Naukowcy twierdzą, że kilkadziesiąt lat Paryż i Nowy Jork może nie nadawać się do życia

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wciąż nie brakuje naukowców, którzy wieszczą, że globalne ocieplenie powróci wkrótce ze zdwojoną siłą. Należą do nich niewątpliwie badacze z University of Hawaii, którzy przewidują, że za 45 lat metropolie takie jak Paryż czy Nowy Jork nie będą się już nadawały do zamieszkania.

 

Uczeni przeanalizowali wzrost temperatury na Ziemi w latach 1860 - 2005 i doszli do wniosku, że zmiany klimatyczne spowodowane działalnością człowieka są nie do zatrzymania. Uważają oni, że do 2100 roku średnia temperatura na naszej planecie wzrośnie aż o 11 stopni Celsjusza. Ich zdaniem z tego powodu Nowy Jork nie będzie się nadawał do życia już w 2047. Opustoszeją tez miasta takie jak Orlando, San Diego, Los Angeles, Houston, Chicago, Seattle czy Dallas. Eksperci uważają, że Amerykanie będą musieli przenieść się na Alaskę, gdzie będzie można żyć do 2072 roku.

 

Brytyjczycy będą musieli opuścić Londyn do 2056 roku. Spotka to podobno aż 100 miast na świecie i dotknie 5 miliardów osób. Naukowcy twierdzą, ze nawet jeśli całkowicie przerwiemy emisje gazów cieplarnianych cieplna apokalipsa będzie odłożona w czasie tylko o 5 lat. Zdaniem ekspertów z Hawajów kraje znajdujące się w tropikach doświadczą tych negatywnych efektów ocieplenia już w 2020 roku.

 

Trudno nie odnieść wrażenia, że twierdzenia naukowców są wpisane w odbywającą się właśnie zmasowaną kampanię propagandową, która zaczęła się od dziwnego raportu ONZ-owskiego IPCC, w którym wyrażono, że jest 95% szans na to, że globalne ocieplenie to efekt działalności człowieka. Uczeni z Hawajów wiedzą po prostu gdzie leżą naukowe konfitury skutkujące grantami i dlatego opowiadają historie konieczne z punktu widzenia skuteczności opodatkowania ludzkości.

 

Tym razem jednak troszeczkę przesadzili, bo skoro twierdzą, że ocieplenia nie da się zatrzymać, to po co z nim walczyć nakładając nowe podatki i zażynając przemysł krajów takich jak Polska? Możliwe, że mit globalnego ocieplenie wkrótce pryśnie jak mydlana bańka. Nadzwyczajnie spokojne Słońce oznacza bowiem ryzyko poważnego oziębienia klimatu. Bardzo możliwe, że to dlatego obserwujemy obecnie tak wyraźne zwarcie szeregów ideologów globalnego ocieplenia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Stary

Niby dlaczego mają opuszczać

Niby dlaczego mają opuszczać te miasta?
Niby dlaczego Eksperci uważają, że Amerykanie będą musieli przenieść się na Alaskę, gdzie będzie można żyć do 2072 roku jeśli temperatura podniesie się tylko o 11 stopni? Na Alasce i tak jest zimno?! Oni nie wiedzą co piszą.

Portret użytkownika Cezar

Srututu majtki z drutu,tym

Srututu majtki z drutu,tym syjonista to juz wali na dekle,az im sie juz mozgi lasuja od tego ocieplenia.
Jakie ocieplenie czy oziebienie, 1000 lat to kichnieniecie w porownaniu do calych dziejow ziemi,ludzkie zycie to heksosekunda ( albo mniej ) w czasie istnienia ziemi.
Ci syjonscy paranaukowcy chca byc madrzejsi od wszechwladnego wszechswiatem Boga,co oni moga powiedziec na temat dziejow ziemi,przez dziesiatki lat tak zmanipulowali historie ze sami juz gubia sie w tym co pierdziela.
USA jest gorsze od Korei Północnej,bo przynajmnej w tej korei siedza u siebie i nie maczaja paluchow nigdzie w cudze sprawy,a ci z USA co robia tylko wszedzie wtykaja paluchy i robia zament.
Syjońscy Debile USA widza źbło w cudzym oku a nie widza belki we własnym oku.

Portret użytkownika RobCoInd55

No teraz to ci naukowcy

No teraz to ci naukowcy przegięli, serio wychodzi na to że czeka nas prawdziwa zagłada. Większych bredni od dawna już nie słyszałem. Sugerowałbym tym naukowcom zając się problemami dnia dzisiejszego, a nie wyjeżdżać w przyszłość i to jeszcze tak pesymistycznie. I doprawdy 11 stopni w ciągu 90 lat??? Gdyby napisali że 1-2 stopnie to może bym jeszcze uwierzył. Ech...brak słów po prostu.

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika Nostra Damus

Jeżeli chodzi o to, które

Jeżeli chodzi o to, które stolice i kiedy nie będą nadawać się do zamieszkania, to ja radziłbym tym naukowcom i uczonym aby zaczęli się zastanawiać, gdzie ewakuować Tokio. Nie da się ukryć, że za niedługo tzreba będzie to zrobić. Ja proponuję, żeby japończyków przesiedlić do Afryki. Jest tam jeszcze dużo miejsca, no i pole do popisu jeżeli chodzi o przemysł. Afryka wreszcie stanęłaby na własne, japońskie nogi. Same plusy. Smile

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Skomentuj