Naukowcy ustalili różnice rasowe w umiejętności pływania

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Northwestern University w Stanach Zjednoczonych ustalili rasowe i etniczne różnice w umiejętnościach pływackich. Wyniki prac opublikowano w czasopiśmie Pediatrics.

 

Zespół przeprowadził ankietę wśród 1283 rodziców, którzy łącznie mieli 2148 dzieci w wieku 4 lat i starszych. 28% Afroamerykanów było zadowolonych ze swoich umiejętności w porównaniu z 56% białych Amerykanów. Mniej niż 33% Afroamerykanów i mniej niż 40% Latynosów potwierdziło umiejętność pływania swoich dzieci, w porównaniu do prawie 60% białych rodziców.

„Nasze wyniki podkreślają, że różnice rasowe i etniczne w umiejętnościach pływackich występują w rodzinach i że dzieci rzadziej będą pływać, jeśli ich rodzice nie potrafią pływać” – zauważyli naukowcy.

Badanie wykazało również, że ponad 26% rodziców Afroamerykanów i ponad 32% rodziców pochodzenia latynoskiego stwierdziło, że nigdy nie nauczyło się pływać, w porównaniu z mniej niż 4% rodziców rasy białej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklide⁣s

A w innych badaniach

A w innych badaniach naukowych zauważono, że prdóba badawcza złożona z murzynów nie podołali białym, gdy miala wymienić rzeczy, które zabiera się na basen. Badania naukowe przeprowadził teleturniej familiada.

Portret użytkownika emel

Punktem wyjścia do tego

Punktem wyjścia do tego badania był znany fakt, że w USA dużo więcej obserwuje się utonięć murzyńskich dzieci w wieku 10 - 14 niż białych. To badanie miało właśnie na celu zidentyfikować problem. Na podstawie ankiet wywnioskowano, że występuje problem z dostępnością lekcji pływania dla mniejszości etniczncyh. Znacznie większy odsetek takich dzieci ma problemy z unoszeniem się na wodzie na plecach albo z przepłynięciem basenu niż biali. Także ustalono, że rodzicie biali częsciej po prostu umieją pływać. Co ciekawe, mimo że biali rodzicie częściej stwierdzają, że umieją pływać, to procent poczucia bezpieczeństwa nad wodą kształtuje się na podobnym poziomie wśród uwzględnionych grup (czarni, latynoamerykanie, azjaci, biali).

Badanie nie dotyczyło różnic rasowych, genetyki ani naturalnych predyspozycji, a jedynie problemów z dostępnością basenów i lekcji pływania dla mniejszości etnicznych. Często wynikające z istniejącej, zwłaszcza w przeszłości, segregacji rasowej w USA. Jak przyznają sami autorzy badania, te wyniki najprawdopodobniej nie nadają się do stosowania w innych rejonach świata, gdyż są specyficzne dla USA.  

Szanowny Redaktor nieco manipuluje czytelnikami, gdyż tytuł sugeruje, jakoby właśnie naturalne predyspozycje różnych ras ludzi miały wpływ na umiejętności pływackie. Może mają, ale to badanie w ogóle o tym nie traktuje.

 

Portret użytkownika pavulon

I na takie debilne

I na takie debilne pseudobadania idą wielkie pieniądze. Od zawsze wiadomo, że czarni lepiej biegają, skaczą niż pływają. A obecnie w wolnym czasie wolą żreć rząd tv niż się ruszać...

Portret użytkownika Midori^^

Facepalm jak się czyta o

Facepalm jak się czyta o "odkryciach" hamerykańskich nałkofcuf XD

Zauważyli, że dzieci rodziców którzy nie umieją pływać, raczej też pływać nie umieją. Serio? Normalnie geniusze, jakie to odkrywcze! XD  Druga sprawa, to czy istnieją jeszcze w Stanach czyste rasy etniczne? Bo tak na zdrowy rozsądek, po tylu latach, z pokolenia na pokolenie, to ludzie się tam wymieszali lepiej niż w blenderze i po niektórych to nawet ciężko stwierdzić do jakiej rasy należą. Są i tacy, którzy mają przodków ze wszystkich stron Świata i do czego ich zaklasyfikować, bo kolor skóry dzisiaj o niczym nie świadczy? Poza tym, jak to tak? Przecież to niepoprawne politycznie! Nie może być tak, że czarni są w czymś gorsi, bo to rasizm! XD (ostatnie 3 zdania to sarkazm)

Portret użytkownika syriues

Ludzie sa zmodyfikowani,także

Ludzie sa zmodyfikowani,także gdybanie o genach nie ma z tym nic wspólnego. Za późno ma gadki o tym.wiadome jest, ze czlowiek to skomplikowana hybryda, a zatem idzie tu dodać, ze nie mielismy na to wpływu. Cieszcie sie,ze mozecie swiadomie zyc inaczej byscie byli jakims rezusem,albo innym neandertalczykiem.potop i tak by zrobil swoje i byscie znikli,gdyby nie pewni wöadcy tej ziemi.nefilim.i stworzmy czlowieka na nasz wzór, tak brzmi słowo elohim(boga bogow)

 

Portret użytkownika Endymion

Przecierz od dawna wiadomo,

Przecierz od dawna wiadomo, że biali nie potrafią skakać (taki film był), nie mają genetycznego doświadczenia w uciekaniu na drzewo przed nosorożcem, podobnie nie uciekali przed lampartem po stepie, czy też nie biegli setki kilometrów do innej wioski z informacją. Za to biali lepiej pływają i jeżdzą na nartach. Takie badania to ja mogę robić propublicobono z własnych obserwacji, a nie za pieniądze społeczeństwa. Obecnie nastały takie czasy, że naukoFce są głupsze od kopaczy piłki,a ci drudzy, jak by nie było, nie podnieśli swego intelektu.

Idę ostatnio przez deptak w Poznaniu i widzę dwie kobiety pod znaną restauracją, wyglądające na ku.wy na emeryturze, takie 60+, podchodzą do nich dwaj faceci 50+ i słodzą im, że wyglądają jak milion$, pomyślałem, że to jakiś zlot sweengersów, a to była impreza firmowa urzędników.. niestety nie wiem jakich, domyślam się że to urząd wojewódzki. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Wojtek Gmina

Teraz urzędnicze kurestwo

Teraz urzędnicze kurestwo bawi się i chleje szampana za kurwa forse podatników czyli fajno polaków, ja tym politycznym kurwom staram się jak najmniej dokładać do jejch pierdolonego wora.

A do roboty kurwa jedna z drugom a buty szyć, a chleb piec, a kury paść kurwa i gęsi żeby polskie dzieci miały co dobrego zeżryć.

Skomentuj