Naukowcy: w atmosferze ziemskiej gwałtownie wzrasta ilość metanu

Kategorie: 

Źródło:

Stężenie metanu w atmosferze wzrasta się gwałtownie, powodując uszkodzenie warstwy ozonowej, twierdzą amerykańscy naukowcy. Zwiększenie stężenia gazu, w większości produkowanego przez bydło, poważnie szkodzi wysiłkom na rzecz zapobiegania globalnemu ociepleniu poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla.

 

 

Po względnej ciszy na początku wieku, stężenie metanu w atmosferze zaczęło drastycznie wzrastać, ostrzega profesor Robert Jackson z Uniwersytetu Stanforda. Wraz z innymi naukowcami Jackson uczestniczy w przedsięwzięciu pn. Global Carbon Project, którego celem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w atmosferze, podaje BBC.

 

„Dwutlenek węgla jest głównym czynnikiem, ale czemu ignorujemy metan” - powiedział profesor Jackson na konferencji Związku Geofizyków w San Francisco.

 

Dlaczego stężenie metanu zaczęło wzrastać w ostatnich latach? Tego na razie nie udało się sensownie wyjaśnić. Poziom metanu utrzymywał się na dość niskim poziomie od 2000 do 2006 roku. W 2007 zaczął się powoli podnosić, aby w 2014 i 2015 gwałtownie wzrósł.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Angelussimus

... Właśnie... pod warunkiem,

... Właśnie... pod warunkiem, że te dziury w ziemi pochodzą od tych "wyrzutów"... w co delikatnie wątpię... Dlaczego ów "metan", w taki drążący kanały z głebi ziemi się wydostaje? Pokłady gazu ziemnego wymagają drążeń mechanicznych  a tu takie samoistne glebodrążarki??

 Sądzę, że te dziury w ziemi, to poeksploatacyjne dziury wydobywcze gazu łupkowego technologii chinskich na Syberii a nie żadne wyrzuty metanu. W koncu Rosja udosteponiła Chinczykom Syberię do eksploatacji niektórych złóż... I pojawienie się tych dziwodziur zgadza się z okresem rozpoczęcia owej dzierżawy Syberii  przez Chńczyków

A że się stamtąd wydobywa metan, to zupełnie naturalne...

 Wykop dziurę w nasypach organicznych, to smród z tamtąd idzie...

Portret użytkownika tubylec

A jak już metanu w atmosferze

A jak już metanu w atmosferze będzie odpowiednie stężenie to któregoś dnia wschodzące słońce dokona zapłonu atmosfery .. fala ognia omiecie planetę, spali miasta, spali lasy, spali tlen .. nawet żydowska biblia złowieszczy że obecne niebo i ziemia są zachowane dla ognia na dzień sądu.

Portret użytkownika Kola33

Skoro tak abstrakcyjne tezy

Skoro tak abstrakcyjne tezy stawiają tzw.  "naukowcy". To nie będzie przesadą teza, że powodem wzrostu metanu w atmosferze jest oddziaływanie "synagogi szatana", czyli syjonistów i żydokomuny. Powszechnie wiadomo, że szatan obraca się w oparach siary i innych gazów trujących. Zwiększający się wpływ tzw. środowisk dążących do utworzenia jednego rządu śwuatowego powoduje wzrost ilości metanu w atmosferze. I co LOGICZNE 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Q...

Pytanie retoryczne: Dlaczego

Pytanie retoryczne: Dlaczego w związku z tematem pokazano krowę?. Bo znowu chodzi o parszywą propagandę i min. o redukcję stad krów żeby zrobić kolejny krok na drodze do jednej z biblijnych plag czyli "wielkiego głodu". Taki sam cel ma promowanie niechcianego nawet przez krowy GMO. Wcale nie bardziej wydajnego a nieplennego i uzależniającego rolników od dostaw ze strony producentów nasion czyli innego niż zdrowe (a przynajmniej dużo zdrowsze i plenne) naturalne rośliny.  Owszem, mućki przetwarzają  część biomasy na metan ale dla myślących oczywistą oczywistością jest że za wzrost ilości metanu w atmosferze odpowiada przede wszystkim produkcja gazu opałowego czyli jego wydobycie na świecie i NIEUCHRONNE wycieki do atmosfery!. Najpierw była produkcja gazu (i rozsiewanie miriad cząstek stałych w spalinach samolotów co powoduje wzrost średniego poziomu zachmurzenia na całym świecie) a potem względne ocieplenie i min. wyrzuty depozytów metanu spod wiecznej zmarzliny czy hydratów metanu. Przyczynić się musiało też w pewnym stopniu samo Słońce bo od czasu rozpoczęcia wysyłania sond kosmicznych, min. na Marsa, jego czapy polarne dość mocno się skurczyły. Przy czym południowa niemal całkowicie zanikła.  Obejrzyjcie co nam szykuje NWO "z ludzką i ponoć patriotyczną odmianą twarzy":    Alarm Bronimy dobrej żywności PILNIE WYŚLIJ LIST! Jadwiga Łopata i Sir Julian Rose    https://www.youtube.com/watch?v=45I5X1RL0PE

Strony

Skomentuj