Naukowcy z Wielkiej Brytanii będą modyfikować geny ludzkich zarodków

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brytyjscy uczeni jako pierwsi na świecie otrzymali oficjalną zgodę na przeprowadzanie modyfikacji genetycznych ludzkich zarodków. Krytycy uważają, że dzięki tym zabiegom będzie można projektować dzieci a z tej "usługi" będą mogli korzystać tylko bogaci.

 

Agencja Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA) przyznała zgodę na prace nad tym projektem zespołowi z Francis Crick Institute w Londynie, któremu przewodzi dr Kathy Niakan. Badania mają być prowadzone na zarodkach w ciągu pierwszych siedmiu dni od zapłodnienia, które następnie zostaną zniszczone. Co prawda naukowcy z Wielkiej Brytanii otrzymali taką zgodę jako pierwsi, ale pierwszy taki eksperyment został już przeprowadzony w zeszłym roku przez genetyków z chińskiego Uniwersytetu Sun Yat-sena w Guangzhou. W tym celu wykorzystano specjalną technikę CRISPR/Cas9, dzięki której modyfikowanie DNA przypomina edycję zwykłego tekstu.

 

Umieszczanie zmodyfikowanych zarodków w macicy kobiety jest obecnie nielegalne, lecz sama zgoda na prowadzenie takich modyfikacji jest postrzegana jako milowy krok na drodze do pierwszych takich zabiegów. Komitet HFEA zastrzegł, że naukowcy będą mogli modyfikować genetycznie zarodki tylko jeśli badania otrzymają osobną zgodę panelu etycznego.

 

Dzięki temu projektowi, brytyscy naukowcy będą mogli lepiej poznać geny i ich właściwości, co pozwoli między innymi w znacznym stopniu zwiększyć skuteczność zapłodnienia in vitro oraz zapobiegać poronieniom. Podczas przyszłych zabiegów specjaliści będą korzystać ze wspomnianej potężnej techniki genetycznej CRISPR/Cas9.

 

Modyfikowanie ludzkich zarodków może przynieść ogromne korzyści i sprawić, że dzieci będą rodzić się zdrowe. Oczywiście nie brakuje też słów krytyki. Niektórzy uważają, że projekt jest sam w sobie zagrożeniem i może przyczynić się do powstania niebezpiecznych zabiegów oraz umożliwi projektowanie dzieci na zamówienie. Stwierdzono również, że tworzenie zmian w zarodkach może mieć nieprzewidywalne efekty a ewentualne "błędy" w kodzie DNA zostaną przeniesione na przyszłe pokolenia.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/brytyjscy-naukowcy-otrzymali-zgode-modyfikowanie-genow-ludzkich-zarodkow

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mayezon Manoyezowycz

cała "nauka" w dzisiejszych

cała "nauka" w dzisiejszych czasach jest zagrabiona przez chciwych barbarzyńskich nomadów , to sobie na wzajem wręczają nagrody z dziedziny nauki sztuki itp., a jak historia pokazała nomadzi niczego nie budują tylko grabią niszczą i wysysają z ludów osiadłych wszylkie witalne soki i dobra materialne. Tylko ludy osiadłe stać na głębszą refleksję i analizę rzeczywistości. więc nie łudźmy się oni niczego tymi eksperymentami nie osiągną , a napewno nie to co by chcieli osiągnąć czyli nadczłowiekożydoboga. Nomad rozbije atom na miliardy kawałków a i tak hu z tego zrozumie z DNA jest tak samo. Więc życzę by nasi "ukochani" "naukowcy" narodu wybranego zmodyfikowali swoje DNA i zamienili się w gówno

Portret użytkownika Raf.

A ja z całym uporem powtarzam

A ja z całym uporem powtarzam już enty raz - Przeczytajcie ksiązkę "Nowy wspaniały Świat" niejakiego Huxleya a wiekszość odkrywczych komentarzy sie skończy.
Tam jest wszystko opisane - nasza przyszłość.
Choć książke czyta sie dość ciężko - nie powiem.
 w 1932r. Huxley opisał to co będzie po  . A Orwel  opisał w "1984 " to co zaczyna się teraz.
Ot taki zdziczały fantasta jak Werne.
Bójcie się myślozbrodni bo po wybutleniu - to już będą dzieci waszych dzieci odpowiednio uszeregowane i w odpowiedniej kaście społecznej. Zrozumiecie.

Portret użytkownika Waldorfus

Dorosłe dzieci bawią się w

Dorosłe dzieci bawią się w Boga

Samo życie udowodniło już że wszelkie sztucznie wykonane mutacje, ostatecznie prowadzą najczęściej do – w najlepszym wypadku – spadku odporności na wszelkie choroby. Wytworzą sztucznie jakieś klony, które będą się potem rozmnażać wsobnie (promowane obecnie przez lewaków kazirodztwo), a oni będą ciągle – metodą prób i błędów – płodzić i likwidować; płodzić i likwidować... a likwidować będą podobnie jak za swojego Hitlera, tylko teraz nowocześnie.

Nie da się za pomocą jakiejś „drukarki genów” ogarnąć stopnia komplikacji tego kodu. Ludzkość nawet nie jest pewna, czy cały – ten składający się z materii organicznej –  ludzki genom, odpowiedzialny jest za wszystkie możliwe życiowe funkcje człowieka i ludzkiego organizmu (nie udowodnił tego), a co dopiero jakiś „wydruk” fragmentów DNA: to jest strasznie naiwne.

Ludzkość jest na razie na etapie zmiany koloru jabłuszek i niszczenia w nich... np. naturalnych funkcji gnilnych w owocach, co zresztą – jak dowodzą same fakty – odbija się potem na zdrowiu ludzi i zwierząt które je spożywają: człowiek nie jest wstanie pojąć tych wszystkich skomplikowanych mechanizmów, i przewidzieć i skutków. Testuje potem to wszystko na zwierzętach które żyją po prostu krócej od nas, i za nim dopadnie te zwierzęta nowotwór wywołany tymi manipulacjami, zdążą i tak zejść; a poza tym, mają też inne od nas ludzi organizmy. Takiemu przemądrzałemu naukowcowi wydaje się że funkcje jakiegoś organu są takie same albo podobne jak u zwierzęcia, a na końcu, w zetknięciu się z rzeczywistością, okazuje się że jednak nie.

Tylko odpowiedzialności za swoje czyny brakuje tym naiwnym, materialistycznie widzącym świat naukowcom i politykom. Ich brak karnej odpowiedzialności za własne czyny, przypłaci za to życiem cała zachodnia cywilizacja. Pan Bóg nad wszystkim czuwa; człowiekowi – nawet jakimiś manipulacjami genetycznymi – nie uda się go oszukać.  Już natura jest dobrze przez niego zabezpieczona. Majstrowanie przy niej, jest nieetyczne. I to właśnie jemu zaufajmy: Panu Bogu.

Kto za wszelką cenę będzie chciał przeżyć na Ziemi, ten zginie na całe wieki.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika inzynier magister

Gorzej jeszcze: to droga do

Gorzej jeszcze: to droga do realizacji społeczeństwa opisanego przez Aldousa Huxleya w "Nowym spaniałym świecie". Ludzie z góry zmodyfikowani tak, żeby ich kontrolować, ograniczyć ich aspiracje do wykonywania czynności, do której został zaprogramowani, itd. Co najważniejsze - jego bratem był Julian Huxley, angielski biolog, propagator eugeniki, pierwszy dyrektor generalny UNESCO. Aldous znał więc z pierwszej ręki wizje, marzenia światowej elity propagatorów eugeniki. Pod koniec życia powiedział, że wizja społeczeństwa, o której napisał w "Nowym wspaniałym świecie" odzwierciedla wizje społeczeństwa elit (zwolenników eugeniki w domyśle). I oto ta wizja z opóźnieniem, ale stopniowo zaczyna być realizowana. Tfu! Obym się mylił! Modyfikacja DNA zarodka poprzez usuwanie jego wad genetycznych (pytanie kto decyduje co jest wadą, a co nie jest) i wstawianie najbardziej pożądanego DNA od innych ludzi niszczy różnorodność genetyczną człowieka. Jest to proces podobny do tego jak rozmnażanie się w małej grupie- taka populacja jest niestabilna. Różnorodność genetyczna zapewnia przetrwanie populacji. Aby stworzyć jakieś nowe cechy, trzeba będzie wszczepiać DNA zwierząt lub roślin do DNA człowieka. Stworzenie jakiegoś całkiem nowego DNA jest trudniejsze- jest to działka proteomiki, sposobu zwijania się białego itd. Sprawdzone rozwiązania występujące w naturze łatwiej jest zastosować. Czyli czeka nas era klonów i hybryd ludzko-zwierzęcych i być może ludzko-roślinnych. Czy warto rozwiązywać niektóre dramaty ludzkie za cenę dramatu ludzkości?
W tym temacie jest jeden superowy film ! To ta pozycja !
Technologia starożytnego Babilonu ponownie - McGuire, Marzulli
https://www.youtube.com/watch?v=pm0tAI0NSZY

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika samiec_alfa

Spokojnie spokojnie

Spokojnie spokojnie :D. 

Czlowiek jest doskonala istota ludzka, wszelka ingerencja skonczy sie tragicznie. Nie mam racji? Rozejzyjcie sie do okola. Zadna modyfikacja genetyczna jeszcze na dobre nie wyszla. No ale tysiace ofiar to malo. Trzeba milionow, a moze miliardow zeby czlowiek zrozumial ze zle robi, a i tak na koncu znajdzie sie jakis kretyn. A tak wogole to pozdrawiam oplaconych troli i innych dewiantow. Od was zaczniemy na poczatku. Jak tylko poskladam ten material do kupy. Dostaniecie najlepsze miejsca. Bedziecie odgrywac pierwszoplanowe role ofiar które cierpialy przez wasza bezmyslnosc, bedziecie grac niedozywione dzieci w afryce, zwierzeta na ktorych robi sie eksperymenty. Myslicie ze Bog zadaje sobie trud zamojawia sie takimi pierdolami jak jakimis dzdzowinicami czy robakami? Nie, nie, to nie tak, tutaj chodzi o czlowieka, to czlowiek musi zrozumiec swoje postepowanie. Ale was k***wy za wasze klamsta, za te smieszne i marne pieniadze, was sowicie wynagrodzimy. Role nie sa obsadzone bo nie ma takiej potrzeby, ale czekaja na was jak tylko historia dobiegnie do konca, wtedy zacznie sie zabawa. Placz i zgrzytanie zebami. Malo. Wy nawet ludzmi nie jestescie. Dostaliscie tylko przywilej poczuwania sie czlowiekiem, ale kto przeciwko swojej rasie spiskuje, zostanie stracony, a przywilej bycia czlowiekiem zostanie wam odebrany po wsze czasy. Kropka.

Skomentuj