Naukowcy twierdzą, że witamina A zmniejsza ryzyko zachorowania na raka skóry

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy twierdzą, że witamina A zmniejsza ryzyko zachorowania na raka skóry. Badacze odkryli, że osoby z najwyższym poziomem witaminy A w organizmie posiadają o 15% mniejsze ryzyko zachorowania na raka płaskonabłonkowego skóry.

 

W badaniu wzięło udział 125 tysięcy osób. Podobno większość użytecznych witamin ludzie pozyskiwali z różnych produktów spożywczych. Obejmowały one m. in. ziemniaki, melony, marchew, brokuły, wszelkie produkty mleczne i ryby. Jednak naukowcy dowiedzieli się również, że zbyt dużo witaminy A może prowadzić do osteoporozy i złamań szyjki kości udowej.

 

Rak płaskonabłonkowy jest powszechnym rodzajem raka skóry. Najczęściej występuje w miejscach najbardziej narażonych na słońce, czyli na twarzy i głowie. Naukowcy zauważyli, że zwiększenie suplementacji witaminami nie zmniejsza ryzyka zachorowania na raka skóry. Jednak ta sama witamina jest w stanie utrzymać zdrowe komórki skóry, dlatego wiąże się z niższym rozwojem raka.

 

Ponadto witamina A nie całkowicie zapobiega rakowi płaskonabłonkowemu skóry. Badanie nie określiło wpływu witaminy A na inne formy raka. Warto zauważyć, że najlepszą ochroną przed straszną chorobą jest ochrona przed słońcem. Przede wszystkim trzeba nosić odzież ochronną, stosować kremy z filtrami i chronić się w cieniu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

W mojej rodzinie ten rak

W mojej rodzinie ten rak płaskonabłonkowy jest powszechny i rzeczywiście mają go te osoby, które bardzo dużo się opalają. Pojawia się na odkrytych częściach ciała. Ale to nie jest groźny rak. U wszystkich moich bliskich kończyło się na drobnych zabiegach wycięcia maleńkich (około 1 cm) fragmentów skóry i nie było problemów. Jedna osoba musiała to zrobić dwa razy w życiu i tyle. 

Nie warto unikać słońca bo ono chroni nas przed poważnymi odmianami raka np. czerniakiem i innymi najgorszymi o największej śmiertelności. Ja staram się siedzieć na słońcu zawsze jak mam taką okazję.

Skomentuj