Naukowcy twierdzą, że hybrydowy wirus Deltacron prawie na pewno nie istnieje

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eksperci powiedzieli w poniedziałek, że podejrzana mutacja hybrydowa koronawirusa, zwana Deltacron, znaleziona w laboratorium na Cyprze, jest prawdopodobnie wynikiem zanieczyszczenia laboratoryjnego, a nie niebezpiecznego nowego wariantu wirusa.

 

Media cypryjskie poinformowały o odkryciu złowrogiego Deltacrona w sobotę, opisując, że ma on tło genetyczne wariantu Delta wraz z niektórymi mutacjami Omicron. Chociaż genetyczne połączenie koronawirusów jest możliwe, jest to rzadkie, a naukowcy analizujący odkrycie tak zwanego „Deltacronu” twierdzą, że jest to mało prawdopodobne.

 

Cypryjska sekwencja Deltacron, o których donosiło kilka głównych mediów, wyglądają na dość oczywiste zanieczyszczenie. Domniemane mutacje znajdują się w części genomu, która jest podatna na błędy w niektórych procedurach sekwencjonowania. Dlatego właśnie środowisko naukowe jest zgodne, że to prawie na pewno nie jest biologiczna rekombinacja linii Delta i Omicron.

 

Chociaż ludzie mogą jednocześnie zarazić się grypą i koronawirusem, tych dwóch wirusów nie można łączyć. W przeciwieństwie do nowych wariantów COVID-19, takich jak Omicron, które mocno wpłynęły na przebieg pandemii, przypadki jednoczesnego zakażenia grypą i koronawirusem nie są niczym nowym. Od początku pandemii koronawirus zrodził dziesiątki wariantów, z których cztery WHO nazwała złowrogimi nazwami: Alpha, Beta, Delta i Omicron.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Jak Anglik lub Niemiec mogą

Jak Anglik lub Niemiec mogą zrozumieć o czym mówimy ? Wyrażenie " prawie na pewno " jest raczej dla nich nieprzetłumaczalne że o zrozumieniu nie wspomnę Smile Nie dziwmy się zatem że nakładają na nas kary gdyż nie pojmują naszego toku myślenia który może dogonią za jakieś 10 pokoleń .

Portret użytkownika krasuha

Przeszła z komisji do

Przeszła z komisji do głosowania w sejmie ustawa 1846, która jest tym samym co rozpoczęcie powoływana na nowo do funkcjonowania obozów koncentracyjnych. Jutro głosowanie. Po podpisaniu przez prezydenta wejdzie w życie w lutym. Na dodatek ustawa ta jest kolejnym bublem prawnym. Znaczy się masz prawnika jesteś niewinny nie masz papugi to płacisz albo wylatujesz z pracy. Masakra i absurd.

"W przypadku wejścia w życie projektowanego rozwiązania w zakresie możliwości nałożenia przez kierownika podmiotu wykonującego działalność leczniczą na pracowników, w przypadku których nie istnieje przeciwwskazanie do przyjęcia szczepionki, rodzi szereg komplikacji prawnych. Nie wiadomo, jak w przypadku nałożenia takiego obowiązku ma być weryfikowane zaistnienie przeciwwskazania w zakresie stanu zdrowia do przyjęcia szczepienia. Nie jest też jasnym, jak obowiązek poddania się szczepieniu miałby być egzekwowany, ani też, czy w przypadku odmowy poddania się szczepieniom, wobec takiej osoby miałaby być zastosowana egzekucja administracyjna, która to jest przesłanką nałożenia kary nagany lub grzywny przewidzianej w kodeksie wykroczeń. Należy przyjąć, że odmowa poddania się szczepieniu w żadnym wypadku nie mogłaby być podstawą zwolnienia z pracy, bowiem postępowanie takie pozbawione jest podstaw prawnych. Wreszcie materia projektowanych przepisów milczy na temat tego, kto miałby ponieść odpowiedzialność za ewentualne roszczenia pracownika z tytułu niepożądanych odczynów poszczepiennych, które teoretycznie mogą pojawić się po przyjęciu szczepionki."

Portret użytkownika Ktos

Czy istnieje Covid czy inny

Czy istnieje Covid czy inny wirus Tak. Dla tych którzy myślą że nie i tak moja wypowiedz nic nie zmieni gdyż są zbyt pewni tego że NIE. Ale 3 dni temu sam złapałem to coś. 

Mam 2 latka który chodzi do żłobka wiec średnio co tydzień przynosił jakieś chorupsko do domu a że jestem pracownikiem kluczowym na bierząco wykonywełem testy od ponad 2 lat te same które zapewniała firma i ani razu nie wyszedł pozytywny, bez znaczenia jak byłem chory ja albo żona. W poniedziałek mieliśmy przylecieć na tydzień do kraju( mieszkamu w UK ) ale przed wylotem mieliśmy zrobić "24h przed " testy więc w sobotę zaproponowałem żonie żeby zrobić szybkie testy które zawsze dawały wynik negatywny i już po 15 min u mojej wyskoczyl pozytywny :/ No q... i polatane. Ja jako osoba po 2 dawkach nie moglem zostać na samoizolacji ( myślę że powód dla którego jesteśmy zaszczepieni będzie miał znaczenie, a więc dygresja... mój tata miał raka i był bardzo ciężkim stanie, zdawaliśmy sobie sprawę z powagi sytuacji wiec przyjeliśmy szpryce żeby w razie W móc bez kwarantanny przylecieć do kraju, w sierpniu zaszłego roku pożegnaliśmy mojego ojca ). W niedziele przed nocko wykonałem test i negatyw ale w trakcie powrotu do domu a wracam 25 min autem myślałem że nie dojadę tak mnie złamało nagle zimno, gorąco, drgawki. Na miejscu zrobiłem test i pozytywny. NIe jesteśmy umierający ale czuję się jak bym miał grypę na kacu wszyskto mnie boli. A więc czy jakiś virus istnieje który jest wykrywany przez testy TAK i który daje POPALIĆ TAK. Nie chcemy już dawek przypominajacych i nie weźmiemy ich mimo obecnej choroby, po 2 dawce nie wiedziałem jak się nazywam byłem jak leptyk przez 2 tygodnie a moja odchorowałe gorzej Astre niż czuje się teraz. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać za ani zniechęcać do szpryc ale nie chce mi się już czytać że coś takiego jak Covid nie istnieje. Istnieje jak wiele innych wirusów, nawet od zwykłego przeziębienia można się przeniesć na 2gi świat. A tak apropo zjadliwości to powrócę do mojego taty (bez szczepienia) w styczniu po 4 chemiach zlapał covida i mimo tętniaka, raka, zawału i nadcisnienia przechorował go w domu bez chospitalizacji i w miarę dobrze się czuł.

Portret użytkownika baca to rumcajs

Wpierw zrobiles testh

Wpierw zrobiles testh wkladajac zakazony patyk prawie do mozgu , nosiles zarazone maseczki a potem dostales objawy udawajace covida ... od testow do maski - nie ma covida

gdyby byl to ludzie by mieli te same objawy od tego samego wirusa a nie kazdy inne Inne wystepuja tylko wtedy kiedy ma sie rozne objawy od roznych nabytych zdarzen z zakazonymi ich maskami , testami czy uj we jeszcze co zarazili .

Portret użytkownika Sio

A najlepsze jest to, że już

A najlepsze jest to, że już prawia dwa lata temu jeden rosyjski wirusolog powiedział, że mutacji jest kilkaset a może nawet ponad tysiąc. No ale ruskie nic nie wiedzą chociaż jak amerykańcy mają wojskowe laboratoria czwartego stopnia, w których prubki wirusów mogłyby zdepopulować ludzi do 10 %

Strony

Skomentuj