Naukowcy sugerują, że zmiany klimatu na Ziemi to widoczny efekt przebiegunowania

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Pole magnetyczne Ziemi to bardzo ważna cześć otaczającej nas natury. Bez niego nasza planeta byłaby ciągle pod ostrzałem wiatru słonecznego. To pole ochronne rozciąga się na tysiące kilometrów w przestrzeń kosmiczną, a sam magnetyzm wpływa na wszystkie organizmy żywe warunkując na przykład tak istotne zachowania jak migracje zwierząt. Jednak, to pole w ciągu ostatnich 200 lat osłabiło się o 15% i niektórzy naukowcy twierdzą, że może to być znak nadchodzącego przebiegunowania.

 

Eksperci uważają, że ta rewolucyjna zmiana nie jest daleko, ale trudno dokładnie określić, kiedy może się to zdarzyć. Jeśli do tego dojdzie nastąpią istotne zmiany na Ziemi. Przede wszystkim planeta będzie zdecydowanie bardziej narażona na wiatr słoneczny, który może łatwo zniszczyć warstwę ozonową.  Może to być katastrofalne dla ludzkości, ponieważ prawie na pewno radykalnie zmieni się klimat i zwiększy się liczba przypadków nowotworów u ludzi.

 

Przebiegunowanie spowoduje, że klimat na Ziemi zmieni się drastycznie. Naukowcy z Danii uważają, że globalne ocieplenie jest bezpośrednio związana ze zmianami pola magnetycznego, a nie z emisjami CO2.  Według ich badań, Ziemia przeżywała dotychczas naturalny okres niskiego zachmurzenia z powodu mniejszej ilości promieni kosmicznych penetrujących naszą atmosferę.

 

Według nich poziom promieniowania docierającego do powierzchni nieuchronnie wzrośnie.  Według niektórych szacunków, wielkość promieniowania kosmicznego na Ziemi może wzrosnąć nawet kilkukrotnie, powodując wzrost zachorowań na choroby onkologiczne o kilkadziesiąt procent. Czy ostatnia epidemia raka jaką widzimy dookoła nas może mieć z tym jakiś związek?

 

Magnetosfera odchyla naładowane cząstki wiatru słonecznego i promieniowania kosmicznego, które nie mogą przekroczyć linie pola magnetycznego i są odchylane od ich pierwotnego obszaru oddziaływania, omijając Ziemię. Naukowcy przewidują, że gdyby doszło do przebiegunowania nastąpi okresowy jej zanik, co z kolei spowoduje, że każdego roku setki tysięcy ludzi umrze z powodu wzrostu poziomu promieniowania kosmicznego. 

 

Nie usłyszy się o tym w mediach głównego nurtu, bo rządzący nami nie chcą wzbudzać paniki, ale fakt, że kolejne agencje kosmiczne wysyłają sondy kosmiczne dedykowane badaniu problemu zanikającej magnetosfery to nie przypadek, to wyraz obawy o to, co może się stać i chęci zrozumienia zachodzących procesów. 

 

W samym tylko listopadzie 2013 uruchomiono trzy statki kosmiczne, których celem jest ustalenie tego, w jaki sposób ewoluuje pole magnetyczne Ziemi. Niektóre z tych misji kosmicznych mają za zadanie wykonanie szczegółowych map współczesnego pola magnetycznego Ziemi. Trudno uwierzyć, że ten cały ruch w kosmosie to tylko efekt ciekawości naukowej. Zwykli zjadacze chleba i tak nie zrozumieją tego, co się wokół nich dzieje, więc lepiej ich nie informować, albo powiedzieć, że zmiany wokół nich można odwrócić opodatkowując ich. Prawda może być jednak inna i stąd ta nerwowość na orbicie okołoziemskiej.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Art

Czyli w ciągu 3 dni Ziemia

Czyli w ciągu 3 dni Ziemia wyhamuje, zatrzyma się w miejscu i zacznie obracać w przeciwnym kierunku. Jedni ludzie będą mieli 3 słoneczne dnie, a inni 3 ciemne noce przez 3 doby.
Słońce pewnie też zmieni kierunek obracania się względem własnej osi. Na Ziemi może dojść do przebiegunowania odwrotnego względem przebiegunowania się Słońca. Ciekawe czy to tak będzie i co wogóle będzie Smile

Portret użytkownika Kazik

Ludzie ale wy bzdury

Ludzie ale wy bzdury wypisujecie w tych nedznych komentarzach. BBC jakis czas temu wyemitowalo program "raging planet" polecam obejrzenie. A pozniej pomyslcie o tym skad to sie wzielo. Takie programy ucza szacunku do ziemi ale jeszcze wiekszego szacunku do stworcy tego wszystkiego.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Najlepszym dowodem

Najlepszym dowodem nadchodzącego przebiegunowania jest Ronald Musk bo już teraz wykonuje ruchy nie z tej ziemi. Oby tylko ludzie nie doszli do wniosku, że czas to przebiegunowanie sztucznie przyspieszyć bo jak tu godnie żyć w kraju pędzonym w kanał przez rozmaite kukły.

Niedawno zrobili u nas badanie z którego wynika, że większość Polaków popiera ZUS.

Portret użytkownika Art

Jeszcze lepszy jest Toni

Jeszcze lepszy jest Toni Nacierewicz. A wogóle cele misji zagranicznych są w efekcie zawsze bezcelowe. Amerykanie w razie kłopotów nigdy Polsce nie pomogą. Śmieszne tylko, że atakują Toniego tak nieobliczalni ludzie jak Palimłot i jego pieski z Duchu Alkonarkopedzi, dla których byznes jest byznes, nie ważne jakim kosztem.

Portret użytkownika jurgen

wiekszej bzdury nie czytalem

wiekszej bzdury nie czytalem w zyciu,zmiany klimatu na ziemi moze byc efektem przebiegunowania ok prawda ale napewno nie dojdzie do zaniku magnetoswery,najprawdopodobniej bedzie to proces stopniowy i bedzie sie objawial anomaliami klimatycznymi oraz innymi,ale nie wciskajcie takiej ciemnoty o zanikaniu magnetosfery i zwiekszonej zachorowalnosci na raka,dlaczego nikt nie napisze ze zwiekszenie zachorowalnosci na raka to efekt zlej diety,calego syfu jaki dodaja do pozywienia,majstrowanie z GMO czy skazenia radioaktywne ktore to dopiero ma potencjal do powodowania zmian klimatycznych. ten portal pisze coraz wieksze bzdury.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Jeżeli setki tysięcy

Jeżeli setki tysięcy przekaźników GSM walących nam po oczach promieniowaniem elektromagnetycznym nie przyczyniają się do raka mózgu, jąder lub jelit to mi tu kaktus wyrośnie zaraz.

A statystyki zachorowań na raka skóry czytałeś kiedykolwiek? Ostry wzrost w ciągu ostatnich 20 lat. To też od złej diety czy może od Słońca, które już dawno przestało grzać i po prostu pali równo ultrafioletem. Dawniej nie było kremów z filtrami i chodziło się całymi dniami na słoneczku w samych gaciach. Zrób to teraz i poczekaj parę lat, a potem przyjżyj się swojej skórze.

Strony

Skomentuj