Naukowcy twierdzą, że odkryli ślady życia pozaziemskiego na meteorycie

Kategorie: 

Źródło: www.journalofcosmology.com

Naukowiec, Chandra Wickramasinghe badał znaleziony na Sri Lance meteoryt i twierdzi, że znalazł dowody istnienia na nim życia pozaziemskiego. Gdyby udało się udowodnić jego twierdzenie oznaczałoby to naukowy dowód na prawdziwość teorii panspermii.

 

Sprawa z meteorytem wyszła, gdy w magazynie Journal of Cosmology poświęconym kosmologii, ukazał się szczegółowy artykuł pod tytułem „Skamieniałe okrzemki w nowym węglowym meteorycie", autorstwa astrobiologa Chandry Wickramasinghe.  Artykuł referował, że zespół naukowców zbadał szczątki meteorytu, który rozbił się 29 grudnia 2012 w pobliżu miejscowości Polonnaruwa (Sri Lanka). Znalezisko badano za pomocą mikroskopu elektronowego i stwierdzono, że ​​są to istotne dowody potwierdzające istnienie pozaziemskiego życia we Wszechświecie.

Wickramasinghe, który jest dyrektorem Centrum Astrobiologii w Buckingham powiedział, że na meteorycie znalazł, mikrostruktury o morfologii i cechach klasy organizmów zwanych, jako okrzemki. Na podstawie tych danych, Chandra i jego koledzy stwierdzili, że "obecność struktur tego rodzaju na jakimkolwiek pozaziemskim materiale może być interpretowana, jako jasny dowód na zachodzące procesy biologiczne" , innymi słowy są to według nich dowody świadczące, że poza Ziemią jest życie.

 

Zwolennicy teorii panspermii twierdzą, że całe życie na naszej planecie pojawiło się ze względu na "zarodki życia", które przybyły z kosmosu. Można jednak zadać pytanie, no dobrze, ale skąd wzięły się w kosmosie zarodki życia? Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Założenie jest takie, że na meteorytach i kometach zarodki życia miały się znaleźć w wyniku kosmicznych kolizji. To, co wędruje w przestrzeni kosmicznej to taki pełen bakterii gruz, który czasami „zapyla” poszczególne planety o ile trafi na żyzną glebę, czyli glob w ekosferze.

 

Niektórzy specjaliści studzą emocje, na przykład astronom Phil Plait skrytykował słowa wybitnego astrobiologia.

"Wickramasinghe mówi, że żywe komórki przychodzą do nas z kosmosu, ale te dowody nie są jednoznaczne. Geolodzy, którzy pierwsi spojrzeli na meteoryt, powiedzieli, że być może jest to zwykły kamień, który został uderzony przez piorun. Osobiście wątpię, że kawałek tej skały spadł z nieba”

Bez względu na to, jaka jest prawda teoria panspermii nadal będzie funkcjonowała, jako jedna z najbardziej popularnych teorii na temat początków życia na naszej planecie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lechu171

  "przez stopien

 
"przez stopien zaawansowania jezyka Polskiego ktory nakazuje nam do niektorych słow w naszym zrozumieniu podchodzic emocjonalnie" potrafimy jako naród "w wiekszym stopniu komunikowac sie ze soba na poziomie troche wyrzszym niz Tu i teraz (w czasoprzestrzeni wplywajacej na rozwuj duchowy Istoty przypisanej duchowo do natezenia fal nadadawajacych w danej czasoprzestrzenmi) oddzialowywac" wzajemnie na siebie, niezaleznie od roznic miedzyludzkich ( wynikajacych ze stopnia nasilenia dzialania ":negatywnych wybracji: osobistosci: wyrzszych dzialajacych w intencjach negatywnych )"...
 
To jak 3 slowa powiedziane emocjonalnie w 4 oczy.
"Na poczatku bylow Słowo"
"Słowo ciałem sie stało" nawiązywania biblijne to ogolny wzor mentalny Polaka z racji uposledzenia wierzeniowego, poniewarz narzucono "WAM NAM IM" ten wzor KATOLICKIEJ PRAWIDLOWOSCI.
 
Musimy zdysansowac sie do "swiata materialnego" "roznic miedzyludzkich(w celu zrozumienia,wyrozumialosci za posrednictwem swiadomoscizbiorowej)", slowo napisane ma 10x wieksza tendencje do zlego zrozumienia nie przez nas samych ale czynnikow wplywajacych z zewnatrz".
"Na poczatku bylo SŁowo"
Z racji tego ze to wlasnie brak zrozumienia na poczatku rozwoju jest kluczowy , slowo mowione i pisane przekazywane przez "duchowych przewodnikow naszych dusz" ktorzy z racji dzialan (zla) nie moga sie kontaktowac z nami bezposrednio a za posrednictwem "Nas samych,podswiadomosci(prawdziwej natury duszy), a nawet ludzi obcych nam martwych mentalnie a jednak wyrzszym od nas"""
 
Zrozumienie,Wyrozumialosc,Prawda"(MILOSC)"
na wszystkie zeczy w "" czy w () nalezy podejsc ze swiadomoscia ze jezyk pisany,dzialania sil "nieczystych",i (system w ktorym zyjesz) uposledza nasza wymiane informacji. dlatego staraj sie czytac tekst Emocjami nie Oczami.
 
Teoretycznie ten wywod pisany tu i teraz jest nie na miejscu.
Ale okolicznosci pozoliły. Czlowiek oswiecony jest zdolny do (niemozliwego) ale wykorzystanie swojej(mocy swiadmosci,prawdy,mocy,Czi,Karmy) w zlym celu spowoduje zamkniecie kontaktu z duchowym przewodnikiem.
 
Zrozum swojego wroga pokochaj go pojednaj sie,"teoretycznie". Zapraszam do dalszych kontaktow miedzyludzkich, ALE pamietajmy ze niechcacy morzemy komus przekazac cos na co morze nie byc gotowy! Zbyt wielka wiedza rowna sie z niewiedza. "Zespol downa to nie choroba to wyrzszosc uposledzona mentalnie przez swiat ktory go otacza"
 
Tematow jest nieskonczenie wiele, zapraszm do "kontaktu"
Bartosz.
 
(Przekazuje to dalej by szybciej dotarło) caly tekst jest owocem "Bartosza" "TrueMan,FreeMan,BeMan"
 

Portret użytkownika RaV

Ciekawe jakie jest

Ciekawe jakie jest prawdopodobieństwo tego, że meteoryt ów nie jest pochodzenia ziemskiego...? Przecież nie raz już dodtaliśmy kuksańca, czego dowodem podobno jest nasz księżyc.

Portret użytkownika Lechu171

"Prorokami teoretycznie

"Prorokami teoretycznie jestesmy wszscy, to dostep do wiedzy tajemnej odblokowuje w nas kontakt z duchowymi przewodnikami ktorych morzna nazwac aniolami strozami, a to wlasnie oni ustalaja czy jestes gotowy na to by byc oswieconym a dokladniej "wszyscy spimy(jak w matrixie) gdy w koncu bedziemy wyspani On ONI MY WY nas obudzi,przytuli,pokacha pokarze drzwi wlasciwe!
1 słowo powiedziane glosem prawdziwym, Istoty prawdziwej ma wieksze znaczenie niz wszystkie ksiazki swiata.
 
tekst nie moj autor to .... ??? ... ?? GAL ? Gal anonim ? Polak ? Czlowiek? Byt? Istota ? Wszyscy jestemy tym samym !
"TrueManBeMan" Free Man ?  Bartosz ? Biggrin Moj znajomy pozdrawiam!!!

Portret użytkownika kolo21

 Przyznają się wkońcu że

 Przyznają się wkońcu że znalezli to życie poza ziemskie.Bo tylko pieprzą ciągle coś i nic z tego nie wynika.Bakterie rozwineły się na powłoce stacji kosmicznej ISS w próżni w zimnie to dlaczego nie miały by gdzieś indziej przetrwać?Od tylu lat o tym gadają i nic!Faktycznie możę rzadzą nami jakieś stwory z nie z tej planety dlatego to tak ukrywają,żeby ludziska rewolucji nie zrobiły i ich nie wytukli.

kolo21

Portret użytkownika MONSTER

Ostatnio czytałem że człowiek

Ostatnio czytałem że człowiek po oddaleniu się od ziemi będzie narażony na zbyt duże promieniowanie kosmiczne. Skafandry kosmiczne które stosujemy będą niewystarczalne do tego typu lotów. Więc powiedzcie mi jak bakteria czy organizm może sobie w kosmosie podrórzować, spaść na planetę i rozpocząć rozwój biologiczny? 

Portret użytkownika xes23

nie można wszystkiego mierzyć

nie można wszystkiego mierzyć ludzką miarą. Nawet na ziemi istnieją organizmy potrafiące przeżyć w ekstremalnych warunkach. Bakterie występujące w litosferze do 3km pod powiesznią ziemi, ekosystemy przy kominach geotermalnych na dnie oceanu, gdzie podstawą łańcucha pokarmowego jest nie foto a chemosynteza. Odmieniec jakiniowy, któremu wystarczy jeść raz na rok. Barwne gejzery w Yelowstone zawdzięczają swój kolor ekstremofilnym bakterią.

jest taki cykl dokumentalny w tvn meteo "życie w piekle" (niestety emitowany o 2-3ciej w nocy) gdzie mozna zobaczyć w jak nieprzyjaznym, wrecz morderczym środowisku  może istnieć życie.

Portret użytkownika xes23

nie można wszystkiego mierzyć

nie można wszystkiego mierzyć ludzką miarą. Nawet na ziemi istnieją organizmy potrafiące przeżyć w ekstremalnych warunkach. Bakterie występujące w litosferze do 3km pod powiesznią ziemi, ekosystemy przy kominach geotermalnych na dnie oceanu, gdzie podstawą łańcucha pokarmowego jest nie foto a chemosynteza. Odmieniec jakiniowy, któremu wystarczy jeść raz na rok. Barwne gejzery w Yelowstone zawdzięczają swój kolor ekstremofilnym bakterią.
jest taki cykl dokumentalny w tvn meteo "życie w piekle" (niestety emitowany o 2-3ciej w nocy) gdzie mozna zobaczyć w jak nieprzyjaznym, wrecz morderczym spozoru środowisku  może istnieć życie.

Portret użytkownika Pesymista

  wystarczy być dobrym

 
wystarczy być
dobrym obserwatorem
a można dojść do wniosku że obcy żyją wśród nas
naukowcy mogą wyciągać różne wnioski żeby zamydlać
ludziom oczy mówiąc o jakichś bakteriach kosmicznych
lub coś tam podobnym, lecz ci co dokładnie badają te
sprawy, to dobrze wiedzą że tak zwana władza światowa
to nie są 100%-procentowi homo-sapiens, lecz reptyliańskie
rasy, lub tak zwane biblijne upadłe anioły które rządzą
tym światem, antychryst we własnej osobie, kiedyś czytałem
trochę Biblii, i są tam opisy że Bóg ma walczyć z szatanem,
antychrystem, a także zniszczyć ludzi, zastanawiałem się
bardzo nad tym dlaczego miałby niszczyć ludzi ?, ale teraz
to rozumiem, gdyż ludzie służą administracją państwowym,
i ich prawu które wydają, tym samym służą tym obcym, czyli
Biblijnemu antychrystowi, który jest przeciwieństwem jego
samego, nie wiem czy to prawda lecz, tak jak to wszystko
obserwuję, to to na to wszystko wskazuje że chyba tak,
ich prawa i dekrety które są wydawane przez nich, wszystko
to jest zaprzeczeniem samego Boga i Biblii, np. śluby gejów
i adopcje dzieci przez nich, jak wiemy jest to obrzydliwość
w oczach Boga w chrześcijaństwie, ale nie tylko, we wszystkich
poza chrześcijańskich religiach, też to jest obrzydlistwem,
islam np.nie jada wieprzowiny gdyż świnie są homoseksualne,
tak bynajmniej mi powiedział taki jeden Afganiec w anglii
jak go zapytałem o to czemu nie jedzą wieprzowiny, ale prawo
ustala że legalność homoseksualna to nic złego gdyż ten 
problem, nie jest żadnym problemem, i właśnie to widać że
te rządy światowe robią to w wiadomym celu, a żeby pozyskać
jak najwięcej ludzi-dusz dla siebie, a zaprzeczyć w istnienie
Boga, tym samym ludzie którzy akceptują te warunki, zaczynają
służbę u innego władcy, władcy syna zatracenia, i wszystkie
prawa które wydają są właśnie takie same, aby człowiek podlegał
im, tym prawą, czyli choćby z takiego punktu widzenia, i też
innych, widać że obcy żyją w śród nas, a nie na jakichś skamielinach
to są reptiliańskie rasy obcych i tyle w temacie.! 

Portret użytkownika Flesz7

Wiecie co mnie śmieszy?

Wiecie co mnie śmieszy? Naukowcy jasno nakreślili nam kierunek swoich badań...
Szukamy życia w Kosmosie wyłącznie pod postacią BAKTERII.
BRAWO! Spodziewałem się tej nowiny wraz z tego typu znaleziskem, już dobre 3 lata temu.

New World Disorder

Strony

Skomentuj