Naukowcy twierdzą, że żyjemy we wnętrzu poruszajacej się czarnej dziury

Kategorie: 

Wyobrażenie czarnej dziury

Naukowcy próbują wyjaśnić dlaczego wszechświat ulega przyspieszającej wciąż ekspansji. Zwykle dochodzą wtedy do pojęcia tak zwanej ciemnej energii, która zdaje się rozpychać wszystko. Ale na Uniwersytecie Indiana powstała nowa rewolucyjna teoria. Nasz wszechświat może być zlokalizowany we wnętrzu czarnej dziury, która istnieje w innym wszechświecie.

Fizyk teoretyczny Nikodem Popławski udowodnił swoją teorię matematycznie stosując równania wyprowadzone przez Alberta Einsteina przy pracy nad ogólną teorią względności. Taki scenariusz, w którym wszechświat powstał wewnątrz tunelu podprzestrzennego połączonego z czarną dziurą można udowodnić stosując tak zwane równanie Einsteina-Rosena przewidujące powstawanie swoistych mostów lub tuneli i do tego wywodu matematycznego odwoływał się Poplawski.

 

Jego opracowanie na ten temat zostało opublikowane w poważnych periodykach naukowych. Po raz pierwszy teoria została wyartykułowana w 2010 roku, ale przed kilkoma dniami znowu pojawił się artykuł na ten temat w prasie specjalistycznej.

 

Naukowiec uważa, że nie da się zobaczyć wnętrza czarnej dziury a tam właśnie znajdują się kolejne wszechświaty. I oczywiście one ulegają dyslokacji wewnątrz tego wszechświata, w którym się znajdują,

 

Można to potwierdzić mierząc spin wirującej czarnej dziury gdyż taka zmiana powodowałaby zwrócenie się w kierunku czasoprzestrzeni. Takie postawienie sprawy może pomóc wyjaśnić pewne fenomeny jak ten, że neutrina oscylują między stanem antymaterii i materii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lesq

Niebocentryzm.

Niebocentryzm.

jest bardziej prawdopodobny i faktycznie powinniśmy przyjąć taką tezę.

z tym że dziś mamy ważniejsze problemy na świecie niż to w czym i gdzie żyjemy.

 

uważam że świat w którym żyjemy jest rajem który zmienia się w piekło Smile

 

z mojego punktu widzenia świat z pewnością jest realny.

fikcją są Państwa , ustroje.. życie jest jak najbardziej prawdziwe. 

śmierć jest fikcją ktokolwiek stworzył Cywilizację łacińską opartą na prawie Greckim zwariował..

ktokolwiek nas stworzył...musiał być wariatem.. albo geniuszem któremu projekt wymknął się z pod kontroli. Smile

 

chociaż sami siebie zaprowadziliśmy  w to piekło.. tym jest Demokracja ustrój owiec prowadzonych przez Chieny które chcą władzy.

 

puki co nikt prócz Boga nie jest godzien żądzić tym światem.

Wolna wola ludzka.. egzystencja.. wolność człowieka się skończyła..

nastała nowa Era niewolników.. źli ludzie zarządzają dobrymi Smile

wszystko również zależy od kwesti kto co uważa za zło..jeśli nawet zbliża się koniec tej mistyfikacji.. faktycznie nie widzę sensu na dalszą egzystencję w tym tworze im więcej odkrywam tym bardziej gardzę tymi którzy mają nad tym kontrolę...

Portret użytkownika Majkeel

.....jak widzę ile dziennie

.....jak widzę ile dziennie bombarduje się nas sprzecznymi wiadomościami to trochę mam poczucie śmieszności
Czy naprawdę myślicie że to wszystko jeden wielki przypadek ? Żyjemy w czarnej dziurze ...no błagam
Nieskończoność nieskończoności
Jedna bajka obok drugiej...
Jedyne co wiemy że słońce i księżyc jest nad nami , reszta to teorie bez żadnego potwierdzenia ...

Portret użytkownika MACIOLL

No tak bardzo ciekawa

No tak bardzo ciekawa hipoteza z tym, że jeżei prawdziwa to rodzi nam się w głowach MEGA struktura w której wszechświaty są niczym warstwy cebuli która może nie mieć pierwszej i ostatniej warstwy. Po prostu w takim przypadku wszechświaty, przecież ogromne są zanużone jeden w drugim i tak w nieskończoność. To tak jak w przypadku atomu. Nie da się dojść do totalnego początku bo zawsze jest coś mniejszego, tak jak do końca bo mamy wielkość nieograniczoną...

Jeżeli byłoby to rzeczywiste to przypadkowe stworzenie życia na jakiejś planecie z układem słonecznym byłoby załkiem realne. Takich światow jak nasz może być np. nieskończenie wiele. Wielościwat rozwiązywałby wiele dzisiaj niewyjaśnionoch przypadków choćby w naszym układzie słonecznym.

Ba a jak jeszcze to wszytko żyje i odradza się w nieskoskończoność...to ówczas życie musiałoby także odradzać się w nieskończoność. Pytanie czy życie w nieświadomości (takie jak nasze) co do otoczenia i celu życia jest najlepszym rozwiązaniem dla wieczności... Bo lepiej istnieć czasowo i odradzać się co jakiś czas w innych światach niż całkowicie nie istnieć na wieczność.

Portret użytkownika Gihad

W końcu ktoś otwarcie zaczął

W końcu ktoś otwarcie zaczął rozważać taką możliwość, informacji na ten temat jest mnóstwo, w dodatku popartych dowodami matematycznymi. Tylko że taki pogląd dosłownie rozwala na kawałki całą współczesną fizykę i każdy kto do tej pory próbował coś głośniej na ten temat powiedzieć, traktowany był jak wariat...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... powiem więcej... W

... powiem więcej... W wielkim anusie... to też czarna dziura... Gdyby tych debilnych półgłówków nie było... nie wiedzielibyśmy czym jest racjonalne myślenie... To tak, jakby istniało tylko dobro... Skąd wiedzilibyśmy czym jest zło?

Portret użytkownika wszechwiedzacy

Potwierdza się tutaj teoria

Potwierdza się tutaj teoria dr Rubinsteina o ekstrapolacji czasoprzestrzeni liniowych, z której wynika m.in. świadomość człowieka, jego zdaniem wszystkie cząsteczki duchowe (o tym już wiadomo od jakiegoś czasu, że w neuronach ładunki elektryczne pojawiają się "z nikąd" i uciekają gdzieś) dążą, ale nigdy nie osiągają, do jednego z trzech stanów - dziwnie to się wszystko wiąże z religią chrześcijańską w tym przypadku z Trójcą Świętą. Możliwe, że zrozumiemy ten świat jeszcze przed Apokalipsą, pod warunkiem, że ludzie otworzą się na Prawdę.

Portret użytkownika Gość

Jedna uwaga, to nie "teoria",

Jedna uwaga, to nie "teoria", tylko hipoteza.W języku nauki, teoria, to jest coś, co zostało zbadane, udowodnione (potwierdzone wieloma, powtórzonymi z powodzeniem eksperymantami przeprowadzonymi w określonych warunkach). Natomiast potoczne znaczenie słowa "teoria" jest dokładnie takie, jak naukowe znaczenie słowa "hipoteza". Warto o tym wiedzieć, gdy pisze się o pracach naukowych, bo potem niedouczeni ludzie uwżają, że "teoria względności" to takie coś, co teorertycznie może być, ale może też nie być.. nie, to nie o to chodzi w tym terminie.

Portret użytkownika Ninja

To bardzo ciekawa teoria.

To bardzo ciekawa teoria. Mysle ze jest to mozliwe i nawet jest wiele wszechswiatow polaczonych ze soba a czarne dziury to takie przejscia miedzywymiarowe.  Wiele sie okaze pod koniec roku kiedy to slonce znajdzie sie na wysokosci centrum galaktyki.

Portret użytkownika edmund

no, no w końcu ktos zaczął

no, no w końcu ktos zaczął łapać, że istnieje tunelowaie podprzestrzenne.
szkoda tylko, że dopiero w 2010 roku, czyli 30 lat po mnie, a pewnie i ze sto po innych, którzy nad tym pracowali (nie licząc starożytnych).  
 
(zawsze bedą mnie śmieszyć "odkrywcy"; powinni sie nazywać "publikatorami" - to znacznie prawdziwsze okreslenie ich roli w tym procesie)
 
 
PS proponuję także nie smiac sie z teorii ewolucji wewnątrz czarnych dziur - to jest całkiem realne i na pewno bardziej realne od teorii bigbanga.

Portret użytkownika luki89k

Nie będzie realniejsze od

Nie będzie realniejsze od "big banga", bo to właśnie jest powiązane. Seminarium wygłaszałem o tym.Zaobserwowane czarne dziury wysyłały rozbłyski Gamma, nie zostało wyjaśnione co To za rozbłysk, ale właśnie nasz naukowiec Polak, łączy ten fakt z rozpoczęciem istnienia całej materi i fizyki łączy z big bangiem.Bo bardzo dużo wskazuje na to, że właśnie taki wybuch miał miejsce przy początku świata. Cały czas przechodzi ekspansje, tym samym czarne dziury, mogą się niezauważalnie powiększać (nie zauważalnie z tego powodu, że wszytsko co pochłonie ciaśnie w sobie) 

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

zatopieni w czarnej dziurze w

zatopieni w czarnej dziurzew beznadziejnej sytuacjijak samolot w czarnej chmurzebez kompasu i nawigacji przez  ten kosmos zasówamynie wiadomo skąd i po conad bezsensem rozmyślamy  .każdym dniem i każdą nocą. Lecz popołudniem pewnymgdy swe kły wtopisz w mięsopowie w radiu głos rzewnyto że ziemią znów zatrzęsło. Ziemia pękła tak to strasznierzecz to jeszcze niebywałanitk nie wierzy w takie baśnieale dziura w dziurze tu powstała. Aby ziemia się nie trzęsłatrzeba zatkać dziurę srogąplanet bliskich wzmocnić przęsłaa Nibiru kopnąć nogą. Tylko jeden jest odważnyco zadaniu sprostać zdoławszystkim innym on nieważny - jego domem jest stodoła. siwą brodę ma koleżkaz sobą zawsze swój tobołekjego czapka jest niebieskaa wołają go Matołek. Morał:Nie bójta se!!!

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Strony

Skomentuj