Naukowcy stwierdzili, że Słońce nie ma wielkiego wpływu na ziemski klimat

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO
Z logicznego punktu widzenia wynika, że skoro nasza najbliższa gwiazda, czyli Słońce, ogrzewa naszą planetę to powinno to mieć duży wpływ na temperatury jakie panują na Ziemi. Jednak innego zdania są naukowcy z Uniwersytetu Edynburskiego, którzy w swoim ostatnim badaniu stwierdzili coś zupełnie innego.

 

Średniowieczna anomalia klimatyczna miała miejsce w latach 950-1250 i był to okres ocieplenia w niektórych regionach, natomiast mała epoka lodowcowa trwała od 1450 do 1850 roku. Dotychczasowe badania łączyły wysoką oraz niską aktywność słoneczną z tymi zjawiskami klimatycznymi.

 

Naukowcy z University of Edinburgh próbowali ustalić przyczyny zmian klimatycznych na półkuli północnej w ciągu ostatnich 1000 lat korzystając z danych uzyskanych z pierścieni drzew i innych źródeł historycznych. Dane te zostały następnie porównane do modeli komputerowych oraz zmian aktywności słonecznej.

 

Zespół uczonych odkrył, że do roku 1800 aktywność wulkaniczna była głównym czynnikiem wpływającym na zmiany klimatu - pył wulkaniczny utrudnia przedostawanie się promieni słonecznych do powierzchni Ziemi, ochładzając i wysuszając klimat. Natomiast od 1900 roku, jak twierdzą uczeni, emisje gazów cieplarnianych doprowadziły do wzrostu średniej globalnej temperatury.

 

Jeden z badaczy Andrew Schurer przekonuje, że wpływ Słońca na klimat w przeszłości został źle zrozumiany i jest niewielki, natomiast aktywność wulkaniczna i gazy cieplarniane miały istotne znaczenie.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika bedziesz  zabity...

.... Zakładając, że to

.... Zakładając, że to właśnie nie Słońce powodowało owe  zjawiska tektoniczne w skorupie ziemskiej poprzez podgrzewanie elektromagnetyczne naszej jonosfery, co obecnie wykonuje sie HAARP-em i innymi technologiami pokrewnymi.

Portret użytkownika prawdaoi

  to bzdury, słońce zawsze

 
to bzdury, słońce zawsze miało wpływ na klimat, naprawde mam dość tych głupich wywodów naukowych, bo naukowcy się zawsze mylą i mylić będa, kiedy oni sie nie mylili to już widać, że słonce ma mocny wpłyz na nasza ziemiemi to gołym okiem, a tr naukowe brednie sa po to zeby mogli handlowac pakietami klimatycznymi, kto ile może zanieczyścic powietrza, to wszystko jest walek.
 

Portret użytkownika Krzychu

Niech te pacany wymysla jakas

Niech te pacany wymysla jakas inna bajeczke niz CO2 ktore nie ma w ogole wplywu na cokolwiek. Gdyz ta bajeczka o CO2 jest juz nudna i nikt jej nie łyka. Slonce ma nie miec wplywu na temperature, oni naparwwde maja nas za debili. Bajeczka o CO2 to ręczne sterowanie gospodarka i wielka kasa. To juz jest nudne.....

Portret użytkownika syriues

Ale macicie w glowach.Jakby

Ale macicie w glowach.Jakby slonca zabraklo to niestety planeta by zamarzla i kazdy racjonalnie myslacy czlowiek przyzna mi racje.
Jezeli chodzi o klimat terazniejszy,to moge powiedziec tylko tyle,ze czlowiek marnuje mnostwo energii nie wiem dlaczego,za malo mysli albo poprostu tak powinno byc ,bo wiecej sie sprzeda i ziemia zostanie martwa a szefowie tych firm i ich rodziny krewni znajomi beda sie bawic z lenistwa wymyslac nowe grzechy oczywiscie te zakazane.Niedlugo bedzie tak ,ze beda dzieci kupowac oficjalnie,bo przeciez juz to robia ale pod mgielka strachu przed opinia publiczna.
To system jest winny i system nalezy zmienic bo on nas pochlonie,zniszczy,upokorzy.
Dlaczego my narod nie mozemy isc swoja droga budowac swoje pomysly patenty wdrazac,Dlaczego wszystko jest takie same??
Powiedzcie mi dlaczego nic z tym nie robimy?Boimy sie?
Oni nami tak zawladna ,ze bedziecie pamietac ten dzien w ktorym zaprzestaliscie walkio o wolnosc
Bo czlowiek rzadzic drugim czlowiekiem nie moze i nie powinien,bo poprostu zachowuje sie jak zlodziej i modrerca i sedzia oraz adwokat,Przez czlowieka przechodzi zlo bo czlowiek na to pozwala.
Jakie zwierze pali inne zwierze,lub torturuje?
Tylko czlowiek ,bo przez czlowieka i z jego pomoca to wszystko jest takie jakie widzimy
Takze nie bac sie zmian,bo zmiany to postep.A siedzenie w demokracji az tak dlugo jest niewlasciwe lub tez powoduje chorobe ustroju.
To juz nie jest demokracja powinni to nazwac karporacja bankowo faszystowska.A z faszystami to sie krotko rozmawia

Portret użytkownika zxcvbnm

Stawiam tezę że na klimat ma

Stawiam tezę że na klimat ma wpływ spożywanie alkocholu przez żuli...
Drodzy "nałukofcy", kieruję do was prośbę żebyście przestali siać propagande i wzieli się za prawdziwe problemy (np. lekarstwo na raka (Oraz przestali zatajać prawdę o amigdalinie)).

Portret użytkownika prezes

Tak więc zasadność tego

Tak więc zasadność tego zasadniczego zjawiska, będącego zrzutowaniem punktu widzenia po linii prostej, opozycyjnej do krzywej parabolicznej, odchodzącej od norm kanonicznych i ogólnych z nasileniem na objętość gazu w butli pontonowej, bez użycia narzędzi drastycznie falowo-korpuskularnych zpionizowanych przestrzennie bez użycia efektu zjawiska kondensancji routingowej modemu metylanowego, będącego nietypowym odwzorowaniem perturbacji roztworu solnego aspirynianowego, abstrahując od konkluzji zasadnie merytorycznych z nakreśleniem rzeczowo-fleksyjnym ortodoncyjnym do przesilenia zimowego będącego efektem równonocy wiosennej, samej będącym skutkiem ruchu gwiazdy polarnej po orbicie permanentnie kaligraficznej różnicoprądowej zmienności kooperacji konusa pospolitego z mamutem ekscentrycznym, uważam że "nałukofcy" są efektem hiperbolizy koz preriowych z efektem prokrastynacji pospolitej zwanej potocznie lenistwem oraz efektem hamizmu hajsowego polączonego z gatunkiem mendus sapiens.

Strony

Skomentuj