Naukowcy twierdzą, że ludzie mogą stać się jadowici jak węże

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Powiedzenie: "Jesteś jadowity jak wąż" nabrało właśnie nowego znaczenia. Zespół naukowców doszedł do wniosku, że ludzie i węże mają ze sobą wiele wspólnego. Człowiek posiada genetyczne predyspozycje, aby produkować jad.

 

Jad jest połączeniem białek, które zwierzęta wykorzystują m.in. w samoobronie, a także do unieruchamiania i zabijania swoich ofiar. Zdolność do produkcji jadu rozwinęła się wśród wielu gatunków zwierząt, takich jak węże, pająki, skorpiony czy meduzy. Co więcej, również niektóre ssaki potrafią wydzielać jad.

Naukowcy z Okinawa Institute of Science and Technology Graduate University (OIST) i Australian National University zastanawiali się, w jaki sposób ewoluowały gruczoły jadowe u zwierząt. W tym celu zbadali kilka tysięcy genów, które jak się okazało, ulegają ekspresji podczas uwalniania jadu u zwierząt z gruczołami jadowymi. Badacze odkryli, że te same geny i mechanizmy fizyczne działają również w gruczołach ślinowych innych zwierząt.

 

Okazało się również, że psy, szympansy, a nawet ludzie posiadają swoje własne wersje podobnych genów. Zdaniem naukowców, odkrycie sugeruje, że w dalekiej przyszłości gruczoły ślinowe ludzi mogą wyewoluować do gruczołów jadowych. To oznaczałoby, że ludzie również mogliby stać się jadowici.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

 

 

Modlitwa odmawiana do czasow satanistycznego "II Soboru Watykanskiego" w Wielki Piątek - kiedy to Zbawiciel za nasze grzechy na krzyzu skonal:

“Omnipotens sempiterne Deus, qui etiam Judaicam perfidiam a tua misericordia non repellis: exaudi preces nostras, quas pro illius populi obcaecatione deferimus; ut. agnita veritatis tuae lucae, quae Christus est, a suis tenebris eruantur. Per eumdem Dominum…

Tłumaczenie:

Wszechmogący, wieczny Boże, który w miłosierdziu swoim nikomu, nawet wiarołomnym Żydom przebaczenia nie odmawiasz, wysłuchaj naszych modlitw za ten zaślepiony lud, aby wreszcie poznał światło prawdy, którym jest Chrystus, i został wybawiony z ciemności. Przez tegoż Pana…

 

 

"Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

Mocą Bożą strąć do piekła. Amen ".

 

Modlitwe powyzsza napisal w 1886 roku papież Leon XIII i nakazal ja odmawiac przed kazda Msza sw. na calym swiecie co tez ja jako ministrant trydencki sam odmawialem i to po lacinie ale po "II Soborze Watykanskim" swiety masonski papiez Jan XXIII z jeszcze bardziej swietym rowniez masonskim "polskim" papiezem Wojtyla-Katzem i innymi nieszczesnikami pewnikiem za podszeptem samego Ducha Nieswietego ja skasowali podobnie jak i tysiacletnia msze trydencka i wiele innych modlitw chocby modlitwe o nawrocenie "perfidnych" Zydow odmawiana w Wielki Piatek czyli juz jutro  +++

 

.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Odwazniak

Uważam, ze modlitwa powinna

Uważam, ze modlitwa powinna zawierać tylko miłość, żadnych klątw, ni złorzeczeń. Moja modlitwa do mojego Dobrego Boga (po co modlić się do bogów złych?) wygląda tak: >>>> 'Dobry Boże, spraw, żeby źli ludzie stali się dobrzy, albo przestali istnieć.' <<<<<< I tylko tyle. Nie sądzę, żeby Bóg orientował się (chciał się obeznać) w ludzkich podzialach, hmm, rasowych, czy tam płciowych, jak sami zainteresowani mają z tym problemy.

Portret użytkownika Quark

Komuś chyba całkiem już

Komuś chyba całkiem już puściły hamulce wyobraźni ... A po co człowiekom jad ? , przecież my nie polujemy zagryzając ofiarę a co najwyżej kanapkę z kiełbasą. A poważnie mówiąc to owe geny nie mają szansy na rozwinięcie tej zdolności bo ... są to anchronizmy ewolucyjne wynikające z tego , że jako ziemska forma życia wspóldzielimy genom także z innymi gatunkami co najlepiej widać we wczesnej formie płodowej - gdy wpierw uwidaczniają się geny rybie , potem gadzie , później ssacze (zwierzęce) a na koniec dopiero zaczynamy być do ludzi podobni . Podobnie jest także z naszym mózgiem , którego centralną częścią (najwcześniejszą) jest mózg gadzi a dopiero na nim posadowiony jest (jak Windows na Dos-ie) mózg ssaczy . I tu nasuwa się ciekawa dygresja , bo idąc dalej tym tropem można by przypuścić , że różne (zwykle) niekorzystne cechy u poszczególnych ludzi (jak przemoc , skłonność do agresji , gwałtów itp.) mogą być powodowane dominującym wpływem niższych (starszych) części mózgu na ośrodki wyższe - to jedynie hipoteza ale ciekawa , szczególnie w ujęciu fizycznego podobieństwa wyglądu niektórych osób do zwierząt także w zachowaniu - określenia typu "nie zachowuj się jak świnia !" nie wieły się z nikąd.

{No i znowu udało mi się sklecić jakieś mądre słowo ... najwyraźniej wyższe funkcje mojego mózgu przejęły władanie.}

Portret użytkownika Kwazar

Człowieki ludzięta co

Człowieki ludzięta co najwyżej moga stać się płazami, względnie bydlętami (bez obrazy dla bydła i płazów, bo tu, o co innego chodzi) .Po części, to zjawisko jest już szeroko obserwowane, donoszę uprzejmie.

Portret użytkownika Zefel

Modyfikacja DNA daje

Modyfikacja DNA daje możliwość aby człowiek stał się nieśmiertelny. Wszystkie cechy które występują u organizmów opartych na DNA sa możliwe do uzyskania. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu aby posiąść ta zdolność. Jest to jeden ze sposobów sięgnięcia po owoc z drzewa życia.

Portret użytkownika Quark

A po co Ci nieśmiertelność ?

A po co Ci nieśmiertelność ? Żeby na emeryturę pracować 1.000.000 lat , żreć , pić i kopulować przez 10 mln. lat i użerać się z teściową przez czas nieokreślony ?? Jak dożyjesz 100 -tki i ci się jeszcze nie znudzi to porozmawiamy. Zrozum , że długość życia nie ma znaczenia - liczy się samorealizacja czyli spełnienie - abyś pewnego dnia mógł powiedzieć : "no... i teraz mogę już umrzeć" ! 

Strony

Skomentuj