Naukowcy twierdzą, że na świecie zidentyfikowano już 50 tysięcy gatunków pająków

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Obecnie istnieje 50 tysięcy różnych gatunków pająków, o których wiadomo, że pełzają po Ziemi, ogłoszono w środę World Spider Catalog (WSC) – a wciąż nieznanych gatunków może być drugie tyle.

 

WSC, znajdujące się w Muzeum Historii Naturalnej w Bernie w stolicy Szwajcarii, poinformowało, że 50-tysięczny zarejestrowany pająk to Guriurius minuano, który należy do rodziny pająków skaczących Salticidae i poluje na swoje ofiary w krzakach i drzewach w południowej Brazylii, Urugwaju i okolicach Buenos Aires.

 

Został opisany przez arachnologa Kimberly S. Martha i jej współpracowników w Brazylii i nazwana na cześć wymarłych już ludzi z Minuane, którzy żyli na tym obszarze. Pierwszy naukowy opis pająka został wykonany w 1757 roku i chociaż zajęło 265 lat osiągnięcie 50 tysięcy pająków, tempo odkrywania stale rośnie i uważa się, że może minąć mniej niż 100 lat, zanim ta sama liczba zostanie ponownie odkryta. Szacuje się, że do odkrycia jest jeszcze około 50 tysięcy gatunków pająków.

 

Katalog pająków jest dostępny bezpłatnie na stronie internetowej muzeum. Pająki są najważniejszymi drapieżnikami w środowisku lądowym na Ziemi i nie można lekceważyć ich ekologicznego znaczenia. Spożywając od 400 do 800 milionów ton owadów rocznie, są najważniejszymi regulatorami populacji owadów. W związku z tym mają również fundamentalne znaczenie dla człowieka.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nn

jeszcze gatunek pająka

jeszcze gatunek pająka rzadowego, co oplata siecią mendiów już cały świat i wstrzykuje truciznę w umysły i ciała ...

nasze podwórko" - ""Jako polskie władze jesteśmy absolutnie przeciwni jakiemukolwiek przymusowemu przenoszeniu ukraińskich uchodźców z Polski do innych krajów; to są nasi goście i sąsiedzi, chcemy, by mogli wybrać, gdzie chcą spędzić ten trudny czas - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda." ...a ja głupi miałem wrażenie, że gość lub sąsiad, pierw puka, a jak mu otworzą, pyta: czy można wejść? "

i świat, tak niedawno jeszcze wzór..Szanghaj -  https://healthimpactnews.com/2022/protes.....lockdowns/

,,Understand the Times We are Currently Living Through.

Who You Allow to Define “Sickness” Determines if You Live in Slavery, or Freedom

Zrozum czasy, w których obecnie żyjemy To, komu pozwolisz zdefiniować „choroba”, decyduje o tym, czy żyjesz w niewoli, czy w wolności

nn

Portret użytkownika spokoluz

Tyle gatunków na śiwecie i

Tyle gatunków na śiwecie i jakoś wszystkie żyją sobie, każde pilnuje swojego podwórka i jest ok.

A ludzi jest kilka odmian ze względu na odcień skóry a jedne plemię chce rządzić całym światem nie pytając o to innych czy tego chcą.

A i nie chodzi mi o ruskich bo zaraz zlecą się czarownice i czarodzieje popierający rzymskie pozdrowienie.

Art. 4. konstytucji RP

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

przywilej suwerena mającego bezpośrednią władzę - oddaj głos na siebie w domu.

Skomentuj