Naukowcy ustalili kraje, które są najbardziej narażone na upadek asteroid i planetoid

Kategorie: 

www.fallingstar.com

Uczeni z Uniwersytetu Southampton zidentyfikowali kraje, w których ryzyko upadku jakiegoś ciała kosmicznego jest zdecydowanie największe. Gdyby doszło do takiego kataklizmu kraj, który by się z nim spotkał miałby katastrofalne straty w ludziach i byłby poddany takiej dewastacji, że przywrócenie go do stanu sprzed kataklizmu byłoby praktycznie niemożliwe.

 

Według najnowszych danych w przestrzeni kosmicznej znajduje się 4700 obiektów potencjalnie zagrażających Ziemi. Co jakiś czas słyszymy też o dopiero, co odkrytych ciałach niebieskich przelatujących koło naszej planety. Z rozpoznanych niebezpiecznych obiektów 1500 ma średnice ponad 300 metrów.

 

Orbity jesteśmy w stanie modelować dla 20 do 30 procent obiektów. Trudno w to uwierzyć, ale w 21 wieku nadal nie wiadomo do końca jak rozłożą się pola grawitacyjne i jak wpłynie to na trajektorię groźnych obiektów.

 

Z ustaleń naukowców wynika, że obiekty, którym się przyglądamy mogą spaść przede wszystkim na terytorium Chin, Indonezji, Indii, Japonii, USA, Filipin, Włoch, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Nigerii. Innymi słowy Ziemia może być ostrzelana z wszystkich stron, czego oczywiście miejmy nadzieje ostatecznie jednak unikniemy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika G.G

Autor źle przetłumaczył newsa

Autor źle przetłumaczył newsa chyba. Te kraje (Chiny, Indie, Indonezja, USA itd.) to kraje, gdzie upadek asteroidy, lub planetoidy wyrządziłby NAJWIĘKSZE SZKODY, a nie kraje, gdzie jest największe prawdopodobieństwo upadku... Dlatego w zestawieniu nie ma na przykład Rosji, bo tam znaczny teren to pustkowia.

Portret użytkownika Jacek

Karaczany Lucyfera, o których

Karaczany Lucyfera, o których wszyscy wiedzą kim są (m.in. właściciele FED-u), projektują już wojny gwiezdne z użyciem asteroidów. Po co? By "sprzątnąć" głównych wierzycieli "siłami natury", którym sprzedano kit w ilościach kosmicznych (wirtualne pieniądze), i nie być posądzonym o nieczyste zagrania. Nic dziwnego, że na pierwszym miejscu są Chiny, które gdyby wypuścili amerykańskie obligacje na rynek, to kryzys z lat 20-ych byłby okresem prosperity w zestawieniu z tym co teraz by się działo. Czy im się to uda, z pewnością nie. W taktyce i technologi wojennej są 2000 lat za murzynami (chińczykami), więc śpijmy spokojnie.

Portret użytkownika Jacek

Z tego wynika, że nic nie

Z tego wynika, że nic nie słyszałeś o nie tak dawnej panicznej ucieczce jankeskich atomowych łodzi podwodnych z morza południowochińskiego (mocno pokiereszowanych). No cóż główne media nie podawały, chyba czas zacząć brać leki, które odstawiłeś nieopacznie.

Strony

Skomentuj