Naukowcy stworzyli humanoidalnego robota, który potrafi poruszać się jak człowiek

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Guardian News, Boston Dynamics

Po trzech latach intensywnych testów, naukowcom z Boston Dynamics udało się stworzyć robota, który potrafi płynnie biegać, skakać oraz omijać przeszkody.

Trzy lata temu Boston Dynamics zademonstrowało prototyp swojego humanoidalnego robota o imieniu Atlas. Teraz robot ten może teraz biegać i poruszać się po nierównym terenie, pokonując wszystkie przeszkody na swojej drodze.

Na najnowszym udostępnionym nagraniu widać jak Atlas sprawnie porusza się w naturalnym środowisku. Ruchy robota są niezwykle płynne i imitują poruszanie się człowieka. Potrafi on również skakać, a nawet robić salta i przewroty. Najnowsza wersja robota waży 80 kg i mierzy 1,75 metra.

Oprócz standardowej wersji, istnieje również Atlas wyposażony w koła, które pozwalają mu przeskakiwać ogromne odległości i wykonywać ewolucje w powietrzu. Czy tak będzie wyglądać przyszłość robotyki? Robot swoją posturą oraz ruchami niezwykle wiernie naśladuje człowieka. Do tej pory stworzono również roboty, które wiernie naśladowały zwierzęta oraz owady.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika CzarnyOlo

Na samym końcu tej "ewolucji"

Na samym końcu tej "ewolucji" przemysł wypluje coś takiego jak Data które będzie trzeba w dodatku traktować jak człowieka. Taką kupę bionicznego miszmaszu. Już niektóre państwa robią takie kawały. Nie trzeba dłuższej analizy by stwierdzić że człowiek w starciu z takim końcowym produktem będzie bez szans na nie jednym polu o ile sam w jakiś sposób nie wykorzysta zaawansowanej technologii. I zjuż eleon zaciesza a gdzieś obok zapodają już interfejs mózg-komputer. I tak to przesrane książki i filmy sf stają się ciałem i mieszkają między nami murzynami.(strasząc)

Portret użytkownika euklides

Wystarczy zostać programistą

Wystarczy zostać programistą w firmie robiącej oprogramowanie do tych maszyn. KGB napewno ma już swoich ludzi w Boston Dynamics, a CIA w ruskich i chińskich odpowiednikach. Ale i tak największy psikus zrobi jak zwykle Mosad, który nie ma żadnych zachamowań moralnych.

Portret użytkownika euklides

Zmarnowane pieniądze i zasoby

Zmarnowane pieniądze i zasoby, które mogły pójść na rozwój technologii. Niestety rząd składający się jak każdy rząd z psychopatów o mentalności zepsutego, sadystycznego dzieciaka, woli tego typu zabawki. Pewnie wyposaży zabawkę w karabin i będzie zabijać ludzi, bo wojna to przecież świetna strategiczna zabawa.

Strony

Skomentuj