Naukowcy stworzyli całkiem nowy żywy organizm

Kategorie: 

spirala DNA

Naukowcy twierdzą, że stworzyli pierwsze w historii zwierze ze sztuczną informacji w kodzie genetycznym. Technika, jak mówią, może dać biologom kontrolę nad cząsteczkami w organizmach żywych dosłownie "atom po 

atomie".

 

Jeden z ekspertów, z którymi rozmawiała BBC mówił, iż zgadza się na to, twierdząc, że techniki wykorzystane zostałyby przez "całą społeczność biologów". Praca zespołu Uniwersytetu Cambridge, z wykorzystaniem nicieni, pojawi się w Journal of American Chemical Society.

 

Robaki - z gatunku Caenorhabditis elegans mają około 1mm długości, i składają się tylko z tysięcy komórek w przezroczystych ciałach. To, co sprawia, że ​​nowo utworzone zwierze jest wyjątkowe jest to, że ich kod genetyczny został przedłużony do tworzenia cząsteczek biologicznych nieznanych w świecie przyrody.

 

Geny są to plany DNA, które umożliwiają organizmom żywym budowę swoich biologicznych maszyn, cząsteczki białka, z prostszych bloków zwanych aminokwasami. Zaledwie 20 aminokwasy są stosowane w naturalnych organizmach żywych, połączone w różnych kombinacjach, tworzą dziesiątki tysięcy różnych białek niezbędnych do podtrzymania życia.

 

Ale Sebastian Greiss i Jason Chin ponownie zaprojektowali gen nicienia wczytali w te genetyczne maszynki 21 aminokwas, niewystępujący w przyrodzie. Dr Chin z Laboratorium Biologii Molekularnej (gdzie Francis Crick i James Watson po raz pierwszy poznali strukturę DNA) opisuje technikę, jako "potencjalnie transformującą": przez projektanta mogą być tworzone białka, które są potem całkowicie pod kontrolą naukowców.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika infinity

a może życie właśnie tworzy

a może życie właśnie tworzy się na różne sposoby, między innymi taki. Jakbyśmy podrzucili na jakąś podobną do Ziemi planetę to coś, o czym mowa w artykule i poczekali pare miliardów lat to  może dzięki mutacjom powstała by jakaś ciekawa cywilizacja. Pytanie która cywilizacja była pierwsza? Co wydzarzyło się już we wszystkich wszechswiatach rownologlych prostopadlych i innych w czasie od nieskończoności do teraz i tu.To pytanie jest rozpierdzielające :)Sprubujcie zadać sobie je zaraz po przebudzeniu, pomyślcie też z rana ale jako pierwsza myśl o nieuchronności śmierci naszej amen. hardkor! Smile

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Tak, ale wybierając własną

Tak, ale wybierając własną drogę stajesz się wolna, nie podległa innym światopoglądom, a oni chcieli, aby człowiek żył wyłącznie wedle ich diktum, bo władza nie może istnieć bez poddanych, władza i włości to wszystko czego pożądali

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Witaj tropheusie. Wybór drogi

Witaj tropheusie. Wybór drogi życia leży w naturze każdego zrodzonego.Im trudniejszą drogę obieramy, tym głębszych doświadczeń doznajemy- to tak ogólnikowo:), dobrej nocy życzę. Ostatnio weny do pisania nie mam, więc używam skrótów myśowych.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika tropheus

czytalem o nich dosc dawno

czytalem o nich dosc dawno ;wierzyli ze swiat materialny zostal stworzony przez Boga[zlego] toczacego walke z Bogiem [dobrym] ktoremu przpisany byl swiat duchowy.Na wiki masz opis z grubsza warto zrobic sobie przerwe i poczytac o czyms innym taka odskocznia od codziennosci.

Strony

Skomentuj