Naukowcy twierdzą, że udowodnili istnieje równoległych światów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcom z Uniwersytetu Oxford udało się udowodnić istnieje równoległych światów. Teoria światów równoległych pojawiła się już w latach 50-tych, generując spory odzew wśród naukowców, których część chciała ją poprzeć, a część obalić.

 

Jednym z potwierdzeń teorii zostało matematyczne obliczenie uczonego Hugh Everetta, na prostym przykładzie zwykłego wypadku drogowego, mężczyzna udowodnił, że liczba alternatywnych rezultatów jest równa liczbie światów. Na przykład kierowca, który widzi pieszego nagle wybiegającego na drogę, ma trzy możliwości działania, co tworzy trzy równoległe rozwiązania.

 

W jednej rzeczywistości kierowca próbuje uratować pieszego i umiera, w drugiej stara się uniknąć kolizji i zostaje ranny, a w trzeciej uderza w pieszego, który umiera w kolizji, gdy kierowca przeżywa. Liczba alternatywnych możliwości rozwoju tak prostej sytuacji, jak wypadek drogowy, jest nieskończona.

Chociaż teoria Everetta posiada matematyczne poparcie, nie była traktowana poważnie. Jednak według naukowców z Oxfordu, nie można powiedzieć co istnieje wewnątrz atomu przed jego zbadaniem, dlatego przed wykonaniem pomiarów cząstki zajmują niejasne „superpozycje”, w których pojawiają się one w różnych miejscach w tym samym czasie. Badacze twierdzą, że żyjemy w wielu równoległych światach, zamiast jednego, właściwego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika r0bal

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica}

Przed chwila uslyszalem w radiu ze wiekszosc polakow marzy o tym zeby przychodzic do pracy na 7 hehehe tez mi kurwa marzenie. Dajmy na to ze oddychamy powietrzem, to jakbysmy byli przyssani do cycka, do cycka ktorego nie jestesmy swiadomi, ktorego nie szanujemy. Przeciez nas karmi jak matka karmi dziecko, wszystkich nas otacza te niewidzialne dla człowieka spoiwo Jestesmy caly czas polaczeni wielkim karmiacym nas cyckiem, o ktorego nie dbamy o ktorym zapomnielismy, rzeba zmienic sposob myslenia niektorych ludzi. Powiedz mi jak to mozliwe ze na Ziemi byly pierwsze rosliny( albo jak wygladaly skoro to one zywia sie poprzez proces fotosyntezy i wymiany CO2 na O2. To ja sie pytam skad one wziely te CO2 zeby moc istniec?. Gdy dwutlenek wegla tworzy sie przy utlenianiu i fermentacji substancji organicznych.

 

Portret użytkownika Eva11

przeciez taki wnisek moze

przeciez taki wnisek moze wysunac dziecko bez naukowych tytulow...matematyka moze jedynie potwierdzic ilosc prawdopodobienstw...

i co to ma dowodzic ? 

a moze to, jak dziala Twoja sila kreacji i co zobaczysz w tym ulamku  sekundy przed kolizja ,co przewaza w Twoim swiecie wewnetrznym - strach wiara nieufnosc pewnosc chec  zycia ?

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Kaśka

"Na przykład kierowca, który

"Na przykład kierowca, który widzi pieszego nagle wybiegającego na drogę, ma trzy możliwości działania, co tworzy trzy równoległe rozwiązania." .....Jest i czwarta mozliwość. Szalony uczony opetany numerologią matematyczną pozostaje zamknięty w ośrodku dla obłąkanych.

Portret użytkownika 77771

Ks Amosa 8-11

Ks Amosa 8-11

11. Oto idą dni - mówi Wszechmogący
Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód
chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania
słów Pana.
12. I wlec się będą od morza do morza,
i tułać się z północy na wschód, szukając
słowa Pana, lecz nie znajdą.

Bóg nic nie wspominal o wieloswiatach a wrecz mowil ze to ON wszystko podtrzymuje a wiec nie walczciee z BOGIEM bo wasza walka bedzie przegrana zanim jeszcze zaczniecie 
pozdrawiam Smile

Strony

Skomentuj