Naukowcy twierdzą, że rasizm przyśpiesza proces starzenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Maryland, nienawiść na tle rasowym powoduje u ofiary przyśpieszenie procesu starzenia się na poziomie komórkowym.

 

Uczeni przeprowadzili badanie na 92 Afroamerykanach w wieku od 30 do 50 lat, którzy padli ofiarą ostrej dyskryminacji ze względu na ich rasę oraz przeszli przez proces internalizacji.

 

Sprawdzono również ich uprzedzenia rasowe za pomocą Testu Utajonych Skojarzeń oraz długość telomerów - naukowcy w ten sposób oceniają wiek biologiczny człowieka. Krótkie telomery powiązane są z ryzykiem przedwczesnej śmierci i chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca, choroby serca, udar mózgu oraz demencja.

 

Autor badania Dr. David H. Chae odkrył, że osoby, które doświadczyły silnej dyskryminacji rasowej oraz wykazywały większe uprzedzenia wobec własnej rasy miały najkrótsze telomery - krótsze średnio o 140 par zasad. Różnica ta może być równa 1,4-2,8 roku biologicznego.

 

Poprzednie badania wykazywały, że wysoki stres psychospołeczny i fizjologiczny wpływają na długość telomerów. Ponadto, dzieci które przeszły przez traumatyczne przeżycia mają zazwyczaj mniejszą długość telomerów.

 

Dr. Chae twierdzi, że rasizm dosłownie powoduje zestarzenie się a badania te mogą pomóc ustalić związek między rasizmem a zwiększonym ryzykiem zachorowania. Coraz większa ilość badań wykazuje, że "toksyny społeczne" negatywnie wpływają na zdrowie Afroamerykanów.

 

Źródło: http://www.umdrightnow.umd.edu/news/racism-may-accelerate-aging-african-american-men

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Natomiast antysemityzm 

Natomiast antysemityzm  zwiększa poziom wiedzy historycznej ,  dzieje się to w taki sposób  że osoba oskarżona o powyższe "stwierdzenie"   zaczyna szukać prawdy w  zapiskach  historyczynych  oraz u naoczynch świadków , których jest coraz mniej,  i z czasem   osoba poszukująca prawdy  dowiaduje się   że cała , dosłownie -cała  spisna  historia współczesna -  opiera się  na   faktach  wymyslonych przez ludzi  którzy  w zasadzie  i  w związku  z faktem przez nich  opisanym , nie powinna już od co najmniej  1945 roku  żyć . Nasz klasyk  opisał to tak (piszę z pamięci) " Świat nie  przeżyje  już  powtórnego  całopalenia sześciu milionów i ich ponownego zmartwychstania w Palestynie/Ukrainie  "

Adminie -  dobrze że  Twój  art  jest o rasiżmie - mi  szybsze  starzenie  nie grozi  , grozi mi natomiast ciągły  przyrost   wiedzy  z   historii współczesnej , ufff i dzięki   stary  za to  potwierdzenie   moich  dociekań  i przemyśleń 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika oswiecony77

fanatyzm religijny dzielI

fanatyzm religijny dzielI wszyscy religijni sa do oswieconych okolo 50 lat prostego zycia w zacofaniu Natomiast islamisci do chrzescijan jakies trzydziesc https://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU  Nie bedzie tak latwo wam wyjsc z matrixu religijno polityczno finansowego Jestescie przyzwyczajeni do teori leniwi i glupi Ale to sie caly czas zmienia poprzez ucisk 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd7 i nigdy nie będzie.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

No proszę księdza -  szukacie

No proszę księdza -  szukacie ojcze uduchowiony   wsparcia   u  rozsądnych  ludzi ??   ha ha ,   kurcze jakie to namolne     i naiwne by  z świętym obrazkiem  jak po kolędzie  za  bug  zapłać  wcinać  siem w  poważne rozmowy . inszynier   dupowłaz ,  myśli  że nie ważne jak  i  dlaczego  ważne by na mszalne starczyło . Ehhhh  nie ma sprawiedliwości  w tym swiecie , ale  nadejdzie i zacznie od   specjalistów od  stosunków fekaliowych  i wiary która  czyni cuda  w głowach   skołowanych   ludzi zapracowanych  .

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Agaraj

Każda forma nienawiści

Każda forma nienawiści przyśpiesza starzenie - nie ma znaczenia, czy nienawidzimy sąsiada, czy kogoś innego. Generalnie negatywne emocje nam nie służą, w przeciwieństwie do tych pozytywnych Wink

Portret użytkownika Q

Też mi odkrycie . Każdy chyba

Też mi odkrycie . Każdy chyba słyszał nieraz od kogoś wnerwionego , że ktoś mu ileś zdrowia zabrał . To przecież oczywiste , że jeśli organizm musi marnować energię i surowce na radzenie sobie ze stresem to o tyle samo ma jej mniej na regenerację i umacnianie zdrowia .

Portret użytkownika ZerwipejsMyckojad

Być może to kontrowersyjna

Być może to kontrowersyjna teza, ale warto ją podsunąć do zbadania hamerykańskim nałókofcom: otóż domyślam się, że prawactwo powoduje raka. I co wy na to, nałókofce? Zajmiecie się tematem?

Portret użytkownika Sio

Takie badania jacy ich

Takie badania jacy ich wykonawcy - czyli hindusi,żydzi i czarni.
Dla amerykańskich kobit jak znalazł - pieprzcie się z czarnymi a będziecie zawsze młode ha, ha, ha. Każdy powinien popracować trochę dla kolorowych i zrozumie co to jest rasizm i z czego wynika. Albo będziesz siudrą dla hindusa z niższej kasty, albo gojem albo boską czarną zemstą za niewolnictwo.

Strony

Skomentuj