Naukowcy wezwali do ochrony Ziemi przed Słońcem ... za pomocą smug chemicznych

Kategorie: 

airliners.net

Jak to zwykle bywa teorie spiskowe po czasie stają się faktem. Widzieliśmy to już wielokrotnie a teraz ten los może spotkać również wyśmiewane chemtrails. Wszystko to dzięki propozycji naukowców z Carnegie Institution i Stanford University z USA.

 

Według naukowców wykonanie ekranu chroniącego przed Słońcem może pomóc pokonać globalne ocieplenie i zminimalizować ryzyko głodu. Według badaczy pokrycie Ziemi specjalnymi odbijającymi światło słoneczne substancjami może również pomóc w zwiększeniu plonów na skalę globalną.

 

Przez analogię do efektu, jaki są w stanie wywołać wulkany uwalniające do atmosfery ogromne ilości pyłu zaproponowano kontrolowaną geoinżynierię z wykorzystaniem samolotów, które będą rozpylać pewne substancje na określonych wysokościach. Celem ma być wytworzenie ekranu zdolnego do odbijania w przestrzeń kosmiczną światła słonecznego.

 

Jednak ja zauważają tak jak w przypadku pyłu wulkanicznego, który w końcu opada tak i w przypadku tej technologii utrzymanie efektu wiązałoby się z koniecznością powtarzania operacji polegających na kolejnych celowych opryskach nad określonym obszarem.

 

Uważa się, że zmiany klimatu są głównym czynnikiem odpowiedzialnym za spadek plonów na świecie. Dlatego naukowcy zaczęli pracować, aby dowiedzieć się, jaki potencjalny wpływ na płodność może mieć prowadzenie eksperymentów z geoinżynierią. Aby to zrobić, użyto kilku modeli klimatycznych.

Początkowo zespół przeprowadził symulacje klimatyczne, przy użyciu bieżącej wartości stężenia dwutlenku węgla. Gdyby jego ilość stale wzrastała to ilość dwutlenku węgla wprowadzona do atmosfery mogłaby zostać podwojona, co według symulacji zostanie osiągnięte w ciągu kilku dziesięcioleci, jeśli obecne tendencje w konsumpcji paliw kopalnych będą kontynuowane. 

 

Wreszcie przetestowano model, w którym mamy dwukrotnie większy poziom emisji gazów cieplarnianych, ale prowadzimy natryski w stratosferze, głównie aerozolu siarczanu, co odzwierciedlałoby temu, że około 2% padającego światła słonecznego wróci z powrotem w przestrzeń kosmiczną. Potem, wyniki symulacji warunków klimatycznych zostały zastosowana do modeli, które są powszechnie używane do przewidywania plonów.

 

Stwierdzono, że we wszystkich przypadkach, geoinżynieria  "słońca" prowadzi do wyższej wydajności w większości regionów, mimo niższej średniej rocznej temperatury w tych modelach. Proste wyjaśnienie tego paradoksu jest takie, że natrysk nie wpływa na poziom dwutlenku węgla, a zwiększenie jego stężenia ma pozytywny wpływ na produktywność roślin.

 

Komentarz ZnZ:

Wygląda na to, że postanowiono poinformować ludzkość o konieczności prowadzenia stałych oprysków różnych substancji w atmosferze. Zadawanie pytań o to, dlaczego niektóre smugi kondensacyjne znikają po krótkiej chwili a inne utrzymują się całymi dniami zasnuwając niebo „mlekiem” może się okazać bardzo istotnym pytaniem. Pojawienie się takich badań świadczy o przygotowywaniu gruntu medialnego do poinformowania ludzi, że planowane są celowe opryski w celu ochrony naszej planety i zwiększeniu plonów. Czy bezrefleksyjne masy ludzkie kupią takie wytłumaczenie? Prawdopodobnie tak. Pojawia się jednak pytanie, co wchodzi lub będzie wchodzić w skład tych oprysków?  Wiadomo, że może to być aluminium i stront, to trucizny powodujące raka, autyzm, problemy oddechowe a także zakwaszenie gleby, co może powodować konieczność obsadzania jej przez uprawy modyfikowane genetycznie. Kto wie czy już teraz nie pracuje się nad roślinami, które są zdolne do przetrwania w takim środowisku.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mkc

Dwa razy już to widziałem.

Dwa razy już to widziałem. Wcześniej nie interesowałem się tym tematem ale traz jest inaczej, wiem co widziałem, to nie jest normalne.
Jest wieczór, koniec pięknego słonecznego dnia, już szaro ale ciepło (20-25 stopni) i pogodnie, na jutro zapowiada się piękna pogoda. Niebo bez chmur.
Nagle uwagę zwraca odrzutowiec latający od horyzontu do horyzontu, widać jak szybko zawraca i wtych miejscach zrzuca jakby race świetlne. Trwa to 1-2 godziny, można by powiedzieć, że to ćwiczenia wojskowe tylko wyjątkowo nisko, głośno a samolot porusza się zadziwiająco szybko.
Problem w tym, że następnego dnia niebo jest szare, mrzawka, zimno a słońca nie widać choć jak pisałem, wszystko wskazywało na piękną pogodę następnego dnia.
Za pierwszym razem olałem ale zapamiętałem, za drugim razem ciarki mnie przeszły, czekam na kolejny raz..

Portret użytkownika watches replicas

Shop Saks Fifth Avenue

Shop Saks Fifth Avenue customized cheap replica watches SS Matt Silver Case, Bright Yellow Markers on Midnight Black dial with Stylish Steel Bracelet "TOP QUALITY MOVEMENT: Japanese Quartz Gender: Men Diameter: 50 x 45 mm Bracelet Length: 195 x 24 mm Case: Ion-plated case Bezel: Ion-plated bezel screwed down with brushed stainless steel screws Crown: Polished stainless steel crown with "H" engravings and two additional crowns on either sides Back: Screwed down stainless steel back with Hublot inscriptions BRACELET MATERIAL: Black rubber strap with ion-plated deployment clasp and Hublot engraving" omega seamaster automatic the best rolex replicas with teal wholesale Patek Philippe men grand complications PAT-89

Portret użytkownika GieroY

Uwazam ze szykuje sie cos

Uwazam ze szykuje sie cos grubszego a my nic o tym nie wiemy aby nie wzbudzac paniki. trzeba to gdzies zglaszac reklamowac itp.. wtedy sprawa sie wyjasni . np: dziwne odglosy to jest niewyjasniona sprawa nikt nic o tym nie wie . pozdrawiam

Portret użytkownika Długi30

Tylko takie gadanie ze to ma

Tylko takie gadanie ze to ma chronic ziemie przed promieniami słonecznymi tu chodzi o depopulacje i o przewodnosc broni HAARP ten swiat jest zaklamany a ludzia wciska sie kit ! iluminati rzadza swiatem ! dlaczego nie mowia o tym w telewizji a wala nam to cos juz pare latek i cisza! 

Portret użytkownika pakito

Badacze chemtrails zdaja sie

Badacze chemtrails zdaja sie nie pamietac, ze 30 lat temu nie bylo szans na "opryski" bo ilosc polaczen lotniczych byla dalece nizsza niz obecnie, stad i szans na smugi na niebie nie mielismy wiele. Chyba ze jakas iskra wojskowa przeleciala nad glowa. Teraz wystarczy przesledzic radary lotnicze zeby zobaczyc ile samolotow w jednym czasie lata nad Europa. I odpowiedz wychodzi sama - nie trzeba dorabiac do tego zadnych filozofii...

Portret użytkownika gash

  Mnie się wydaje, że problem

 Mnie się wydaje, że problem jest gdzie indziej. Pewnie większość tutaj, posiadająca świetny instynkt oraz przede wszystkim spostrzegawczość, zwróciła uwagę na to, że samoloty coś za sobą zostawiają dopiero w momencie jak im to tutaj ktoś napisał. I nagle wielkie odkrycie i wielkie halo: jak to możliwe i takie tam. Sensowne wytłumaczenia, takie jak to, że nawet czajnik w kuchni produkuje parę wodną, że samochód jak jest zimno zostawia za sobą ogromną chmurę pary (co widać obecnie w szczególności) nie docierają. To, że samolot lata z prędkością bliską 1000km/h, to że jego silnik jest wielkości autobusu, to że wysokość na jakiej lata jest ogromna i zawsze jest tam grubo poniżej zera i że te skale są nie porównywalne. I tak o to łatwe do wytłumaczenia zjawisko, jak pozostawianie przez samolot smugi kondensacyjnej przeradza się w zbiorową paranoję. Jeden mądrzejszy od drugiego wypisuje setki bzdur, miksując swoją wyobraźnię z tym co gdzieś wyczytali w Internecie. Wydaje mi się, że oni się przez to czują ważni, wyjątkowi. Że odkryli coś o czym reszta świata nie wie. Problem w tym, że sami się tym ośmieszają. Ale co tu dużo pisać. Nie zmienimy tego. Jak im to sprawia przyjemność. Można tylko, żeby nie zapomnieli, że żyją w prawdziwym świecie, od czasu do czasu sprowadzić ich na ziemię hasłem: "do szkoły", które działa na nich jak płachta na byka, co w sumie udowadnia, że mają na tym punkcie niezły kompleks Wink

Portret użytkownika Neshi777

To zapraszam Ciebie do szkoły

To zapraszam Ciebie do szkoły zdrowego rozsądu jakim jest opinia tych co piszą książki i ustalają co jest oficjalną wersją...chociaż może i już jak widzę wskaźnik jest wysoki. Tak szczerze zmiana paliwa wystarczy (jakieś dodatki /tzw śmieszne uszlachetniacze) nie trzeba wcale się pierdzielić z dodatkowymi zbiornikami na inne substance.Faktem jest że ejszcze kilka lat temu nie było tyle smug widocznych tak dlugo po przelocie samolotu. Odpowiesz bo nie latali tak dużo. No tak ale ja mówie o procentowej widoczności po rpzelocie. Dodatkowo powiem że smuga zanika to nie znaczy że jest ok! Tak samo jak rpzejżystość wody nie ejst gwarantem jej czystości a conajwyżej braku mętności i przejżystości (brak większych cząstek). Tak więc jeśli jest coś widoczne w postaci dlugoutrzymującej się białej smugi ... a nie musze mówić jaki kolor najlepiej odbija!) to skoro nasz wzrok opiera się na widzialności tylko wąskiego spektrym to włąsnie takie spektrum światła jest odbijane (piszac tak nienaukowo i troszkę laikowo :P). Tak więc: 1. Od dawna prowadzi się opryski o różnym założonym dziłaniu tylko nie wszystkie widać. JAk Wam rozpylą odpowiednie substancje to nawet nie zauważycie :P 2. Widoncze smugi dlugo utrzymujące się są  wynikiem rozpylania odpowiednichz wiazkó mających odpowiednie działanie (odbijanie promieniowania słonecznego np.) 3. Ja jestem zwolennikiem tej teori spiskowej i głośno mówię tak jak wielu że dla mnie ejst to prawdziwe ale ejdnocvzesnie nie mam zamiaru się wykłucać. A Panu Gashowi proponuje udać się nad lotnisko i lub jak będzie miał możliwość obserwacji z bliska samolotów to niech przyjrzy się możliwym modyfikacjom (w niektórych samolotach) sugerującym możliwość rozpylania a później może obrażać ludzi sugerujac powrót do szloku i obecny analfabetyzm intelektualny. Powyżej zastosowałem coś podobnego w Pana strone... miło? :P Jak ktoś w coś nie wierzy a tysiące o tym trąbią to niech sam sprawdzi na własne oczy maszyny na dolo. Albo kupić/porzyczyć zajebistą lornetę i zerknąć na lecace maszyny. Na Youtubie też jest wiele filmików które wręcz jednoznacznie pokazują co się robi (skoro wiadomo ze odsetek zostal zlapany na filmie to macie już pojęcie o skali). No nie dajcie się zniechęcać do poznania prawdy przez kogoś kto Mówi Ci jak jest bo go nie znasz ...równie dobrze może kłamać ;) Życze Więcej miłości i światła w Waszym życiu Smile

Portret użytkownika SweetYasio

A mi sie wydaje ze.....,

A mi sie wydaje ze....., ciekawe jest ???? skoro na publicznym forum w mediach nie mowi sie, zataja sie informacje np. o Chemtrails..., to musi byc Konspiracja przeciw ludziom i ludzkosci. Przecierz to jest bardzo proste, wystarczy kilku naukowcow niezaleznych wziasc do  Kupy i rozpoczac dyskusje , zeby juz ludzie mieli zupelnie jasne, o co w tym wszystkim chodzi????? Dlaczego milcza, albo ogrodkiem jakas informacja wyplynie celowo aby wiecej dezinformowac chodzace bydlo, nie interesujace sie niczym , tylko bzurnymi serialami, kabaretami, specjalnie dla nich produkowanymi.Nie bylo by przecierz takich Forum jak i te, gdzie kazdy chce cos udowadniac, niejednokrotnie majac racje. Skoro nie porusza sie oficjalnie informacji w TV na tematy jak: GMO, Chemtrails, o okupacji Palestyny, Czeczeni, o Iluminatach czy Masonerii, o nowych podbojach czyli koloniach amerykansko-zydowskich i t d itd, to co to ma byc jak nie Konspiracja i branie krotko wszystkich za mordy tworzac Nowy PorzadekSwiata. Tak jak i cenzura wejdzie bez zadnych dyskusji, podobnie bylo z GMO, protestowali i D--a. Niedlugo beda czipowac i tez sobie poprotestuja. A gdzie byliscie w tym czasie jak na Tuska glosowaliscie, a teraz jest niedobry ??????? Gdzie mieliscie swoje rozumy ????? Przecierz On od kilkudziesieciu lat byl ta sama lewa konspiracyjna osoba ktora zawsze byla na posylki przez innych i rownierz zwalczala podstawe polskiego narodu, Wiare Chrzescijanska. I daliscie sie wrobic w glupich, bo tez krzyczycze ;; Kler kler  itd,, he he he.., jest wiele rzeczy gdzie sami sobie jestesmy winni, bo co polskie narodowe, patriotyczne to zwalczacie, i krzyczycie za Urbanem jego Bzdury. A dlaczego lazicie do tych obcych Marketow, juz nie podoba sie wam polski rolnik, lepsze jest zachodnie G---o? Gdzie ta polska i Polacy co kochaja i szanuja co polskie. TYlko oglupiajace Kabarety i seriale w TV  was ksztaltuja i wychowuja przeciw w wiekszosci Polsce i polskosci.   Alez mozna pisac i pisac. JAk Polak nie bedzie kochal Polaka to nie bedzie Polski. I nie podniecajcie sie zachodnim G----m!  bo Ono Nas niszczy, od rzeczy materialnych po media malpowane z zachodu i obyczaje jak Halloveen, he he he. Yasio

A mi sie wydaje ze, wiekszosc w Watykanie kardynalow jest masonami, wiec nie mylcie nic , co ma wspolnego z wiara katolicka. Wilki ( masoni) wtargneli na oltarze i do Kosciola. Polacy wybieraja tych, co walcza s Kosciolem ( ladnie co ??? ), czyli wybie

Portret użytkownika krzysztof

Wiedzcie o tym , ze sa

Wiedzcie o tym , ze sa specjalnie przygotowani ludzie do moderowania roznego rodzaju forow , aby tworzyc podstawy pod "odpowieni" swiatopoglad !!! Wiec uzywajcie swojego rozumu i instynktu !!!Sluchajcie ,co Wam serce podpowiada!

Portret użytkownika gash

STOP ACTA <= jakie to

STOP ACTA <= jakie to ironiczne na tej stronie! Bronienie wolności wypowiedzi w Internecie. A jak ktoś ma inne zdanie na tej stronie to mu się posty usuwa, mimo, że nikogo nie obraził, nie użył wulgaryzmów, tylko wyraził swoje, jak że inne od wielu tutaj osób, zdanie! Są na tej stronie tematy, które popieram i z którymi się zgadzam. Kto mnie kojarzy z tego portalu to wie, że tak jest. Ale są też tematy bzdurne, jak chemtralis, które zawsze będę potępiał. Wasze wywody na ten temat zawsze będą tylko Waszą wyobraźnią i będą świadczyć o braku wiedzy i logicznego myślenia! I to, że tak sądzę to nie oznacza, że kogoś obrażam, tak poprostu jest i koniec i ja zawsze będę tutaj tak pisać! Więc drogi Adminie, nie baw się tutaj w cenzurę, bo takim zachowaniem sprawiasz, że strona staje się jeszcze bardziej niewiarygodnym źródłem, skoro nie pozwala się wypowiadać różnym środowiskom! Pozdro PSDzięki za minusy "oświeceni" <= to też piszę celowo, bo minusują głównie ludzie, którzy nie mają w dużej mierze pojęcia o co chodzi ale minusują i przeciwstawiają się dla zasady, nazywając siebie oświeconymi, co jest w ich przypadku moim zdaniem ironią :)   

Strony

Skomentuj