Naukowcy uprawiają warzywa w marsjańskiej i księżycowej glebie

Kategorie: 

youtube.com

Naukowcy z Centrum Badawczego w Holandii przeprowadzili eksperyment na uprawę warzyw w glebie, której skład jest identyczny z podłożem na Marsie i Księżycu. W rezultacie wyhodowano 10 odmian warzyw, w tym m. in. pomidory, groszek, rzodkiewki, rukolę, podaje RT.

 


Oczywiście oryginalna gleba nie była naprawdę podjęta na Marsie i Księżycu, ale jej skład został ustalony na podstawie badań i informacji, dostarczonych przez NASA.

 

Eksperyment pokazał, że jeśli marsjańska gleba jest odpowiednio przygotowana, to jest całkiem możliwe, aby uprawiać na niej warzywa. Ta księżycowa daje mniej plonów w porównaniu z tą marsjańską.

 

Jednakże nie jest tajemnicą, że obca gleba zawiera ciężkie dawki żelaza, ołowiu, rtęci i arsenu, a więc pozyskane rośliny mogą być trujące.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

a kto ich tam wie jakie tam

a kto ich tam wie jakie tam jest promieniowanie na marsie czy księżycu ? widziany był kiedykolwiek jakiś licznik i pomiar ? NIE ! nawet nie chcą powiedzieć ile jest uSv/h na stacjach kosmicznych wewnątrz... (skoro Rosjanim byl na takiej stacji 6 czy 7 miesięcy to z pewnością promieniowanie w kosmosie nie jest aż takie wydymane jak się nam blefuje w telewizorniach.)
www.corium.cba.pl

Portret użytkownika pioter123

Atmosfera Marsa jest jednak w

Atmosfera Marsa jest jednak w porównaniu z ziemską niezwykle rzadka. Jej ciśnienie na powierzchni Czerwonej Planety nie przekracza 1% ciśnie nia atmosferycznego Ziemi na poziomie morza. Marsjańska atmosfera składa się w 95% z dwutlenku węgla; reszta to azot, argon oraz śladowe ilości tlenu i pary wodnej. Średnia temperatura na Marsie wynosi około -55°C. W ziemie spada mniej więcej do -130°C, natomiast latem osiąga na stronie dziennej 27°.
 
 
a gdzie tu życie dla ludzi?

Portret użytkownika N1KT

piękne spostrzeżenie ! bo

piękne spostrzeżenie !
bo ocieplenie naszego klimatu jest przez elektrownie atomowe i ich odpady wraz ze wszystkimi spalinami - ogólnie przez spalanie paliw kopalnianych itd. Bąki z odchodów zwierzęcych to tez bzdura.
Tu chodzi o wszystkie test bomb atomowych jakie były i rozpad tych elementów liczonych w tysiącach i milionach lat które wywalają z siebie tą gorącą energię przez cały czas aż przestaną istnieć a istnieją  tak długo że można mówić o wymiarze wieczności.
Kiedyś przed tymi latami to ludzie nawet nie wiedzieli co to rak, zaś po  testach zaczął wyłazić i jest go coraz więcej i więcej bo to wszystko nie znikło tylko cały czas jest na ziemi...
https://www.youtube.com/watch?v=dfs1EDG2Bvg
https://www.youtube.com/watch?v=7Znrql2ad-s
www.corium.cba.pl

Portret użytkownika wyzdro

Skład atmosfery i gleby

Skład atmosfery i gleby marsjańskiej to nie problem .Zakres temepraur marsjanskich także jest podobny do podbiegunowych zniemsich gdzie znaleziono żywe roślinki- prawdziwe wyzwanie to wychodować roślinki przystosowane do bardzo niskieg ciśnienia .Jak to się uda to wystarczy bardzo małym pociskiem wysłać te nasionka na marsa i za kilkadziesiąt lat mamy drugą zieloną planete z płynącymi rzekami i ciepłymi oceanami.

Strony

Skomentuj