Naukowcy twierdzą, że kurze jaja mogą zapobiegać cukrzycy

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Ludzie, którzy jedzą w tygodniu przynajmniej cztery kurze jaja, są prawie o połowę mniej narażeni na rozwój cukrzycy. Wniosek ten został zaproponowany w oparciu o wyniki badań naukowców z University of Eastern Finland.

 

Mówimy o rozwoju cukrzycy drugiego typu, który charakteryzuje się względnym niedoborem insuliny i zwykle zagraża ludziom z nadwagą. Eksperci rozpoczęli swoje badania jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wzięło w nim udział około 2,3 tys. mężczyzn w średnim wieku. Przez 20 lat naukowcy śledzili nawyki żywieniowe i stan zdrowia tych osób. Pod koniec eksperymentu 430 z nich zachorowało na cukrzycę.

 

Jak się okazało w wyniku badania, u osób, które jadły cztery jaja kurze w tygodniu, ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II było o 37% niższe niż u ich towarzyszy ograniczających spożycie w ciągu tygodnia do jednego jajka. Poprzednie badania w innych krajach, wykazały, że stosowanie w diecie jaj może prowadzić do rozwoju cukrzycy.

 

Jednak ten eksperyment udowodnił, że choroba może być rzeczywiście wywołane przez inne czynniki takie jak obfitość mięsa w diecie, palenie tytoniu czy brak aktywności fizycznej. Zdaniem uczonych jaja kurze zawierają dużo składników odżywczych, które mogą pomóc w metabolizowaniu i niwelowaniu niektórych stanów zapalnym.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu medycznego:

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mirmił

Człowiek jako istota

Człowiek jako istota obdarzona rozumem ,podobnie jak i zwierzęta wie kiedy ,co i w jakiej ilości jeść. Jedyne czego trzeba to nauczyć się słuchać co organizm do nas mówi a na początek polecam złotą zasadę ŻP (żryj połowę!) - tego na co masz ochotę.. Tako rzekłem.

Portret użytkownika łysy

Od około 20-tu lat jem

Od około 20-tu lat jem kilkanaście jajek tygodniowo i jestem zdrowy jak ryba. Aktualnie mam 36 lat i właśnie w minionym tygodniu zrobiłem sobie badania krwi i wszystko mam w normie: i cukier i cholesterol i trójglicerydy...

Skomentuj