Naukowcy stworzyli laser, który pozwala wysyłać dźwięki wprost do ludzkiego ucha

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Kevin Doncaster/CC BY 2.0

W Instytucie Technologicznym Massachusetts opracowano niezwykłe urządzenie, z pomocą którego można generować dowolne dźwięki i wysyłać je na odległość bezpośrednio do ludzkiego ucha. Nowa technologia posiada bardzo różne zastosowania – zarówno komercyjne, jak i militarne.

 

Naukowcy skonstruowali laser, który jest bezpieczny dla ludzkiej skóry i oczu. Wynalazek polega na cząsteczkach wody, zawartych w powietrzu. Wiązka laserowa wprawiając je w ruch generuje dźwięki, które „wpadają” do ludzkiego ucha. Naukowcy zademonstrowali, że metoda ta pozwala tworzyć dźwięki według własnego uznania.

 

Urządzenie w obecnej wersji pozwala transmitować głosy na odległość do 2,5 metra. Jednak badacze twierdzą, że wynalazek z powodzeniem można rozbudować, aby działał na większe odległości. Naukowcy właśnie nad tym pracują i zamierzają przetestować technologię poza laboratorium.

Źródło: MIT

Okazuje się, że z pomocą laserów można teraz generować dowolne głosy i wysyłać je do konkretnej osoby i nikt z otoczenia nawet nie będzie o tym wiedział. Możliwości tej technologii mogą przerażać, choć naukowcy mają nadzieję na skomercjalizowanie swojego rozwiązania. Wyobraźmy sobie tylko, że mamy w domu głośniki i słuchamy muzyki, która wpada bezpośrednio do naszych uszu i tylko my ją słyszymy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika WOLNOŚĆ - obecnie KORWIN

Psychiatra, to psychol (diler

piSS-chiatrzy, to piSS-ychole (dilerzy ciężkich narkotyków jak cała wasza komuna NFZ), jedyni lekarze to SOR.

Jeśli wierzycie PADwładnym bezdzietnego karła i papy z VAT iKainu niszczącym kRaj i Europę (homo sapiens), to jesteście ZDROWO POjebani !

" Łącznie – prawie 9 mln Polek i Polaków cierpi na takie czy inne schorzenia psychiczne." (pewnie głównie wy biorcy piSS igestaPO itp.)

Niestety tylko 5% od JKM chce wam pomóc.. wy sobie nie..

 

Strony

Skomentuj