Naukowcy stworzyli organizmy syntetyczne, które potrafią się rozmnażać

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Naukowcy stworzyli syntetyczne organizmy zdolne do samoreplikacji. Tak zwane „ksenoboty”, to milimetrowe maszyny biologiczne. Umożliwienie im reprodukcji to zdumiewający krok naprzód w biologii syntetycznej. Szczegóły odnośnie tego przełomu, opisano niedawno w czasopiśmie Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

Zespół badawczy złożony z badaczy z University of Vermont, Tufts University i Harvard University wykorzystał komórki embrionalne żaby Xenopus laevis, do stworzenia swoich ksenobotów. Ich początkowe prace rozpoczęły się jeszcze w 2020 roku. Zespół opracował algorytm, który łączy ze sobą niezliczone komórki, aby stworzyć różne maszyny biologiczne.

 

Korpusy maszyn zostały stworzone przy użyciu biologicznego materiału komórkowego i sztucznych elektrod. Kiedy zostały aktywowane, komórki zaczęły ze sobą współpracować i formować się w „ciała”, które mogły wykonywać określone zadania, takie jak popychanie mikroskopijnych przedmiotów czy organizowanie i poruszanie się w określonym porządku. Gdy „rodzice” Xenobotów w kształcie Pac-mana poruszają się po swoim otoczeniu, zbierają luźne komórki macierzyste do swoich „ust”, z czasem łączą się, tworząc „potomstwo” Xenobotów, które rozwijają się tak, by wyglądać jak ich twórcy.


Źródło: Douglas Blackiston and Sam Kriegman

Badacze przekonują, że maszyny biologiczne są całkiem nieszkodliwe. Xenoboty można z łatwością wyłączyć i po około siedmiu dniach rozkładają się jak każda komórka skóry. Co więcej, zespół nie zamierza wypuszczać ksenobotów na świat, aby stały się robotami pomocniczymi. Chodzi raczej o zbadanie, w jaki sposób ich tworzenie może prowadzić do lepszych i szybszych algorytmów, które pomogą manipulować żyjącymi i funkcjonującymi komórkami.

„Gdybyśmy wiedzieli, jak powiedzieć kolekcjom komórek, aby robiły to, czego chcemy, to ostatecznie jest to medycyna regeneracyjna — zajmująca się urazami, wadami wrodzonymi, rakiem i starzeniem się.” – powiedział Michael Levin z Tuft, współautor badania. „Wszystkie te różne problemy powstają, ponieważ nie wiemy, jak przewidywać i kontrolować, które grupy komórek zostaną zbudowane. Xenoboty to nowa platforma do naszej nauki.”

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kas

To jakąś ustawę Antyaborcyją

To jakąś ustawę Antyaborcyją trzeba im zaimplikować... najlepiej w szczepionce...  przeca to dla ich dobra... a jak jakiś robot robota zgwałci.... no jaki musi się temu przyjrzeć raze z tym młodym z konfy bo przeca dzieci z tego nie bedzie to niech sie przyglądają chopy.... hej!

Portret użytkownika ARTUR

To jest właśnie nanożel

To jest właśnie nanożel elektroniczny który po wstrzyknięciu powoduje że Człowiek staje się mutantem i własnością firmy szczepionkowej , mutant produkuje też choroby nieznane do tej pory na które nie ma lekarstwa a jedynym sposobem uniknięcia zakażenia jest brak kontaktu fizycznego z zaszczepionym .

Portret użytkownika Rumcajs

a jak ktoś podawał rękę

a jak ktoś podawał rękę zaszczepionym? Abo oddychał tym samym powietrzem? (przecież tego nei da się uniknąć - ja czuje smród fajek ze stu iluś metrów na mieście i skąd mam wiedzieć czy cymbał się podziabał śmiertelnymi zastrzykami z smiercionośnymi dziadostwami które się rozmnażają).

Myślę że to to właśnie się tak replikuje:

Zdjęcie z mikroskopu elektronowego - omikron wychodowany ze szczepionek pfizera, j&j, astryzeneka

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Rumcajs

A to o taki kontakt fizyczny

A to o taki kontakt fizyczny to jak najbardziej się zgadzam z tą teorią - sam najlepszemu znajomemu który poznał kobietę fajną ale niestety głupią bo przy nich mówiłem na spotkaniu na ognisku w plenerze o tych szczepieniach i srovidzie że nie wolno się szczepić tym syfem nawet jak by płacili ci za to że przyjmiesz ten preparat śmierci milionami dolarów. Niestety kumpel się wygadał 2 tygodnie później że ona tydzień temu po spotkaniu że ona się dziabnęła (bo w pracy to i tamto) to nie skomentowałem już tego tylko powiedziałem z przerażeniem "o jaaaa...." A w głowie miałem w tej chwili że to HIV/Aids Mike'a Yadona i wiele innych kwestii jakie zagrożenie dla życia jest jak ktoś przyjmie to szataństwo do krwiobiegu - zakrzepy - kurwa mać! 

https://rumble.com/vmyr1j-blood-in-covid-vaxxed-people-turns-into-thick-clotted-jelly-2021.09.23.html (dowody na to jak krzepnie krew po dziabnięciu)

https://rumble.com/vlr3by-sekcja-zwok-zaszczepionego-ogromne-zakrzepy-krwi-w-mzgu-clot-shot-blood-of-.html (ogromne skrzepy krwi w mózgu u tego co zmarł po dziabnięciu)

Po miesiącu powiedziałem mu tak: nie obraź się za to co powiem, ale ja jak bym dowiedział się że moja kobieta się dziabnęła to w ten sam dzień ma się pakować i wypierdalać z domu lub ja sie pakuję i wychodzę i nigdy nie wracam. Tym bardziej że kumplowi dałem wydrukowaną kartkę z tym co mówił Mike Yeadon o szczepienach. 

 

Na kartce było wydrukowane to:

 

Mike Yeadon, były główny naukowiec firmy Pfizer, stwierdził, że jest już za późno, aby uratować osobę, której wstrzyknięto szczepionkę Covid-19. Wzywa tych, którym jeszcze nie wstrzyknięto śmiercionośnego związku, do walki o przetrwanie ludzi i życie ich dzieci. Znany na całym świecie immunolog opisuje dalej proces, który według niego zabije ogromną większość ludzi żyjących obecnie. Bezpośrednio po pierwszym wstrzyknięciu około 0,8% ludzi umiera w ciągu 2 tygodni. Osoby, które przeżyły, mają średnią długość życia 2 lata, która jednak zmniejsza się po każdym doładowaniu lub wstrzyknięciu „przypominającym”. Opracowywane są szczepionki uzupełniające, które rozkładają niektóre narządy, w tym serce, płuca i mózg. Profesor Yeadon, który przez dwie dekady był zaznajomiony z działaniami i celami badań i rozwoju w farmaceutycznym gigancie Pfizer, wyjaśnia, że ostatecznym celem obecnie podawanego schematu szczepionek może być tylko masowe wyludnienie, przy którym wszystkie wojny światowe wydają się być jak wystrzał z kapiszonu. „Miliardy są już skazane na pewne, nieodwołalne i pełne bólu zgony. Każda osoba, która otrzymała zastrzyk, z pewnością umrze przedwcześnie, a 3 lata to zrobiona na wyrost ocena tego, jak długo prawdopodobnie będzie żyła”. https://tinyurl.com/2f52brjp

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szczepionki mają białko kolca które wędruje do wszystkich organów w tym wątroby nerek mózgu serca płuc itd. i osoba po pewnej ilości białka umiera na niewydolność wielo organową taka nowa choroba się pojawiła, jednak gdy powiedzmy białko kolca będzie się gromadzić najpierw w mózgu powstanie niewydolność mózgu i zombie gotowy, tak na logikę  jest to możliwe, inna rzecz to blokowanie genu boga, gen ten jest odpowiedzialny za produkcje endorfin i uczucie szczęścia, radości jeżeli ten gen jest zablokowany to pozostaje osobie jedynie uczucie wkurwienia, dodatkowo endorfiny służą organizmowi do leczenia ich brak oznacza brak samo leczenia i mamy problem nie do ogarnięcia. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

autor: baca (2021-06-19 09:03)
z tymi czterema zmarłymi pilotami british airways to jednak okazuje się nieprawda - jest ich pięciu tak naprawdę...
właśnie padł kolejny pilot odrzutowego liniowca - młody 33 lata wysportowany - padł w jednej chwili jak komar po muchozolu... na szczęście nie za sterami samolotu ale roweru...
niewielki wysiłek polegający na jeździe rowerem po parku rowerowym zabił go jak piorun...
https://www.newvalleynews.co.uk/news/airline-pilot-in-mystery-death/
powoli robi sie panika wśrod zaszczepionych - wkrótce powszechnie zdadzą sobie sprawę że jedyne co mogą teraz zrobić to:
ZEMSCIC SIE NA TYCH KTÓRZY ICH TAK URZADZILI
ten pilot nawet nie doczekał dziecka bo jego żonka jest w 6 miesiącu...
korporacje już zatrudniły rekruterów żeby całość szczepanów wymienić w dwa lata na niezaszczepionych - chodzi o to aby zachłanne korporacje nie cierpiały na przerwy w uzyskiwaniu dochodów - rozumiecie szczepany?
pomyślcie póki jeszcze możecie o zemście, bo i tak nic innego wam nie pozostało...

j23 (anonim) (2021-06-19 07:57)
Zgodnie z tym co powiedział słynny virusolog Luk Montagnier laureat nagrody Nobla odkrywca virusa HIV , to te genetyczne szczepionki powodują mutacje virusa i to osoby zaszczepione będą się nim zarażać ,roznosić go i od niego umierać .I już mamy , w Anglii gdzie najwięcej ludzi zaszczepiono mamy najwięcej mutacji virusa .W Polsce niezależni lekarze ujawnili dokumenty Ministerstwa Zdrowia z których wynika że dwa razy więcej osób zaszczepionych zaraża się virusem niż nie zaszczepionych.Włoscy naukowcy podali że osoby zaszczepione powinny unikać słońca ponieważ grozi im rak skóry do tego nie powinny latać samolotami z powodu zakrzepicy która grozi udarem i zawałem przy zmianie wysokości .Tak więc wakacje za granicą i opalanie na plaży w słońcu które zabija virusa tylko dla nie zaszczepionych .A nasi rządowi tzw." eksperci " sowicie opłacani przez korporacje oraz Minister Zdrowia ekonomista i szef Sanepidu elektryk dalej klepią bzdury o wyszczepieniach

autor: DarkTech (anonim) (2021-06-19 00:54)
Wiecie co?
Ja wszystkim zaszczepieńcom życzę jedynie spełnienia jednej z wielu przepowiedni:
 Kara, która spadnie na ludzkość będzie większa niż w czasie potopu. Ci, którzy przeżyją, będą zazdrościć umarłym.
Kiedyś próbowali oskarżyć pewnego właściciela koncernu telewizyjnego o podawanie nieprawdziwych informacji, jednak ten wygrał przed sądem twierdząc że media stworzone są w celu propagowania rozrywki, zaś wiedzę czerpie się z książek i publikacji naukowych. Jeśli ktoś traktuje telewizor jako źródło rzetelnej informacji i wiedzy - jest zwyczajnym debilem i efektem hodowli bezwolnych konsumentów za wszelką cenę.

Był kiedyś taki film pt. "They live" w którym przekaz mediów jest jeden - "kupuj", "nie podważaj autorytetów", "pieniądze są twoim bogiem". Może warto obejrzeć by co nieco zrozumieć?
Film cały z lektorem tu: cda.pl/video/5131776
 

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Skomentuj