Naukowcy utworzyli materiał zdolny do magazynowania energii słonecznej

Kategorie: 

Źródlo: MiT

Pracownicy naukowi prestiżowej amerykańskiej politechniki, MIT zdołali uzyskać zupełnie nowy typ materiału stałego, który może utrzymywać ciepło słoneczne. W wyniku działania światła słonecznego, materiał zmienia swój skład chemiczny, a następnie można z tego skorzystać poprzez kontrolowane wydzielanie dużej ilości ciepła.

 

Po oddaniu energii materiał powraca do normalnego stanu i znowu zaczyna gromadzić energię słoneczną. Jeśli amerykańscy badacze dokończą trwające obecnie badania, wtedy środek znany teraz jako azobenzen, wkrótce znajdzie się w powszechnym zastosowaniu w codziennym życiu.

Wyobraźmy sobie na przykład, że powłoka taka w mroźne dni może być nawet wykorzystana do rozmrażania przedniej szyby samochodu lub do stworzenie specjalnej ciepłej odzieży. Technologia produkcji azobenzenu nie jest na szczęście bardzo skomplikowana. Obiecujące jest jednak to, że produkcja nowego materiału powinna być stosunkowo tania.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Holg

Ciekawe to wszystko ropa

Ciekawe to wszystko ropa tanieje, bo Chamerykanie już nie potrzebują i wynaleźli inny środek energetyczny? nie w wydaje mi się. Putin powiedział dość, a co za tym idzie? wojna, bo to jest jedyny środek do napędzania gospodarki. Od wieków tak było, jest i będzie puki ludzkoś, a przede wszystkim nasi kochani rządzący nie zrozumieją do jakiej tragedji doprowadzają.

Świat jest piękny, tylko niektórzy ludzie są nieobliczalni.

Portret użytkownika Waldorfus

Słońce: Podobnie jest z

Słońce: Podobnie jest z wiatrakami

– dają energię elektryczna tylko wtedy gdy wieje wiatr. A sensownego akumulatora nadal nie widać.

Tylko nic nie pisze na temat sprawności energetycznej (stratach energii), i pojemności energetycznej – tego wynalazku. Ma to kolosalne znaczenie w relacji do jego gabarytów i przyszłych kosztów produkcji.

Gdyby parametry tego materiału były wystarczające, to i jego możliwości wykorzystania były by znacznie szersze. Energia którą można pobierać w sytuacji – tylko kiedy świeci słońce, to połowa energii, i połowa sukcesu. Ten wynalazek mógłby nadać sens – dziś nazywającym się – alternatywnym źródłom energii; które będzie można traktować poważnie dopiero wtedy, gdy na noc nie będzie znowu trzeba rozpalać pod kociołkiem.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika vonteck

Aktualnie dostępna energia

Aktualnie dostępna energia jest dostępna aktualnie.
Za lat 50 będzie skrobać dno beczki i do tego jeszcze będziemy za to bulić kosmiczne ceny.
Im szybciej przejdziemy na nowe technologie pozyskiwania i magazynowania energii tym bardziej to zaprocentuje za 50 lat.

Skomentuj