Naukowcy uznają fluor za niebezpieczną neurotoksynę, która wywołuje szereg problemów zdrowotnych

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wielu ludzi uważa, że fluor jest dla nas bezpieczny, a nawet oferuje pewne korzyści zdrowotne. Pierwiastek ten jest wszechobecny – dodaje się go między innymi do wody pitnej, zatem trudno go uniknąć i istnieje także ryzyko przedawkowania. Naukowcy ostrzegają, że nadmiar fluoru w naszym organizmie jest bardzo szkodliwy.

 

Powszechna fluoryzacja wody pitnej ma chronić zęby przed próchnicą. Amerykańskie Centra Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) przedstawiają ten proceder jako jedno z największych osiągnięć XX wieku w kwestii ochrony zdrowia. Oczywiście można z tym stwierdzeniem polemizować. Wiele państw świata zrezygnowało z dodawania fluoru do wody, natomiast dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że w krajach, gdzie fluoryzacja jest zakazana, mieszkańcy i tak mają coraz zdrowsze uzębienie.

Również wyniki badań naukowych alarmują, że nadmiar fluoru w organizmie człowieka prowadzi do choroby szkliwa zębów oraz niedoczynności tarczycy i może prowadzić nawet do uszkodzenia rozwijającego się mózgu. Prestiżowe czasopismo medyczne The Lancet oficjalnie sklasyfikowało fluor jako neurotoksynę. Pierwiastek chemiczny został postawiony na równi z ołowiem, rtęcią metylową, arsenem, toulenem i PCB (Polichlorowane bifenyle).

Naukowcy wykazali, że fluor, który znajdziemy między innymi w pastach do zębów i w wodzie pitnej, obniża iloraz inteligencji u dzieci i wywołuje choroby psychiczne, takie jak autyzm, czy zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Można śmiało powiedzieć, że fluor masowo ogłupia ludzi i powoduje zaburzenia psychiczne, choć w rzeczywistości powinien chronić nasze zdrowie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Leutu

Inna sprawa, to skład mydła.

Inna sprawa, to skład mydła. Takie mydło, nie szare, tylko tych znanych marek ma w składzie ze 30 składników. Sprawdziłem je wszystkie i okazało się, że około 1/3 to środki drażniące i mogące wywołać reakcję alergiczną. No i u osób ze skłonnością do podrażnień, AZS itp. tak się właśnie to przejawia.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika Wolność (obecnie Korwin)

Widać ostani milion

Widać ostani milion niezafluorowanych od Korwina jest przed "nauk owcami" ;) 

Od początku wam mówię, że tylko milion od Korwina myśli, bo potrafi się zorganizować, 95% was ! UPAśledzili toksycznym fluorem, SSponsorujecie własną zagładę, jeszcze nas ostatnich myślących w to wciągacie !
 

Strony

Skomentuj