Naukowcy udowodnili, że kawa jest bezpieczna dla osób z chorobami serca

Kategorie: 

Źródło: tg

Długofalowe badanie na dużą skalę wykazało, że osoby z chorobami układu krążenia nie powinny wykluczać kawy ze swoich ulubionych nawyków, ponieważ napój ma pozytywny wpływ na serce. Ponadto spożywanie kawy wydłużyło życie wolontariuszy i zmniejszyło ryzyko śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.

 

Naukowcy z American Heart Association przedstawili wyniki dziesięcioletniego badania, według którego spożywanie kawy w ilości od dwóch do trzech filiżanek dziennie miało pozytywny wpływ na organizm osób zdrowych oraz pacjentów z chorobami układu krążenia.

 

W pierwszym badaniu wzięło udział ponad 382 tys. zdrowych ochotników w średnim wieku 57 lat. W ich przypadku 2 - 3 filiżanki kawy dziennie zmniejszają ryzyko choroby wieńcowej, niewydolności serca, arytmii i śmierci z jakiejkolwiek przyczyny o 10 - 15% w ciągu dziesięciu lat. Ryzyko udaru i śmierci z powodu chorób układu krążenia było najniższe wśród osób, które piły jedną filiżankę kawy dziennie.

 

Drugi etap obejmował pacjentów z patologiami układu krążenia, tj. prawie 35 tys. osób. Ta grupa wykazała podobny trend. Warto zauważyć, że picie jakiejkolwiek ilości kawy nie zwiększało ryzyka zaburzeń rytmu serca, w tym migotania przedsionków. Tak więc u 24 tys. pacjentów z arytmią kawa nie wpłynęła na wzrost ryzyka śmiertelności. Z kolei uczestnicy z migotaniem przedsionków, którzy pili jedną filiżankę kawy dziennie, byli o 20% mniej narażeni na śmierć.

 

„Nasze badanie pokazuje, że regularne spożywanie kawy jest bezpieczne i może być częścią zdrowej diety dla osób z chorobami serca” – powiedział autor badania Peter Kistler. Podkreślił również, że nie należy zwiększać spożycia kawy powyżej trzech filiżanek dziennie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Q

Nie porównuj picia wywaru

Nie porównuj picia wywaru roślinnego do wdychania dymu "spalinowego". To , że niektóre plemiona indian paliły tytoń czy inne zioła nie znaczy jeszcze , że dobrze robili . Jest takie powiedzenie: "Ojca ma się jednego ale przykładu brać nie trzeba ". 
A zwyczaj palenia fajki "pokoju" polegał nie na zaciąganiu się dymem (bo nikt go nie lubi) lecz na wspólnym przeprowadzeniu pewnego przyjaznego rytuału , którego zadaniem było wyciszenie umysłu aby z jego głębi wydobyć mądrzejszą odpowiedź niż by się to z "marszu" powiedziało. Chodziło w tym o czas na zastanowienie się i zajęcie rąk czymś nie związanym z przemyśleniami.
Biali ludzie łatwo wszystko przeinaczają i wypaczają . Tak np. powstała narkomania i produkcja kokainy z liści świętego dla indian krzewu koki , której używa się w ameryce południowej po dziś dzień dla celów zdrowotnych a co zrobili biali - wysublimowali z niej kokainę by się nawalić.

Skomentuj