Naukowcy stworzyli scenariusz drugiej fali koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Korzystając z modelowania matematycznego i danych dotyczących pierwszej fali zakażenia koronawirusem, naukowcy przewidzieli, kiedy rozpocznie się (lub już się) druga fala zakażenia Covid-19 w krajach europejskich. Co chyba ważniejsze, pojawiły się już pierwsze prognozy co do tego kiedy może osiągnąć swój szczyt.

Podczas gdy ludzkość dopiero co zaczęła wracać do normalnego życia niektóre kraje ogłosiły początek drugiej fali zachorowań. W w ubiegłym tygodniu kanclerz Austrii Sebastian Kurz zapowiedział zaostrzenie środków ograniczających. Izrael jako pierwszy na świecie wprowadził drugą, trzytygodniową kwarantannę, a brytyjski premier Boris Johnson nie wykluczył najpoważniejszych środków, w tym nowej blokady narodowej.


Światowa Organizacja Zdrowia odnotowała, że ​​w ciągu ostatniego tygodnia zarejestrowano rekordowy wzrost liczby osób zakażonych SARS-CoV-2: od 14 do 20 września na świecie wykryto 1 998 897 nowych pacjentów z koronawirusem, a w wyniku choroby zmarło 36 764 osób. Liderami w tym zestawieniu pozostają Stany Zjednoczone, Indie i Brazylia.


Władze większości krajów zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą, a naukowcy z Francji, Danii i Włoch pokusili się nawet o próbę przewidzenia tego, jak druga fala koronawirusa, przebiegnie w krajach europejskich. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Scientific Reports.


Jej autorzy uważają, że druga fala pandemii stanowi jeszcze większe zagrożenie dla społeczeństwa niż pierwsza. Ogromne liczby ofiar i katastrofalne konsekwencje dla gospodarki to zaledwie początek. Według naukowców proces już się rozpoczął: analiza statystyczna i modelowanie, pokazały, że druga fala Covid-19 rozpoczęła się w lipcu 2020 roku i potrwa do stycznia 2021 roku.


Biorąc pod uwagę, że wydaje się, że druga fala Covid-19 już rozpoczęła się w takich krajach jak Belgia, Bośnia, Chorwacja, Czechy, Grecja, Holandia, Serbia, Słowacja, Słowenia i Hiszpania, naukowcom udało się zasymulować dynamikę drugiej fali dla wszystkich krajów europejskich. Tak więc we Francji i Norwegii szczyt zapadalności ma wystąpić w połowie i pod koniec września br., We Włoszech - w połowie października, w Finlandii - pod koniec października, w Wielkiej Brytanii - na początku listopada, a w Szwecji - na początku przyszłego roku.

Warto przy tym pamiętać, iż nie jest to żadna przepowiednia a jedynie narzędzie statystyczne. Autorzy badania zauważają, że ich model można łatwo dostosować, gdy pojawią się nowe dane. Ponadto powinien stać się przydatnym narzędziem dla władz, rynków finansowych, przemysłu i zwykłych obywateli, którzy chcą przygotować się i stawić czoła kolejnym zagrożeniom.


 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kamil23

Ja mam wrażenie, że Chiny

Ja mam wrażenie, że Chiny celowo wypuściły covida (który jest znany naukowcom de facto od lat 70tych) żeby zmniejszyć przeludnienie własnych obywateli. I teraz reszta krajów ma przechlapane.
Trochę czasu minie, zanim ludzki organizm zacznie się uodparniać na tego "parcha".

- strony internetowe

Portret użytkownika Monique

zacznie się druga tura qrwa

zacznie się druga tura qrwa covidoszajby!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo na pewno nie żadnej epi czy tez pandemii!!!!!! 

ach.... już nawet nie mam siły, i nie chce mi się, pisać wobec tej epidemii galopującej debilozy.....

 

PS. niech, naprawdę, przyleci jakieś UFO i zaora ten szpital coronaświrów!!!

Portret użytkownika 3plabc

Już mam dość kręcenia tej

Już mam dość kręcenia tej masowej paranoi. Przez 4 lata ludzie zdążyli zapomnieć, iż spełnia się Apokalipsa i wszyscy otrzymali dar Ducha Świętego, więc w zależności od własnej wiary w duszy funkcjonują jak pierwsi chrześcijanie. Jak Apostołowie mieli wiarę i charyzmaty Ducha Świętego to nawet leczyć mogli... tylko, że wierzyli. Ludzie przez ostatnie 2,5 roku nasłuchali się wszelkiej maści fałszywych proroków, pozamykali w duszy i w duchu, odcięli od praktyk religijnych bo jak kościoły pozamykane i wszyscy w maskach na gębach to jak praktykować, kiedy w kościół nie ma wspólnoty ducha, bo odległość, a na odległość to nic nie działa. Miłości na odległość człowiekowi też się nie przekaże, a jak dusza ma się bez miłości przeciwstawiać wszechobecnemu złu, czy złym duchom. Teraz wszystko zostaje powoli rozmyte i zamazane, koniec okresu znaków, a cała Apokalipsa zostanie na razie sprowadzona do dobrze nam znanego pojęcia Nowy Porządek Świata.

Portret użytkownika S

Ogromne liczby ofiar i

Ogromne liczby ofiar i katastrofalne konsekwencje dla gospodarki to nałukofcy wieszczyli juz poprzednim razem. Miało być wtedy przecież 80% świata zarażonie i kilkadziesiąt procent zgonów. A druga plan-demia została zaplanowana już 10 lat temu (biuletyn Fundacji Rockefellerów), więc nałukofcy mogą sobie modelować. Drugi lockdown odbędzie sie tak jak tego chcą Elity, a nie jak jakieś komputerki wyliczą.

P.S. Dzisiaj rząd Szwecji podał, że "zanotowano rekordową ilość nowych zarażeń od początku plandemii". Scenariusz jest tak dopracowany, że wszystkie kraje używają nawet IDENTYCZNYCH zwortów, zauważyliście?

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika Mojeimię44

Nie wierzyłem w to co piszesz

Nie wierzyłem w to co napisałeś o Szwecji gdyż jeszcze tydzień temu Szwecja mówiła zupełnie co innego.

https://polskatimes.pl/szwecja-nikt-juz-nie-umiera-od-koronawirusa-zakazonych-jest-malo-jak-szwedzi-to-zrobili/ar/c1-15182654

Sprawdziłem więc i faktycznie zadziwiajaca jest ta zmiana stanowiska zaledwie w kilka dni. Wierzyć się mi nie chcę, że elity myślą, że my jesteśmy aż tak ubodzy na duchu i upośledzeni umysłowo, żeby nie widzieć w tym manipulacji.  A może jednak jesteśmy a media zrobiły nam taką kaszankę z mózgu, że nie potrzeba żadnego programu MK ultra Sad

Jeszcze jedno. W Izraelu zamykają całkowicie transport publiczny i wprowadzają jeszcze inne nowe obostrzenia. Za głównych winowajców rozprzestrzeniania się koronawirusa media podają ludzi którzy protestują przeciwko Netanyahu. Widzisz jak to można odwrócić kota ogonem i twierdzić, że dupa to morda? Ja piszę poważnie. Media tam cały czas mówią, że protesty są główną przyczyną rozprzestrzeniania się koronawirusa i tłumaczą ludziom, żeby ze względu bezpieczeństwa ludzie w nich nie uczestniczyli gdyż to jeszcze bardziej pogorsza sytuację kraju. Skorumpowany Netanyahu winny biedy i rozwarstwienia społecznego jest niewinny a biedni ludzie którym nie starcza na życie i walczą o prawa człowieka to główne źródło rozprzestrzeniania się plandemi.  Wszystko mają dopracowane. Zapewne ten scenariusz będzie wdrażany wszędzie. Niewinni winni a winni niewinni. Tfuu ścierwa. 

Portret użytkownika S

Wierz mi, też szlag mnie

Wierz mi, też szlag mnie trafił, bo tydzień temu oficjalnie "wygraliśmy" z GRYPĄ-19, a tu proszę, Szwedzki rząd zaczyna śpiewać tak jak jest w scenariuszu. Myślą nad wprowadzeniem rodzinnej kwarantanny w Stockholmie (na razie). Słabo. A wojsko ćwiczy tu jak pojebane. Mieszkam przy porcie wojennym, a niedaleko jest baza myśliwców. Od 20 lat nie widziałem tu takiego wojskowego zamieszania, latają, pływają, strzelają qrwa (!). Nigdy nie ćwiczyli tu strzelania w pobliżu miasta. NIGDY! A teraz walą aż ziemia drży. Po h... to robią? Tu w mediach nie ma o tym nawet słowa.

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika S

Pogrzebałem i znalazłem na

Pogrzebałem i znalazłem na stronach rządowych o co chodzi. Rok temu ogłoszono ćwiczenia obrony totalnej, ale GRYPA19 je przerwała i przenieśli je na 2020. Jak tydzień temu ogłoszono koniec "zagrożenia" to wojsko od razu wróciło do ćwiczeń Wink Ale teraz pewnie znowu przerwą XD

https://www.karlskrona.se/kommun-och-politik/sa-arbetar-vi-med/trygghet-och-sakerhet/totalforsvarsovning-2020/

 

Co do Izraela i czy gdzie indziej też tak będzie. Jasne, że tak. Polandę planują zamknąć w przyszłym tygodniu, z tego co wiem, a winowajcą jest "zwiększenie kontaktów między ludźmi", czy jakoś tak to tłumaczą. Ludzi powaliło, wychodzą sobie z domów, spotykają się, z tego może jakiś bunt być przecież. No to BACH! wirusik powraca i mamy spokój Wink

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj