Naukowcy wkrótce rozpoczną opryski chemiczne w ramach projektu geoinżynieryjnego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Geoinżynieria, czyli modyfikacja globalnej pogody, wkrótce stanie się powszechnie akceptowanym faktem. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda przygotowują się do pierwszego eksperymentu, polegającego na rozpylaniu związków chemicznych w stratosferze celem ochłodzenia globalnej temperatury.

 

Temat, który dotychczas był traktowany wyłącznie jako teoria spiskowa, jest właśnie przedmiotem debaty amerykańskich naukowców, którzy chcą odtworzyć efekt erupcji wulkanicznej, aby zwiększyć odbijanie promieni słonecznych. Będzie to faktycznie pierwszy oficjalny eksperyment, który odbędzie się poza laboratorium.

 

Pod koniec lipca, naukowcy z Uniwersytetu Harvarda utworzyli zewnętrzny panel doradczy, aby zbadać potencjalne etyczne, środowiskowe i geopolityczne skutki rozpylania związków chemicznych w atmosferze Ziemi. Projekt pod nazwą ScoPEx (Stratospheric Controlled Perturbation Experiment) będzie polegał na rozpylaniu niewielkiej ilości cząsteczek węglanu wapnia na wysokości około 20 km nad poziomem morza. Naukowcy chcą tego dokonać z pomocą balonu atmosferycznego, który następnie zbada sztucznie wytworzoną chmurę.

Eksperyment został ogłoszony w 2018 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zespół naukowców przeprowadzi go już w drugiej połowie 2019 roku. Następnie odbędą się badania, aby ustalić, czy metoda odbijania promieni słonecznych celem obniżenia temperatury jest w ogóle skuteczna i bezpieczna dla klimatu.

Geoinżynieria wywołuje skrajne reakcje. Z jednej strony postrzegana jest jako konieczność w obliczu rosnących globalnych temperatur, lecz z drugiej strony, pojawiają się obawy, że zabawa ziemskim klimatem może tylko pogorszyć naszą sytuację.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Tadeusz1

To są nano roboty takie jakie

To są nano roboty takie jakie są wszczykiwane w szczepionkach, po spożyciu wasz organizm jest dostosowany do wymogów sieci neuronowej jednej jaźni. Wasze mózgi są skanowane i przygotowane do życia w ciele robocika do wykonywania codziennych zadań jak jedzenie, zakupy. W normalnych warunkach w takim ciele nie trzeba byłoby jeść i nic wiecej robić, gdyż odżywialibyście się światłem.

 

Portret użytkownika Takitam

Od dawna to robią, tyle że

Od dawna to robią, tyle że nie w stratosferze. A tak wogóle, to zauważyłem ciekawą zależność: Mieszkam w strefie przygranicznej ok. 25 km. w prostej linii od granicy z Nazją. Jeśli wiatr wieje z zachodu to niebo mamy "porysowane" w kratkę czy linie a opryski są robione jeszcze na terenie Niemiec - wiadomo że to opadnie u nas. Ale jak wiatr wieje ze wschodu, północnego wschodu czy południowego wschodu, niebo jest czyste i błękitne - żeby broń Boże na terenie Nazji nic nie opadło. Wszystko na ten temat...

Portret użytkownika 3plabc

Zebrał bym tych naukowców na

Zebrał bym tych naukowców na jakimś sympozjum, czy innym zjeździe, czy też zlocie w dużej auli, czy czymś na wzór i też aerozol rozpylił... najlepiej VX, bądź Sarin w aerozolu. Dużo tego aerozolu bym rozpylił, żeby mieć pewność, iż eksperyment wypleniania głupoty w środowiskach naukowych zakończył się sukcesem... hehehe

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Pomyślmy. A co jeśli jądro

Pomyślmy. A co jeśli jądro Ziemi się "gotuje" i wysyła ciepło na zewnątrz? Tworzenie chemicznej powłoki izolacyjnej zatrzyma więc ciepło wydobywające się z wnętrza Ziemi. Żadnej poprawy nie będzie ...

Portret użytkownika normalny as

Alez ja Cie lubie za to

Alez ja Cie lubie Smile za to Twoje "nie na temat" Inzynierku.
Za niezalezna uwazasz p.Godek i w realu?. Przeciez to niewolnicy wlasnych pogladow.
Jest powiedzenie, ze nagdorliwosc jest gorsza od faszyzmu? Znasz?

A kim ze jest pan Michalkiewicz i Szlachtowicz, ze ich przytaczasz. Kim sa? 

To jest wlasnie Wasza polityka. Autorytety zniszczyc, posadzic na ich miejscu slugusow, co nie znaja sie na niczym i sa jak BMW - bierni, mierni ale wierni...

Paka!

Portret użytkownika euklides

"niewolnicy wlasnych pogladow

"niewolnicy wlasnych pogladow" - za takie sformułowania powinna być kula w łeb, bo każdy normalny człowiek z zasadami jest "niewolnikiem własnych poglądów". Tylko kur...wie poglądy się zmieniają w zależości od tego jak wieje wiatr.

Portret użytkownika euklides

Ja jestem chłodny jak lód, a

Ja jestem chłodny jak lód, a trafiło jak widać ciebie... Doczytałem i właśnie mówię. Jeśli ktoś uważa, że czasami dopuszczalne jest np. mordowanie ludzi, a czyjąś niezmienniczość w kwestii postrzegania mordu jako czegoś jednoznacznie złego uważa za nadgorliwość lub faszyzm, to sam jest popaprańcem i to najgorszego miotu. Cóż tu więcej dyskutować...

Portret użytkownika normalny as

Wytlumaczyl bym Ci to ale nie

Wytlumaczyl bym Ci to ale nie zrozumiesz...
Choc sprobuje: Pani Kaja i inni tego typu dzialacze, sa skazani na wlasny wybor, bo nigdzie indziej nie byliby rozpoznawalni i dlatego musza w ta brnac - stad nadgorliwosc, tak? Udalo sie?
To moze jeszcze. Jakby nie robili tego co robia, nikt by o nich nie wiedzial (przeprazajaca perspektywa!) i byliby nikim. Nadgorliwosc wynika tez stad, ze nie zakaldaja, ze swiat moze ma innego Boga (bardziej bozszego od Waszego), niz ten powszechnie uznawany (takze przez sluszna wladze) i wyglaszaja ten poglad jako doktryne swiata. 
Skad u Was ta pewnosc, ze tylko Wy macie racje? Zastanawiajace.

A obrazic mnie moze tylko madrzejszy - dodam, ze nie czuje sie obrazony. Zrozumial?
I nie sprowokujesz mnie do poziomu Twojego jezyka, bo to raczej, trafilo na Ciebie coz za pech:)

Paka euklides (anonim)!

Portret użytkownika euklides

A skąd u ciebie pewność, że

A skąd u ciebie pewność, że masz rację? To jest dopiero zastanawiające, że tacy jak ty nie potrafią swoich mądrości zastosować do siebie samych. Ewidentnie czujesz się obrażony i sfrustrowany. Zresztą wiem kim jesteś "przedsiębiorco"... i uważaj żeby kosa nie padła na kamień.

Portret użytkownika admin

Panie "Euklides" , informuje,

Panie "Euklides" , informuje, że ten pan "normalny" , od kilku dni pisze do mnie pogróżki, że rzekomo przekazałem panu jakieś jego dane osobowe, których zresztą nie podał przy rejestracji tydzień temu i zamierza iść na policję w tej sprawie. Radzę się zastanowić w przyszłości czy jest sens prowadzić takie dyskusje i stosować w nich takie "argumenty"... 

Portret użytkownika normalny as

Pytam o informacje o moich

Niech Pan admin mnie nie zmusza do uajwnienia tresci maili wysylanych do mnie, bo to moze go bardzo skompromitowac>
Na pogrozki kierowane na tym portalu do ludzi, to admin nie reaguje! 

A w odpowiedzi:
Pytam o informacje o moich danych osobowych, których admin uslnie mi odmawia. I nie od tygodnia, tylko od piatku:)
Dodoam tylko, ze admin przekazal mi informacje, ze portal przchowuje inforamcje o adresach IP, ktore sa danymi wrazliwymi.

Regulamin portalu zmianynaziemi.pl § 6 Treści na Portalu:
pkt. 5
5. Zabronione jest umieszczanie wypowiedzi, które naruszają obowiązujące prawo, a w szczególności zawierają treści lub materiały pornograficzne, nawołujące do nienawiści, dyskryminacji z jakiejkolwiek przyczyny, dotyczą produktów, których obrót jest zakazany prawem, są wulgarne, obsceniczne lub sprzeczne z dobrymi obyczajami, naruszają dobra osobiste innych osób.

Admin zamiast zglaszac o naduzyciach, OSTRZEGA  O NICH POTENCJALNIE ZAINTERSOWANYCH!! 
(patrz post wyzej)? 

(jak to sie nazywa - kablowanie?, strach?)

Strony

Skomentuj