Naukowcy stworzyli syntetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 do walki z pandemią

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi.pl

Amerykańscy naukowcy wymyślili nietypowy sposób walki z SARS-CoV-2. W laboratorium stworzyli syntetyczną wersję koronawirusa, która potrafi blokować namnażanie się naturalnego wirusa.

 

Zespół badawczy z Penn State University postanowił opracować zmodyfikowaną wersję koronawirusa SARS-CoV-2 jako potencjalną metodę walki z trwającą pandemią. Syntetyczny wirus, jak zapewniają naukowcy, został zaprojektowany w taki sposób, aby nie wywoływał choroby wśród ludzi i działał jak pasożyt dla naturalnego koronawirusa. To oznacza, że po wyeliminowaniu groźnego SARS-CoV-2 sam przestanie istnieć.

 

Syntetyczny wirus zaburza namnażanie się jego naturalnej wersji, a z drugiej strony, naturalny patogen sprzyja rozmnażaniu się jego sztucznej wersji. Ponadto, powstały w laboratorium twór potrafi replikować się trzy razy szybciej, dzięki czemu szybko wygrywa z groźnym koronawirusem SARS-CoV-2.

Naukowy potwierdzili skuteczność syntetycznej wersji wirusa w walce z jego naturalnym odpowiednikiem podczas eksperymentów na zwierzęcych komórkach. Wykazano, że w ciągu 24 godzin, sztuczny wirus zredukował ilość naturalnej wersji koronawirusa o połowę.

 

Zachęceni pozytywnymi wynikami badań naukowcy z Penn State University zapowiadają kolejne eksperymenty - tym razem na komórkach ludzkich płuc i w obecności nowych mutacji koronawirusa. Miejmy tylko nadzieję, że tego typu eksperymenty z wirusami nie doprowadzą do kolejnej, jeszcze groźniejszej pandemii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zubek

To wielce ciekawe: da się w

To wielce ciekawe: da się w kilka miesięcy zbudowac syntetyczny odpowiednik Sars2 i to tak, by blokował oryginał.

A wcześniej twierdzono, że oryginał jest naturalny i nie mógł powstać w labie. No, oni juz przestali się opierdalać z maskowaniem faktów.

Jesteśmu już oficjalnie w erze tworzenia dowolnej broni wirusowej.

Portret użytkownika drako_tr

No tak, bo ani szczepionki,

No tak, bo ani szczepionki, ani wersja "alfa" nie były odpowiednio dopracowane...ale naprawiono już ten błąd... ten kolejny laboratoryjny i "niegroźny" wirusek, już na pewno właściwie się przyjmie.

No Szczepany, szykować łapki, teraz już nie tylko będziecie nieśmiertelni, teraz staniecie się "bóstwami" Biggrin

 

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Amerykanie na każdym kroku

Amerykanie na każdym kroku chca utrzymać wiarę, że jakis wirus w ogóle istnieje, tak jak ta akcja z Trumpem i kongresmenami i mówienie, że wirus został wyprodukowany w Chińskim labolatorium, a chodzi o to aby usprawiedliwić produkcję i szczepienie ludzi bo w końcu wirus istnieje nieważne, że nie jest tak groźny jak mówił np. Anthony Fauci ale istnieje więc trzeba szczepić, to jest banda oszustów którzy ze sobą współpracują ci wszyscy politycy w USA aby robić żydowski geszeft. Donald Trump współpracuje z Bidenem i odgrywają teatrzyk.

Skomentuj