Naukowcy: w Oceanie Spokojnym znaleziono pozostałości wybuchu supernowej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy z Australii i Niemiec znaleźli na dnie Oceanu Spokojnego szczątki wybuchu supernowej. Eksperci ustalili, że konkretne elementy przeleżały tam długi czas.

 

 

 

Na dnie Pacyfiku, zdaniem badaczy, odnaleziono fragmenty, stanowiące część supernowej. Dotychczas izotop żelaza – 60 nie został znaleziony w żadnym zakątku świata, więc odkrycie go na dnie oceanu należy uznać za wielki sukces.

 

Z wersji specjalistów wynika, że materiał dostał się do wody po wybuchu supernowej lub ewentualnie w wyniku upadku meteorytu. Eksperci nadal kontynuują badania, aby uzyskać więcej informacji na temat gwiezdnych pozostłości.

 

Obecne badacze nie znają technologii wytwarzania izotopu żelaza - 60, więc na Ziemi może on pochodzić tylko z kosmosu.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

A ja troche z innej bajki. Do

A ja troche z innej bajki. Do pana K.  Dlaczego nie inwestujesz w portal zmiany na ziemi? Wchodzisz tu jak i inni zamozni ludzie ale nie inwestujesz. Dlaczego? Przeciez jak dobrze sie wypromuje ten portal oraz wprowadzi szereg innowacji to moze on byc conajmiej na poziomie stacji glownego scieku zachowujac swoja niezaleznosc. Wiem, ze to skomplikowane bo kazdy inwestor inwestujac w cos chce widziec w tym korzysci ale moze czas pomyslec o dobru ogolu albo o inwestycji dlugoterminowej z zachowaniem dotychczasowej niezaleznosci wlasciciela? Taki prezent dla ludzi od serca.  Nie badz syjonista i wesprzyj znz dla dobra nas wszystkich a wtedy moze i faktycznie staniemy sie liderem swiatowym w innych innowacyjnych dziedzinach. Najgorsze jak ktos zaczyna walke z systemem o  Wielka Polske zaczynajac od srodka a nie od zrodla. Przemysl. Tak mowie o tobie. To wszystko. Co z ta Polska? Bywaj.

Skomentuj