Naukowcy twierdzą, że stworzyli skuteczną substancję na porost włosów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

<--break->Dobre wieści dla wszystkich zmagających się z wypadaniem włosów. Naukowcy z Seulu są zdania, że wreszcie udało im się wynaleźć skuteczną substancję zapobiegającą łysieniu, ale także przywracającą owłosienie w miejscach, w których włosy już wypadły.

Dla wielu osób łysienie może być poważnym problemem, podburzającym samoocenę. Naukowcy twierdzą, że tak zwane łysienie androgenowe, powszechnie znane jako łysienie typu męskiego, odpowiada za ponad 95 % przypadków łysienia u mężczyzn. Większość ludzi doświadcza łysienia około 35 roku życia, choć zdarzają się osoby, u których proces ten rozpoczyna jeszcze wcześniej.

 

Jeszcze bardziej uciążliwą dolegliwością zdaje się być łysienie u kobiet, ponieważ społeczeństwo jest do tego znacznie mniej przyzwyczajone, a włosy są atrybutem kobiecości. Jest to znacznie rzadsze zjawisko, jednak występuje. Tymczasem aż 99 % produktów mających leczyć łysienie jest tak naprawdę nieskuteczne, a ich producenci żerują na płonnych nadziejach kupujących. 

Sytuacja ta może się jednak zmienić, ponieważ naukowcy z Uniwersytetu Yonsei w Selu być może doszli wreszcie do właściwej przyczyny łysienia. Według ustaleń badaczy osoby cierpiące na łysienie mają w mieszkach włosowych na swojej głowie deficyt białka o nazwie CXXC5. 

 

Dzięki zidentyfikowaniu białka, które kontroluje wzrost włosów, opracowano nową substancję o nazwie PTD-DMB, która posiada identyczną funkcję, co CXXC5. Nowy lek ma nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale także zregenerować nieproduktywne mieszki włosowe.

 

Co najważniejsze, PTD-DMB została już przetestowana na myszach, a po 28 dniach leczenia badacze odnotowali wzrost nowych mieszków włosowych u gryzoni. Obecnie substancja jest testowana na innych gatunkach zwierząt, aby zweryfikować, czy nie jest toksyczna. Wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas ludzie nie będą musieli uciekać się do drogich przeszczepów, aby zachować owłosienie na swoich głowach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Turbo Kurczak

Mi włosy zaczęły wypadać tak

Mi włosy zaczęły wypadać tak około 17 roku życia. Do tak 30-tki wypadały ostro, ale potem przestały, głównie dzięki temu, że zacząłem o nie dbać. Teraz (40-cha) jest już nie najlepiej, ale znam ludzi kompletnie łysych w moim wieku, a ja jeszcze trochę mam.

Jak to cudo będzie dostępne, to od razu polecę i kupię (cena nie gra roli). A potem dostanę raka, albo mi na głowie wyrosną fiutki, bo się okaże, że są skutki uboczne.

Skomentuj