Naukowcy stworzyli niezwykłą maskę, która zabija wszystkie przechodzące przez nią wirusy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Urządzenie zawiera filtr grzewczy, który może zmniejszyć stężenie wirusów od tysiąca do miliona razy.

 

Od wybuchu pandemii COVID-19 minęło wiele miesięcy i przez cały ten czas maska medyczna pozostaje jednym z głównych sposobów ochrony przed infekcją. Teraz projekt tej prostej bariery dla wirusa może otrzymać nowe ulepszenia.

 

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology opracowali nową wersję maski medycznej, która pozwala nie tylko zatrzymać, ale także zniszczyć wirusa, gdy dostanie się do filtra. Urządzenie oparte jest na filtrze grzewczym wykonanym z siatki miedzianej, pracującym w temperaturze około 90 stopni Celsjusza.

 

Prezentowany projekt wyróżnia się zauważalnym powiększeniem w porównaniu z tradycyjną maską medyczną. Ale dzięki filtrowi miedzianemu takie rozwiązanie może zmniejszyć stężenie wirusów spadających na maskę od tysiąca do miliona razy, w zależności od wielkości urządzenia.

 

Do tej pory opracowane przez naukowców prototypy działają w oparciu o dziewięciowoltową baterię, która pozwala na utrzymanie temperatury wbudowanego filtra przez kilka godzin, jednocześnie chłodząc powietrze dostające się do ust i nosa człowieka.

 

Zdaniem naukowców w przyszłości z ich rozwoju będą mogli skorzystać pracownicy placówek medycznych i innych organizacji działających na obszarach o podwyższonym ryzyku infekcji.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mirosław Pawłowski

Redaktor "tallinn"

Redaktor "tallinn"

to chyba agent NWO. Zakładanie takiej maseczki spowoduje , że będziemy odizolowani od kontaktów z innymi ludźmi a tym samym będziemy żyli z dala od wszystkich wirusów i bakterii. Wtedy stracimy odporność organizmu do obrony. Skutki tego mogą być tragiczne.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika MiamiVibe

Pomijając maski, strefy i

Pomijając maski, strefy i cały ten chory cyrk to plandemia zrobiła to co miała zrobić od samego początku: podzieliła ludzi jeszcze bardziej. Parchy chciały przez tego świrusa zerknąć na ile mogą sobie pozwolić robić w wuja społeczeństwo, okazało się, że mogą sobie pozwolić na bardzo wiele. Jeśli nie dostaniemy pomocy z zewnątrz, to po prostu już po nas wszystkich, bo garstka świadomych nie da rady tłumowi biomasy.

Portret użytkownika BabUsik

Lubię ciebie magistrze ale

Lubię ciebie magistrze ale czy ty kiedykolwiek czytałes pismo święte słowo Boże bo jak nie,, to co ty od.pier.lasz. wybiurczo i bez jakiegokolwiek zrozumienia cytujesz jeb.ć ufolców wiemy od dawna kto udaje ufo i kto na końcu za tym stoi. Musiałem drastycznie to przekazać ale obawiam się że i tak nie zrozumiesz. Więc jeśli we mnie widzisz kłamcę to zapytaj Najwyższego. Wiele wiemy żebym nie musiał cytować pisma które jest życiem i prawdą, ja wiem że kłacy zawsze powiedzą że biblia zakłamana bo to szatan i ludzie zrobili. Ale Ty sam będziesz musiał tłumaczyć sie przed świętymi i prorokami a oni kłamcami nie byli.

Portret użytkownika Mojeimię44

Jedyną prawdę, którą

Jedyną prawdę, którą usłyszałem od dawien dawna jest ta wygłoszona przez Pawła Kukiza. Więc kochani jeśli jeszcze się łudzicie, że żyjecie w szczerym świecie to posłuchajcie. To ma odnośnik do wszystkich wydarzeń politycznych w tym i koronawirusa. 

https://mobile.twitter.com/TOPTVPINFO/status/1320280040760901632

Kłamstwo, kłamstwo, manipulacja, kłamstwo. Kto kogo bardziej zrobi w h...a ten wyżej na piramidzie. Cały masoński system sprawowania władzy. 

Ps. To, że akurat ta wypowiedź Pawła Kukiza mi się podoba wcale nie świadczy o tym, że mam do niego zufanie. Stwierdzam tylko, że w tym wypadku przez chwilę przemówiła przez niego szczerość. Jednak biorąc pod uwagę to, że nie powiedział wprost, że tak samo jest z koronawirusem nie uważam żeby to on wyciągnął Polskę z gówna w które wdepneliśmy. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Zefel Retinger

Mi się tylko chce śmiać z

Mi się tylko chce śmiać z tego że wszędzie widzicie manipulacje i kłamstwa ale nie chcecie zrozumieć że państwa i narody to taka sama ściema. Ale dzięki temu  że totalna większość wierzy w te bzdury z łatwością można kreować kolejne. Straszyć jednych drugimi. Wmawiać że jak wybierzecie tych a nie tamtych to sie poprawi bo oni są prawdziwi a tamci to zdrajcy na usługach innych. Do tego religie oczywiście wprowadzone jako oficjlane w każdym państwie jedyne słuszne a te inne to chcą tylko zniszczyć te nasze ale my się nie damy do krwi ostatniej kropli z żył. 

«Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»

Portret użytkownika Mojeimię44

Przynależność narodowa wynika

Przynależność narodowa wynika z ewolucji grupy etnicznej, ewolucji języka, ewolucji kultury, ewolucji ideałów itd. Nie jest to żadna ściema. To, że ludzie podążają w stronę globalizacji to nie znaczy, że przynależność narodowa to kłamstwo. Twoja prostota w pojmowaniu tego zagadnienia wynika z tego, że przedkładasz je na teraźniejszość nie patrząc na fakty historyczne. Zresztą ja mogę pisać a ty i tak pójdziesz złą ścieżką. Wystarczy spojrzeć na twój nik, podpis oraz avatar. Widać, że Lubisz 666 i żmiję. Przestań tu pluć jadem. Ty wiesz, że nie jesteś ani Izraelitą ani judejczykiem? Jesteś zwykłym zdrajcą.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj