Naukowcy są zdumieni i nie rozumieją, jak Afryka unika katastrofalnej pandemii COVID

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Kiedy koronawirus pojawił się po raz pierwszy w zeszłym roku, wszyscy przepowiadali, że pandemia ogarnie Afrykę i zabije miliony ludzi. Jednak stało się inaczej i kontynent ten bez szczepień jest najmniej dotkniętym na świecie w porównaniu do wyszczepionej i pogrążającej się w sanitarnym faszyzmie Europy, która stała się największym światowym ogniskiem zachorowań na SARS-CoV-2. Jak to możliwe?

W zeszłym tygodniu w Zimbabwe zgłoszono zaledwie 33 nowe przypadki COVID-19 i zero zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia jest to zgodne z ostatnimi spadkami na całym kontynencie, gdzie infekcje spadają od lipca bieżącego roku. Naukowcy podkreślają, że uzyskanie dokładnych danych na temat statystyk zachorowań na COVID-19 jest niezwykle trudne, zwłaszcza w krajach afrykańskich, w których nie ma pełnego nadzoru bo nie wykonuje się takich ilości testów jak w Europie.

 

Jednak w Afryce dzieje się coś „tajemniczego”, co wprawia naukowców w zakłopotanie. Afryka nie ma szczepionek i zasobów do walki z COVID-19, które mają Europa i Stany Zjednoczone, ale jakoś wydaje się, że radzi sobie lepiej. W Afryce zaszczepiono mniej niż 6% populacji, a mimo to przez kilka miesięcy WHO w swoich cotygodniowych raportach dotyczących pandemii nazywała Afrykę „jednym z najmniej dotkniętych regionów świata”.

 

Niektórzy badacze twierdzą, że przyczyny tej zdumiewającej anomalii należy upatrywać w stosunkowo młodej populacji tego kontynentu – średnia wieku 20 lat w porównaniu do około 43 lat w Europie Zachodniej – oprócz wolniejszej urbanizacji i skłonności do spędzania czasu na świeżym powietrzu, mogła uchronić ją przed bardziej śmiertelnymi skutkami wirusa. Kilka badań sprawdza możliwość innych wyjaśnień, w tym przyczyn genetycznych lub podatności na inne choroby.

 

W ostatnich miesiącach koronawirus uderzył właściwie tylko w wysoce cywilizowanym RPA i szacuje się, że zabił tam ponad 89 tys osób, co stanowi największą liczbę zgonów na kontynencie. Zasugerowano, że niektóre kraje nie zgłosiły odpowiedniej liczby nieoczekiwanych zgonów, blo nie przypisano ich COVIDowi. Dane WHO pokazują, że zgony w Afryce stanowią tylko 3% całkowitej liczby zgonów na świecie. Dla porównania w obu Amerykach i Europie śmiertelność wynosi 46% i 29%.

 

W Nigerii, najludniejszym kraju Afryki, rząd odnotował prawie 3 tys. zgonów wśród 200 milionów obywateli. W Stanach Zjednoczonych taka liczba zgonów jest rejestrowana co dwa do trzech dni. Nigeryjczycy, nie wierzą już w COVIDa bo politycy i media straszyli, że na ulicach będą trupy, ale nic takiego się nie wydarzyło.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Naukowcy, nie tylko tego -

Naukowcy, nie tylko tego - nie rozumieją. Nie rozumieją np, dlaczego Słońce sterowało temperaturą na Ziemi, do 1940 roku - a potem przestało, choć efekt cieplny CO2 (w latach 1850-2020) zwiększył się tylko 10% (a od 1980, kiedy temperatura zaczęła gwałtownie wzrastać - 5%)
Dobrze, że choć "ludzie nieuczeni" - mają swój rozum

Portret użytkownika  Takija&Katman

To żaden cud!!! Szczepienia

To żaden cud!!! Szczepienia są sporadyczne, a tym samym zaszczepieni nie posiewają wirusa. Prof. Luc MONTAGNIER, - fr. noblista, współodkrywca wirusa HIV, mówi, iż: "Globalna akcja szczepień na COVID-19, to ogromny błąd naukowy oraz medyczny." Wg niego: Nowe warianty wirusa są produktem szczepień. W każdym kraju jest tak samo - zgony następują po szczepieniach. Jest oczywiste, że nowe warianty są tworzone przez selekcję za pośrednictwem przeciwciał w wyniku szczepienia. Profesor ostrzega, że zmodyfikowany genetycznie wirus zaprojektowano tak, aby zawierał DNA wirusa HIV. Pracował nad tym „covidowy guru” - A. FAUCI z USA. Wg noblisty, masowe szczepienia podczas pandemii są absurdem. MACIE ODPOWIEDŹ !!! A co robi się w Europie. Wszczepiają ludzi, jak bydło i to na siłę. Biali powinni zacząć myśleć, bo ideologia chińska pasuje do tego co się dzieje.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Quark

Nie mają telewizorów - to i

Nie mają telewizorów - to i nie wiedzą , że "trzeba" chorować . Drugim plusem jest to , że "czarni" różnią się od "białych" genomem a ten warunkuje też skłonności na konkretne choroby. I jak się okazuje nawet wśród populacji jednej rasy , genetyka decyduje także o tym jaki konkretnie lek podać konkretnemu pacjentowi mimo iz wszyscy chorują na to samo .

Powoli (ale nareszcie) czasy konowałów przypisujących wszystko co się da na każdą dolegliwość odchodzą w zapomnienie. https://dobrewiadomosci.net.pl/55308-homeopatia-placebo-hipnoza/

Portret użytkownika Endymion

" czasy konowałów

" czasy konowałów przypisujących wszystko co się da na każdą dolegliwość odchodzą"

może jednak skończyły się granty? wyjazdy itegracyjne do Dubaju.. "Służba Zdrowia" zaraz po wymiarze bezsprawiedliwości jest najbardziej skorumpowanym ogniwem Państwa. Wiele razy czekałem w kolejce do lekarza, a omijając kolejkę wchodził przede mną przedstawiciel handlowy firmy farmaceutyznej.. konowały będą wisieć naprzemian z sędziami (niezawiśli, bo jeszcze nie wiszą).. TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Quark

Dlatego przestałem do nich

Dlatego przestałem do nich chodzić i jakby co leczę się sam . Raz poszedłem nawet do prywatnej przychodni , zapłaciłem i ... się zawiodłem bo wizyta trwała 5 min. "lekarza" nie za bardzo interesowało co mam do powiedzenia , nabazgrolił nieczytelną receptę , a i tak guzik to pomogło.

Strony

Skomentuj