym czasopiśmie Nature.

 

Zespół naukowy skupił się na próbie zrozumienia ewolucji do organizmów wielokomórkowych. Przez długi okres obserwowali, jak hodowane w warunkach laboratoryjnych drożdże ewoluowały, stając się ostatecznie silniejsze i większe od swoich przodków ponad 20 000 razy.

 

Naukowcy odkryli, że podczas tej transformacji zaistniał nowy mechanizm fizyczny, który umożliwił grupom komórek drożdży rosnąć do bardzo dużych rozmiarów. Komórki zaczęły zachowywać się jak winorośl, splatając się i tworząc solidną, kompleksową strukturę. Ten rodzaj ewolucji biofizycznej jest warunkiem koniecznym do pojawienia się dużego życia wielokomórkowego, które jest widoczne gołym okiem.

 

Eksperyment umożliwił nam obserwację ewolucji w czasie rzeczywistym, co daje nowe możliwości zrozumienia procesów, które doprowadziły do ​​powstania życia na Ziemi.

 

Mimo tych wyjątkowych osiągnięć, wielka niewiadoma wciąż pozostaje: jak dokładnie jednokomórkowe organizmy ewoluowały do postaci wielokomórkowych? Jest to pytanie, na które naukowcy nadal nie znają pełnej odpowiedzi. Ale z determinacją kontynuują prace badawcze, mając nadzieję na odkrycie kolejnych tajemnic pochodzenia życia na naszej planecie.

 

Zasada "kropla ściera kamień" zdaje się być tutaj bardzo aktualna. To nieustępliwe i metodyczne badania ewolucyjne mogą prowadzić nas do pełniejszego zrozumienia, jak rozwinęły się życie i jego różnorodność.

 

Eksperyment Georgia Institute of Technology to wspaniały przykład tego, jak nauka potrafi przekroczyć granice naszego zrozumienia i rzucić nowe światło na dawne tajemnice ewolucji. Jego wyniki nie tylko wzbogacą naszą wiedzę o przeszłości, ale mogą również otworzyć drzwi do fascynujących odkryć w przyszłości.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"3000 pokoleń ewolucji

"3000 pokoleń ewolucji drożdży w probówce" Może być i z 10500 nowych ewolucji ! Tym niemniej ŻADNEGO NOWEGO ŻYCIA nie stworzono !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Ja nie wiem dlaczego i co dalej ? Wiem jak jest !  

Portret użytkownika Monika Dycha

Wiadomo że za te wypociny

Wiadomo że za te wypociny "naukowe" zapłacili nędznym pajacom kto, no kto, no wiadomo komu zależy na wzmacnianiu i przepychaniu teoryjek, uwiarygadnianie kłamstw o teorii ewolucji i innych teoryjek to domena masonów, im każą tak robić złe duchy bo mają interes w tym aby ludzie wierzyli w naukowe bzdury.

Portret użytkownika Pacynka

Naukofcy znów potwierdzili

Naukofcy znów potwierdzili istnienie mechanizmów dostosowawczych, które nie mają nic wspólnego z ewolucją... Czy ktoś rozumny jeszcze wyznaje tę koszerną religię wymyśloną przez rebe Darwina, który niechcący przyznał się że pochodzi od małpy?

Portret użytkownika inzynier magister

naukofcy mengele potrafią

naukofcy mengele potrafią dużo ale w przyszłości stworzą bio roboty "to-coś" typu obcy nostromo ! albo typu ufo istoty mieszańców roślin, zwierząt i ludzi, jako nadistoty, to będzie horror ! Musimy prosić Jezusa Chrystusa o tarunek przed nimi i ich wynalazkami !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Feliks

Żadna tam ewolucja tylko i

Żadna tam ewolucja tylko i wyłącznie BÓG to stworzył ( jak ktoś woli to jakaś inteligencja). Teorie o ewolucji wymyślil szydzi dla gojów. Żyd jest stworzony przez Boga , goj przez ewolucje i w ogóle goj to od małpy pochodzi. Teoria ewolucji po prostu godzi w elementarne poczucie logiki. No coś nieożywione nie może zrodzić czegos żywego. To tak jak by pudełko po butach urodziło m

Skomentuj